ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Реформи президента — крок до цивілізованих відносин
21.06.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 25 / Тираж: 2200

Президент України тримає слово, яке дав громадянам нашої держави. Ері політичного хаосу і економічного застою прийшов кінець. Останні роки правління Ющенка дуже нагадували пізнього Брєжнєва. В країні не відбувалися позитивні перетворення, влада переймалась особистими проблемами та з'ясуванням стосунків. Про народ забули, економіка розвалювалась, а бідність стала проблемою для мільйонів українців. Нахабна сваволя та корумпованість частини політиків на фоні зубожіння власного народу — ось фактичний результат діяльності попередньої влади.

При об'єктивному аналізі останніх рішень та дій Віктора Януковича стає зрозуміло, що цим тяжким і несправедливим часам прийшов кінець. Влада, виконуючи політичний курс Президента, взяла курс на глибокі реформи і модернізацію країни. Нарешті в Україні розпочались процеси реформування в економічній, політичній, соціальній сферах. Реформи, запропоновані Президентом, мають на меті якісне покращення життєвого рівня українських громадян. Також передбачається створення ефективної економіки та правового поля, яке відповідає сучасним потребам країни.

Судова реформа передбачає істотне посилення ролі суддівського самоврядування в системі судового устрою і підвищення значення і незалежності органів, які відіграють основну роль у питаннях суддівської кар'єри і відповідальності. Судова реформа має привести статус Верховного Суду Украйни у відповідність з вимогами Конституції України, він нарешті почне виконувати свою головну функцію — забезпечення єдності судової практики. Суди стануть відкритими для громадян. У випадку зволікання з розглядом справ рішення буде ухвалюватися на користь громадянина України, а не державних органів влади.

Крім судової реформи, в Україні зараз активно впроваджуються бюджетні та податкові зміни. Верховною Радою ухвалені в першому читанні законопроекти «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики України», «Про судоустрій та статус суддів». Влада намагається створити належну законодавчу базу для практичної реалізації програми реформ, про початок здійснення яких оголосив Президент України Віктор Янукович.

Бюджетний кодекс, проект якого схвалений українським урядом, передбачає збільшення фінансової самостійності місцевих бюджетів. Це дозволить реально розвивати регіональні проекти, не зациклюючись на Києві як центрі, що розподіляє кошти. Таким чином, Президент ініціював децентралізацію влади в Україні, що є першоосновою розвитку малого і середнього бізнесу та формування цивілізованих засад життя громадян.

Що дає Україні новий Бюджетний кодекс? По-перше, місцеві бюджети отримають додатковий ресурс виключно на видатки розвитку, яких традиційно бракувало.

По-друге, уряд стимулює місцеву владу нарощувати економічний потенціал регіонів, підтримувати підприємництво та братися за реалізацію масштабних проектів. Ще один важливий аспект — бюджети отримають право об'єднувати свої ресурси для поетапного вирішення спільних проблем. Встановлюються прозорі і некорупційні правила управління бюджетними ресурсами та підвищується відповідальність учасників бюджетного процесу.

Уряд також вніс на розгляд парламенту проект Податкового кодексу України. Цей документ є значним кроком назустріч українському підприємництву. Влада суттєво зменшує кількість загальнодержавних податків — з 29 до 17, скасовується 10 місцевих податків і зборів, суттєво зменшиться податковий тиск на малий і середній бізнес.

Президент Янукович розпочав системні реформи. Економічний прагматизм та політична принциповість Глави держави дають надію, що реформи допоможуть Україні стати дійсно європейською державою, у якій влада та громадяни ведуть цивілізований діалог та ухвалюють спільні рішення про шляхи розвитку країни.

Автор: Семен АНДРІЄНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.125