ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Не менше тисячі гривень
30.06.2010 / Газета: Слава праці / № 25 / Тираж: 1880

Таке найголовніше завдання у наповненні загального фонду цьогорічного бюджету власними надходженнями поставила перед собою Гаври-лівська сільська рада.

Втім, відколи на посаду сільського голови обрана Вовченко Ірина Михайлівна, усталилася добра традиція перевиконувати бюджетні намітки, і тим самим розв'язувати хоча б основні проблеми підвідомчих бюджетних установ та соціальної сфери.

Про це з певністю говорила на минулому тижні, звітуючи перед виборцями, жителями Гарилівки Другої та Бабенківки Першої, сільський голова у присутності голови районної державної адміністрації Шептури М.А. заступника голови районної ради Котелевича М.М., керівників основних районних служб, які прибули у село, щоб відповісти на запитання учасників сходки. Хоча вважається, що населені пункти ради більш благополучні у всіх відношеннях, ніж деякі інші в районі, все ж, характеризуючи демографічну ситуацію, Ірина Вовченко з прикрістю констатувала, що кількість населення має тенденцію до зменшення приблизно на 20 осіб у рік. Скажімо, за п'ять місяців нинішнього року народилося п'ятеро чоловік, а померло -14 . Спостерігається й відтік працездатного населення. На території ради проживає 675 чоловік працездатного віку, багато хто має роботу у місцевому товаристві «Таврида -Плюс», але 107 за останній рік працювали сезонно або постійно в інших регіонах України, в інших державах — 15.

Село має непогану інфраструктуру і для дітей, і для дорослих. Дітей на території ради віком до 18 років-183, пенсіонерів — 312. У десяти багатодітних родинах виховується 31 дитина.

Населення утримує у присадибних господарствах 442 голови великої рогатої худоби, з них 278 корів, 258 свиней, 168 овець, 84 кіз, 5 коней, 7450 птиці, 95 бджолосімей, 358 нутрій. У приватній власності громадян 34 трактори, у тому числі 10 міні-тракторів та мотоблоків, 5 вантажних автомобілів, 2 комбайни.

Найбільше багатство ради -земля, а основним землекористувачем є TOB «Таврида Плюс», яке орендує 4193, 64 га паїв. Створено й кілька фермерських господарств, які теж і орендують землю, і мають її у приватній власності. Всього 857,87 гектарів. На жаль, не всі орендарі є сумлінними платниками. Як сказала доповідач, станом на 10 червня поточного року два товариства — «Біоленд — Херсон» та «Алонж-М» заборгували загалом понад 29 тисяч орендної плати, і стосовно них ведеться претензійна робота.

За рахунок бюджетних коштів утримується не лише апарат виконавчого комітету сільської ради, а й дитячий садок, будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт. Тому і минулого року, і нинішнього сільрада намагається організувати роботу так, щоб не лише виконати, а й перевиконати бюджетні намітки. Торік забезпечено 125% планових надходжень, в тому числі податкових — 137,9%). Перевиконано показники по всіх джерелах надходжень, а саме: податку на доходи фізичних осіб (132,2%); земельного податку (194,2%), платі за патенти на торгівлю (150,9%), фіксованого сільськогосподарського податку (111,1%), по інших надходженнях- на 177,5%.

Цьогорічний бюджет сільської ради затверджено у сумі 535900 грн. З них власні доходи 'Загального фонду' — 365 тисяч, тобто, образно кажучи, у день потрібно заробляти по тисячі гривень. А заробляють у Гаврилівці більше. Під час звіту перед односельцями І.М.Вовченко зазначила, що станом на 1 червня нинішнього року доходна частина загального фонду виконана на 119% — по власних надходженнях.

Гроші є куди витрачати.

Торік, наприклад, за власні кошти проведено капітальний та поточний ремонти приміщення дитячого садка, встановлено автономне газове опалення, придбано обладнання та інвентар, загалом на суму більше ніж 250 тисяч гривень. У даний час дошкільний навчальний заклад працює в постійному режимі з однією групою дітей, а у черзі на відвідування закладу ще 15 малюків.

Минулого року власними силами проведено і частковий ремонт приміщення фельдшерсько-акушерського пункту та закуплено інвентар, обладнання і медикаменти. Вдалося трохи відремонтувати і адмінприміщення сільради та з допомогою «Тавриди» — кімнату у сільському будинку культури.

І.М.Вовченко, характеризуючи виконання бюджету, сказала про відремонтоване на умовах співфінансування дорожнє покриття на двох вулицях — у Гаврилівці та Бабенківці, власним коштом збудовано тверде покриття на вулиці Перемоги у Гаврилівці.

Сільрада торік фінансувала програми «Ветеран», «Благоустрій» та «Власний дім», за кошти субвенції з районного бюджету (79 тис.грн.) виконано роботи по будівництву вуличного газопроводу середнього тиску по вул.Шевченка та Українській у Гаврилівці.

За кошти громади, підприємців, фермерів та просто небайдужих людей проведено повну заміну меморіального знаку на братській могилі загиблих земляків у роки Великої Вітчизняної війни.

Життя триває, проблем вистачає. І до їх розв'язання, крім влади, повинні долучатися і жителі села. Це стосується і благоустрою та поліпшення санітарного стану, боротьби з явищами підтоплення, забезпечення громадського порядку, протидії самогоноварінню, яке, за словами присутніх, «процвітає вовсю». А ось з нелегальним прийманням металобрухту покінчено. На цих та інших питаннях загострював увагу сільських депутатів та присутніх на сходці голова райдержадміністрації Шептура М.А. Вони мали змогу почути відповіді на свої запитання.

Автор: Г.ІВАНОВА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016