|
ДО ВІДОМА СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ
25.05.2010 / Газета: Червоний промінь / № 21 / Тираж: 1300
17 травня в облдержадміністрації відбулася нараду з питань виробництва сільськогосподарської продукції в посушливих умовах весни нинішнього року. В ній взяли участь представники Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, сільськогосподарських підприємств області, науковці. Учасники наради обговорили ситуацію, що склалася в регіоні з вирощуванням сільськогосподарських культур через наявний дефіцит продуктивної вологи в ґрунті, а також намітили заходи по зменшенню негативного впливу несприятливих погодних умов на виробництво в аграрному секторі. Серед зазначених заходів — розробка Головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації разом з Інститутом землеробства південного регіону УААН відповідних рекомендацій і доведення їх до об'єктів господарювання в кожному районі, а саме: - проводити постійний моніторинг за станом рослин. Кожний випадок загибелі сільгоспкультур від посухи оформити актами. На ті площі, де сільгоспкультури загинули та на них складено акти і проведена підготовка фунту, забезпечити надання пакета документів до Торіргово-промислової палати України для визначення форс-мажору та відшкодування збитків; - максимально використовувати зрошення озимої пшениці, для чого негайно провести вегетаційні поливи нормами 400- 500 м3/га, які забезпечать високу її врожайність; - розширити площу посівів кукурудзи на зрошуваних землях, яка може забезпечити врожайність 80 — 90 цнт./га; - для компенсації виробництва зерна задіяти «супутники», прилеглі території та площі зрошуваних земель, де можна додатково провести поливи; - передбачити на зрошуваних землях післяжнивні посіви проса, гречки таз скоростиглих сортів сої, які можуть забезпечити врожайність ь зерна на рівні 20 — 25,10 — 12 15 — 20 цнт./га та-збільшити валовий збір зерна; - для збереження врожаю та поліпшення якості зерна озимої пшениці необхідно негайно провести захист рослин від шкідників і хвороб; - на посівах озимої пшениці по чорних парах та на зрошенні слід провести позакореневе підживлення сечовиною з розрахунку 30 кгд.р. на гектар при витратах 150 л води; - посіви ярого ячменю, які не виколосяться, передискувати і залишити, як попередник під озиму пшеницю, а там, де випадуть істотні опади, засіяти просом, що забезпечить врожайність зерна 10-15цнт./га; - внаслідок критичної ситуації з ярим ячменем зберегти його насіннєві посіви та забезпечити необхідну кількість насіннєвого матеріалу під урожай наступного року. При цьому приділити особливу увагу посівам ярого ячменю на зрошенні, де можна гарантовано одержати високоякісне насіння. Автор: Віктор ПОВСТЯНИЙ, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.025 |