ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




«Шляхами козацької слави Херсонщини»
03.06.2010 / Газета: Булава / № 23 / Тираж: 16000

Минулі вихідні в Херсоні відбулась презентація нового туристичного маршруту «Шляхами козацької слави Херсонщини», яку підготувало та провело управління культури і туризму Херсонської облдержадміністрації.

В рамках даної презентації, на яку окрім директорів та ведучіх менеджерів туристичних підприємст України були запрошені і журналісти було проведено рекламний прес-тур. Гостям представилась виключна нагода одними с перших пройти «Шляхами козацької слави Херсонщини». Всі вони змогли не тільки насолодитися унікальними природними ландшафтами, але й безпосередньо познайомитися з багатою історичною спадщиною Таврійського краю, подорожуючи пам'ятними місцями козацької слави, відвідуючи храми і монастирі ХУІІІ-ХІХ ст. — та дегустуючи найкращі вина й коньяки всесвітньо відомих брендів області, зупиняючись на відпочинок в сучасних готелях і нових садибах сільського та зеленого туризму.

Розпочався новий маршрут зі знайомства з Херсоном та Херсонським обласним Краєзнавчим музеєм, а точніше, його новими експозиціями «Козацька давнина», «Людина і зброя», «Винні традиції від давніх греків до сучасної Херсонщини», які розказали про славні традіціяк українського козацтва та познайомили з історією виноробства на Херсонщині. А на «закуску» — була вечеря в фолькльорному ресторані «Курінь» (с. Степанівка), де крім вечері в національних традиціях і дегустації вина з погребів господаря Миколи всі бажаючі змогли покататися верхи, або особисто причастувати страусів.

Маршрут другого дня включив в себе відвідування Берис-лавського району. Розпочинається він з відвідин побудованого у XVIII ст. дерев'яного православного храму — Свято-Введенської церкви. Далі — адміністративний і військовий центр запорозкого козацтва у XVIII столітті — Кам'янська січ (с. Республіканець). Своєрідний куточок, де можна доторкнутися до живої історії козацького руху, відвідавши місця архіологічних розкопок чи вклонившись до Кам'яного хреста на могилі кошового отамана Костя Гордієнка. Продовжується маршрут відвідинами ще однієї святині в селі Червоний Маяк. Саме на цьому місці, на високому березі Дніпра колись сяяв золотими куполами один з найбагатших і найвеличніших монастирів України — Свято-Григорівський Бізюків монастир. Численні храми, розвинене господарство, школа та пас-терські курси ... Та на жаль, після панування Радянської влади від усього цього залишилися тільки руїни.

Зараз монастир відновлено. Тут живуть і працюють декілька ченців. Так що ви можите взяти участь у богослужінні в церкві Покрови та Трьох Святителів, побувати у монастирській трапезній, спуститися в підземний храм з печерними лабіринтами, або прогулятись по монастирській обітелі, або відпочити в будинку прочан.

Закінчується маршрут друго дня — відвідуванням Нової Каховки з розміщенням в санаторії-профілакторії «Таврія» або яхтклубі «Maxim-Marine», які розташовані на прекрасному березі Дніпра. Але це потім, а спочатку — дегустація всесвітньо відомих коньяків фірми «Таврія». З попереднім знайомством з секретами Таврійського виноробства та екскурсією по заводу.

Третій день починає свій шлях із знайомства з традиціями виноробства «Кам'янській», а кажучи простіше — відвідуванням відомих винних погребів князя Трубецького. Далі на гостей чекає ще один приємний сюрприз — прогулянка по найбільшій в Європі пустелі — «Олешківських пісках». А після, вечеря на лісовій галявині бази зеленого туризму «Чумацькт криниця», в урочищі «Ближній кара-бай». А на прощання, перед довгою дорогою додому — прогулянка верхи на конях від кінного клубу «Буцефал».

Автор: Олександр Карпенко

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.028