|
Чим Кобзар завинив перед Європою?
04.06.2010 / Газета: Херсон Маркет плюс / № 22 / Тираж: 20000
Тарас Шевченко сьогодні актуальний, як ніколи – сказав нещодавно один з українських політиків. І з цим важко не погодитися. Двадцять другого травня в Україні черговий раз вшановували пам’ять великого українця, пророка нації. 149 років тому цього дня на Чернечій горі в місті Каневі перепоховали тіло поета – його перевезли друзі з Сант-Петербургу. Широке відзначення цієї дати розпочалося ще за радянських часів, в період горбачовської перебудови, коли це стало справою не лише патріотів-одинаків, а й громадськості. У роки незалежності організатором вшанування Кобзаря вже виступала влада на місцях. Протягом 20 років в цей день біля погруддя поета в Херсоні збиралися керівники міста, області, представники громади, школярі, студенти, політичних партій. Тому цьогоріч 22 травня треба вважати «чорною суботою». Влада проігнорувала покладання квітів, віддавши перевагу Дню Європи, який широко відзначався в обласному центрі. Хоча вшанування поета можна було цілком гармонійно «вписати» у відзначення Дня Європи. Важливо вміти знаходити баланс національних і європейських цінностей, чого, на жаль, не сталося. Міська влада, яка організовувала разом з європейськими структурами День Європи, могла запропонувати спільно вшанувати Кобзаря представникам «Старої сеньйори». Європа знає і шанує Тараса Шевченка і його твори, в ЄС сьогодні проживають сотні тисяч українців. Прикро, але це не лише політична недалекоглядність, а й самоменшовартість. Прикро й те, що, здається, влада – і колишня, і нинішня – не відзначають важливі для України дати від щирого серця, за переконанням. Змінюється влада – змінюються свята в угоду симпатіям чи антипатіям політиків. А ті, хто залишаються не при владі, швидко забувають про дати, на яких піарилися, будучи «при погонах». Події 22 травня засвідчили: у Херсоні забули заповіт Шевченка про те, що треба і чужому навчатися, і свого не цуратися. Зрештою, якщо сьогодні перечитати Кобзаря – мороз по шкірі, наче про нас написано. І мертвих, і живих, і ненароджених... Автор: Михайло Заславський
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016 |