ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ПРЕДСТАВНИЦТВО ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДЯН І ДЕРЖАВИ В СУДАХ
07.06.2010 / Газета: Червоний промінь / № 23 / Тираж: 1300

Реалізація конституційної функції представництва інтересів громадян та держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, встановлених законом.

Після прийняття Верховною Радою України законів, спрямованих на реалізацію судово-правової реформи в державі, прокурор отримав статус учасника судового процесу з правами сторони в справі.

Таким чином, прокурор, представляючи інтереси громадянина або держави в суді, передусім, сприяє реальному поновленню та реалізації прав соціально незахищених категорій громадян, а також обстоює економічні, соціально-політичні та інші державні інтереси, які порушуються внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб.

Головним пріоритетом у роботі будь-якої прокуратури є захист прав тих, хто в силу різних причин не в змозі захистити свої порушені права. Особливо це стосується, звичайно, неповнолітніх.

Так, прокуратурою нашого району протягом минулого року та звітного періоду нинішнього в інтересах неповнолітніх заявлено 5 позовів. Здебільшого це були позови про позбавлення громадян батьківських прав.

Частиною 1 ст. Б6 Сімейного кодексу України передбачено, що особа, позбавлена батьківських прав, втрачає немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання: перестає бути законним представником дитини; втрачає права на пільги та державну допомогу, що надається сім'ям з дітьми; не може бути усиновлювачем, опікуном і піклувальником, одержувати в майбутньому майнові права, пов'язані з батьківством, які вона могла б мати в разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди в разі втрати годувальника, право на спадкування); втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.

Водночас, як передбачено у ч. 2 цієї статті, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку сплачувати аліменти на утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може вирішити питання про стягнення з таких батьків аліментів на дитину.

Позови, що були заявлені прокурором Нижньосірогозького району, розглянуті районним судом та задоволені.

Автор: Ірина КУТЩЕВА, старший помічник прокурора району

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.031