ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




А в результаті – заборгованість
14.06.2010 / Газета: Трудова слава / № 23 / Тираж: 4714

Як ми уже повідомляли, у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань склалася досить загрозлива ситуація зі страхових виплат та медико-соціальних послуг потерпілим. Станом на 1 січня поточного року сума заборгованості по них склала 204,1 млн. грн., а на 1 квітня вона збільшилася більш як удвічі і сягнула428,5 млн. грн. У минулому році відбулося розбалансування бюджету Фонду, а бюджет на 2010 рік прийнято з дефіцитом у 602, 5 млн. гривень.

Чому так сталося? Перша і основна причина — недоїмка зі сплати страхових внесків до Фонду: станом на 1 січня 2010 року вона склала 610,3 млн. грн.., вт. ч. по підприємствах вугільної галузі — 567,6 млн. грн.., з них по державних вугледобувних підприємствах — 529,4 млн. грн..

Це стало можливим тому, що у липні та жовтні минулого року Кабінетом Міністрів були прийняті рішення, що зобов'язували Мінвуглепром та Державне казначейство направляти кошти, які виділяються з державного бюджету підприємствам вугільної промисловості, та кошти від реалізації вугілля протягом липня-грудня 2009 р. винятково на виплату заробітної плати, без сплати страхових внесків до фондів соціального страхування до 1 січня 2010 р.

Тим часом, підприємства вугільної галузі мають найбільший розмір страхового тарифу — 13,5 відсотка. При цьому розрахунковий розмір страхового тарифу по цій .галузі без врахування пільги, що компенсується іншими галузями економіки, становив би 26 відсотків.

Втім, вугільна галузь дотаційна за рахунок інших галузей економіки. Скажімо, протягом 2009 року підприємствами підземного видобування кам'яного вугілля сплачено до Фонду 837,4 млн. гривень страхових внесків, а сума витрат Фонду на страхові виплати та медико-соціальні послуги потерпілим на цих підприємствах склала 1879,4млн. грн.., що складає більше як 62,1 % від загальної суми витрат Фонду на зазначені цілі. Як бачимо, сума витрат Фонду на відшкодування шкоди та медико-соціальні послуги потерпілим на вугледобувних шахтах та членам їх сімей вдвічі перевищує суму оплачених страхових внесків цими підприємствами.

І все ж, незважаючи на погіршення фінансової ситуації у Фонді, 20 січня ц. р. Кабінетом Міністрів було прийняте чергове рішення, яким продовжено надання дозволу підприємствам вугільної галузі не сплачувати страхові внески до Фонду до 1 березня поточного року. Як наслідок, недоїмка по внесках до Фонду на 1 квітня склала вже близько 732 млн. грн.., вт. ч. по державних вугледобувних підприємствах -681,9 млн. грн..

Звісно, така ситуація не може не викликати невдоволення у представників інших галузей економіки, які справно платять внески та дотують вугільну галузь, а також у губернаторів областей, які піднімають питання справедливого підходу щодо розподілу коштів на відшкодування шкоди потерпілим.

Для поліпшення ситуації виконавчою дирекцією Фонду було підготовлено відповідні пропозиції Міністерству праці та соціальної політики, Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці щодо вирішення питання термінового погашення недоїмки підприємствами вугільної галузі.

В результаті було направлено спільний лист до Прем'єр-міністра України М. Азарова за підписом Міністра праці та соціальної політики В. Надраги і Міністра вугільної промисловості Ю. Ященка щодо виділення фінансового ресурсу вугільним підприємствам державної форми власності на погашення заборгованості перед Фондом та проект розпорядження Кабінету Міністрів відповідного змісту.

Сподіваємося, що внесені заходи сприятимуть поліпшенню ситуації, вирішенню проблеми заборгованості із виплатами страхових виплат потерпілим.

Автор: Ірина ЛІПАЙ, начальник районного відділення ФСНВ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.017