ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ЧОТИРИ БУРІ В ОДНІЙ СКЛЯНЦІ
10.05.2010 / Газета: Каховська зоря / № 37-38 / Тираж: 8000

Шість годин (!) тривала 65 сесія міської ради V скликання, яку провів 28 квітня за участю 26 депутатів міський голова О.Карасевич.

До включених в порядок денний 15 питань секретар міської ради О.Гончаров вніс на розгляд сесії ще 6 проектів рішень (два з них підготував депутат В.Єрофєєв), що викликало обурення деяких депутатів. Також було озвучено заяву про створення депутатської групи «Наш дім Каховка», до якої ввійшли А.Дяченко та І.Хомінець.

Після «емоційної зарядки» сесія розпочала роботу: затверджено Програму зайнятості населення м. Каховка на 2010-2011 рр.; прийнято рішення про проведення звітів депутатів міської ради перед виборцями у травні-червні; внесено доповнення до Положення про цільовий фонд міської ради (додано рядок «Кошти замовників будівництва на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Каховка»); внесено зміни до Положення про відділ у справах дітей Каховської міської ради (а саме: про ведення обліку підопічної категорії дітей, прийомних батьків та ін. в Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти»); надано згоду на безоплатне прийняття до комунальної власності газопроводів.

Буря почалася, коли зайшла мова про прийняття до комунальної власності частини будинку по вул. Прників,7. Категорично проти висловився депутат директор КП «Наш дім» О.Потоскуєв. Л.Сєнова, яка мешкає в цьому будинку, і АДяченко наполягали на створенні ОСББ. СЧуприна зайняв протилежну позицію, оскільки будинок не заселений повністю. Зрештою було вирішено після свят провести збори мешканців і готувати проект нового ОСББ.

Каменем спотикання став і поріг магазину по провулку Кооперативному, 10: підприємець, спорудивши торговельний об'єкт по червоній лінії, просив в оренду ділянку для будівництва ґанку. Це дало підстави депутатам І.Філіпчуку, С.Мундрієвській, МДилову, В.Коняєву поставити питання ширше: хто допускає подібні порушення і як довго це триватиме? Вирішено на черговій сесії розглянути питання підготовки до введення експлуатацію інших об'єктів в місті.

Неоднозначно поставилися депутати і до відведення земельної ділянки на умовах оренди під кіоск по пров. Кооперативному, 57. Виникли непорозуміння з цього приводу і між двома службами: відділами архітектури та земельних ресурсів. Тому питання було знято для подальшого вивчення.

Справжня буря здійнялася з приводу клопотання ВАТ «Каховський дитячий оздоровчий табір «Лісова казка» про викуп земельної ділянки площею 3,2 га для обслуговування комплексу табору. Депутати Г.Захарченко, С.Чуприна, М.Дилов, А.Дяченко, І.Хомінець, В.Єрофєєв, О.Василенко були налаштовані категорично проти. Вони занепокоєні тим, що буде приватизовано прибережну ділянку і закрито вільний доступ городян до улюбленого місця відпочинку. Ставили під сумнів і те, що виконуватимуться умови договору продажу, а саме: використання земельної ділянки за цільовим і функціональним призначенням. Розгляд питання перенесено на чергову сесію міської ради.

У числі доданих до порядку денного питань прийнято рішення: про дозвіл на розробку містобудівного обгрунтування житлових будинків, готелю, ресторану, кінозалу з благоустроєм прилеглої території та розміщенням причалів, пляжу і зони відпочинку на земельній ділянці 5 га в східній частині міста (замовник — Каховський міськвиконком).

За наполяганням депутата В.Єрофєєва до порядку денного включено питання «Про стан забруднення прибережної зони міста зливовими стоками». Він пропонував внести доповнення до рішення минулої позачергової сесії. А саме: з'ясувати, хто та на якій підставі надав дозвіл на ліквідацію існуючих очисних споруд, які знаходилися біля КП «Парк культури та відпочинку»; хто і на якій підставі дозволив перекидання зливової каналізації до лісового масиву; чи було скидання відходів з промислової зони до лісового масиву. В разі підтвердження цього факту надати інформацію про джерело скидання та характер відходів, а також зобов'язати комісію надати звіт на травневій сесії Каховської міської ради.

В тривалій і запеклій дискусії визріло рішення підтримати депутатський запит І.Хомінця до приро-дооохоронних органів, щоб отримати відповіді на ці запитання. Також міський голова О.Карасевич запевнив депутатів, що з метою безпеки каховчан, котрі відпочивають у сосновому бору, буде обгороджено котлован зі стічними водами, а також поставлені попереджувальні таблички.

Нову хвилю емоцій викликав проект рішення про продовження співпраці з концерном «Комунальні системи України» та державним підприємством «Агентство розвитку житлово-комунального господарства»з метою розробки проекту модернізації системи теплозабезпечення м.Каховка. О.Потоскуєв звітував про відрядження до м. Токмак, де в порядку експерименту теплопостачальну організацію передано в оренду приватному підприємству. Депутати насторожено сприйняли інформацію про успішні результати цього експерименту. Також запитували, чому до Токмака їздили керівники ЖЕКІв, а не теплопостачальних підприємств, і не було залучено до участі в цій роботі інших депутатів. А.Дяченко категорично виступив проти співпраці, оскільки це — спроба врятувати централізоване опалення, тоді як майбутнє — лише за автономним, тим більше, що це єдиний спосіб забезпечити городян гарячою водою.

Зрештою питання зависло, не набравши потрібної кількості голосів, — його розгляд перенесено на найближчу сесію міської ради.

До депутатів з заявою від хірургічного відділення звернулися хірурги О.Думінець і В.Кузьомінський. Вони розповіли про чотирирічне протистояння з адміністрацією Каховської ЦРЛ, результатом якого стане чергове скорочення кадрів (наказ вступає в силу 1 травня). Лапароскопічна стійка, вилучена з хірургічного відділення, може не знадобитися, бо безкровні операції робити вже буде нікому. Наслідком такої «оптимізації» стане те, що хірургічна допомога надаватиметься лише вдень. Через скорочення дитячих, урологічних, ендокринологічних ліжок і лікарського персоналу каховчани вже змушені звертатися за хірургічною допомогою до лікарень Нової Каховки і Херсона. «Ми просимо не підтримати хірургів, а врятувати галузь охорони здоров'я в Каховці», — звернулися вони до депутатів з таким проханням.

Вражені новиною, депутати замислилися: якщо так піде й далі, доведеться трансферти виділяти не Каховській ЦРЛ, а Новокаховській міській лікарні. Або... Тому подали звернення голові облдержадміністрації: «За відверте ігнорування звернення депутатів міської ради головним лікарем ЦРЛ ми висловлюємо йому недовіру і просимо Вас вжити заходів по його звільненню».

Напруженим було і спілкування з новим власником кафе «Уют», якого депутати звинуватили у незаконному, непогодженому з міським відділом архітектури і КП «Наш дім» веденні ремонтних робіт. На це приватний підприємець відповів, що діє з кращих спонукань — створити в Каховці новий бренд «Піца «Челентано», і запевнив, що роботи будуть виконані швидко й якісно.

Знов-таки за наполяганням В.Єрофєєва постало питання створення ОСББ. Доповідач поставив умову, щоб начальник відділу міського господарства В.Нагорний звітував про хід виконання Стратегічного плану розвитку та реформування житлово-комунального господарства міста на 2004-2010 роки. Після безплідної полеміки з головуючим він виступив з доповіддю сам, звинувативши міськвиконком у небажанні створювати ОСББ.

Потім взяв слово голова правління ОСББ «Круглий дім» Ю.Головатий: розповів про перші здійснені об'єднанням кроки і про проблеми, з якими довелося зіткнутися. Одна з них — неможливість укласти договір з Каховським РЕЗ і ЕМ, оскільки відсутня технічна документація. Цієї документації, як з'ясувалося, немає і в КП «Житловик-Свєтлово».

Якщо залишити осторонь зайві емоції та взаємні звинувачення, то чітко вимальовується суттєва проблема, з якою не раз зіткнуться новостворені ОСББ.

Ще одну проблему «підкинув» депутат І.Хомінець, зачитавши колективне звернення спортсменів, які обурюються діями нового директора стадіону «Олімпійський» С.Калити. Депутати І.Філіпчук, Р.Скороход, Т.Гондарєва підтвердили, що футбольні майданчики і тенісні корти — на замку, а директор стадіону вимагає оплати послуг — навіть з дітей. Профільній депутатській комісії дано доручення розібратися в ситуації.

Завершилася сесія підсумками проведення Дня довкілля, які підбив перший заступник міського голови І.Календар.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016