ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




У дітей — канікули. А підприємців — «Янукович ввів у оману»
11.06.2010 / Газета: Вгору / № 23 / Тираж: 10000

Опозиція продемонструвала свою готовність не лише критикувати владу, а й робити за неї ту роботу, яку команда президента з тих чи інших причин ігнорує

Тема захисту малого та середнього бізнесу передусім від посиленого податкового та адміністративного тиску набуває особливої актуальності в середовищі підприємців. З цього приводу навіть було проведене спеціальне засідання опозиційного Кабінету міністрів. Очевидно, в опозиції прийняли до уваги рекомендації вітчизняних політичних експертів з приводу того, що варто не лише займатися вуличними акціями, але й працювати над альтернативними рішенням та законопроектами. А головне -налагоджувати прямий діалог з різноманітними прошарками українського суспільства, яких безпосередньо зачіпають невиконані обіцянки влади.

Влада починає із пресингу... і програє

За словами лідера опозиції Юлії Тимошенко, новий уряд розпочав свою діяльність зі збільшення на 40% податкового тиску на малий і середній бізнес. Крім того, команда президента Віутора Януковича відмовилася виконувати свою передвиборчу обіцянку — запровадити 5-річні податкові канікули.

У зв'язку із цим опозиційний уряд розробив та подав на розгляд Верховної Ради пакет законопроектів спрямований на те, щоб законодавчо захистити права підприємців і виконати виборчі обіцянки чинного президента, про які той забув.

«Цей пакет реформ мусить стати основою подальшого виходу України з економічної кризи», — наголосила лідер опозиції Юлія Тимошенко. Усього опозиція розробила та подала на розгляд парламенту 5 документів, які, на її думку, повинні значно полегшити життя підприємцям.

Ключовим із них можна назвати законопроект № 6354, який передбачає давно очікуване запровадження до 31 грудня 2015 р. податкових канікул для приватних підприємців, які працюють без найманих робітників. Таким чином опозиція продемонструвала свою готовність не лише критикувати владу, а робити за неї ту роботу, яку команда нинішнього президента з тих чи інших причин ігнорує.

«Саме тому, що Віктор Янукович забув цю свою обіцянку, ми внесли до Верховної Ради проект закону, яким для малих підприємств, які мають певний обіг коштів за рік, вводяться податкові канікули на 5 років — до початку 2016 року», — пояснила Юлія Тимошенко. «Це значить, що якщо Янукович не вводив в оману підприємців, то коаліція зобов'язана цей закон проголосувати в першому читанні і в цілому», — додала вона.

Другим законопроектом опозиція пропонує зменшити кількість видів бізнесової діяльності, які потребують обов'язкового ліцензування. Основним нововведенням документу є відчутне скорочення кількості ліцензій, необхідних для започаткування бізнесу, адже ситуація в цьому питанні з приходом нової владної команди аж ніяк не має тенденції до покращення.

Так, Україна у рейтингу економічних свобод, складеному стратегічним дослідницьким інститутом Сполучених Штатів Heritage Foundation і виданням The Wall Street Journal в 2010 році, посідає лише 162 місце серед 183 країн світу.

Опозиція ж пропонує скоротити види ліцензій на 27 пунктів. З переліку видів діяльності, які підлягають ліцензуванню в Україні, пропонується виключити зовнішньоекономічну діяльність, послуги з перевезення вантажів, туристичні, поштові послуги; виробництво, експорт та імпорт лазерних дисків, тощо.

Невизначеною залишається ситуація із збереженням спрощеної системи оподаткування, за якою сьогодні працює у нас переважна більшість дрібних підприємців. Тут заяви одних представників влади прямо суперечать іншим. Так, наприклад, віце-прем'єр Сергій Тігіпко заспокоює, що підприємцям збережуть спрощену систему оподаткування, а його безпосередній підлеглий голова Держ-компідприємництва, навпаки заявляє, що цю систему потрібно залишити лише для сімейного бізнесу, а для всіх інших ліквідувати.

Опозиція відстоює зниження оподаткування

У свою чергу, опозиційний уряд пропонує на законодавчому рівні гарантувати подальшу роботу спрощеної системи оподаткування, яка, як відомо, наразі регулюється указами президента від 98-99 років. Тобто може бути скасована чинним главою держави у будь-який момент.

З вуст представників влади також звучать ідеї про те, що спрощену систему варто якщо не ліквідувати, то зменшити розмір річної виручки, на який накладається фіксований податок. Згідно з запропонованою урядом Азарова-Януковича концепцією, якщо річний обіг фізичної особи підприємця складає 300 тисяч гривень, то він вже буде змушений сплачувати до 1 тис. гривень податку на місяць. У той час, як за старої системи «спрощенець» сплачував лише 200 гривень на місяць при обігу до 500 тисяч гривень.

Опозиція ж пропонує взагалі збільшити максимальний обсяг річної виручки для «чепеш-ників» з 500 тис. грн. до 1,3 мільйона. Крім того, опозиція пропонує дозволити користуватися спрощеною системою інтернет-магазинам, оптовим торговцям, людям, які здають земельні ділянки або квартири чи будинки в оренду.

Ще одним законопроектом опозиція хоче значно посилити як адміністративну, так і кримінальну відповідальність чиновників за тиск на підприємців. За словами Юлії Тимошенко, опозиція також підтримає й добиватиметься прийняття нового, прогресивного податкового кодексу, розробленого членом опозиції, народним депутатом від НУ-НС Миколою Катеринчуком.

Відзначимо, що при Опозиційному урядові створено Комітет захисту підприємців і усі бажаючі за номером «гарячої лінії 080 050 4040 можуть звертатися зі своїми проблемами та пропозиціями.

Псевдореформатор Тігіпко має піти у відставку

Окремо на засіданні опозиційного уряду було заслухано інформацію від голови парламентського комітету з питань підприємництва Наталі! Королевсь-кої. Вона погодилася із тим, що новий уряд значно посилив адміністративний та податковий тиск на бізнес.

Наслідком цього стало те, що прямі іноземні інвестиції з початку року вже скоротилися на 29%. За словами Наталії Королевської, головна відповідальність за це лежить на керівникові економічним блоком уряду Сергієві Тігіпку, який проводить антиреформаторську політику, що згортає в Україні всі економічні свободи.

«Після внесення змін до законів про оподаткування, яким вперше податковій та міліції дозволили цілодобово і без попередження вриватися в будь-який офіс, в будь-який ларьок, будь-куди — після такого відповідальний політик, який презентував себе як реформатор, мав би піти відпочивати», — наголосила Наталія Королевська.

Солідарні з думкою голови парламентського комітету й чимало українських експертів. Так, політичний аналітик Павло Булгак зазначив, що середній та малий бізнес свого часу покладав великі сподівання на Сергія Тї-гіпка. Однак, констатував експерт, в підсумку віце-прем'ер лише очолив податковий тиск на підприємців, збільшення акцизів на бензин та інші товари і всіляко сприяє відродженню «азаровщини» в економічному полі.

Автор: О. Ґонтар

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016