ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




«Право вибору» звільнить коаліцію від комуністів?
01.07.2010 / Газета: Гривна / № 27 / Тираж: 60000

На фоні прогресуючого дроблення опозиції, самоліквідації групи «Народна самооборона», постійний погроз з боку КПУ у парламенті з'явився новий гравець. Він претендує як мінімум відчутно впливати на дії влади та розстановку сил на місцевих виборах, а як максимум — домогтися переформатування більшості. Днями депутатську групу «Право вибору» представив лідер цього об'єднання Давид Жванія

«Я докладав усіх зусиль для консолідації фракції НУ-НС і до останнього вірив у її збереження. Але, на жаль, деякі мої колеги продовжують перебувати у полоні старих ілюзій і фобій, займати неконструктивну позицію, обираючи популізм замість роботи. Така ситуація не влаштовувала тих депутатів нашої фракції, які хочуть працювати задля реформ. Тому ми і створили депутатську групу «Право вибору»», -заявив Давид Жванія.

Наразі до групи увійшли 12 депутатів. Серед них Сергій Васи-ленко, Давид Жванія, Іван Плющ, Катерина Лук'янова, Олександр Омельченко, Володимир Марущенко, Олег Новіков, Сергій Харовський та Віктор Шемчук. «Ми відкриті для всіх народних депутатів і політиків, які поділяють наші ідеологічні принципи, незалежно від їхньої партійної приналежності», -говорить Жванія. Дивлячись на темпи розвитку групи, легко спрогнозувати, що до осені її чисельність складе 40-45 чоловік, і навряд чи її представництво обмежиться лише нунсівцями.

Деякі члени БЮТ у найближчий час теж готові приєднатися до групи «Право вибору», бо вони вже втомилися від «войнушок» та перетягування ковдри. Особливо це помітно на місцях, у регіонах. Так, приміром, у Херсоні депутати фракцій БЮТу та «Нашої України» в міській та обласній радах уже давно шукають альтернативу місцевим лідерам -Одарченку та Сіленкову.

Члени групи наголошують, що опозиція нині роздроблена, неконструктивна і маргіналізована, не має єдиного координаційного центру і не розуміє свого місця в українській політиці. Вона не здатна робити серйозні кроки, щоб впливати на ситуацію в державі. «У наших реаліях якщо ти в опозиції, то мусиш ходити стрункими рядами, протестуючи проти будь-яких ініціатив влади. Але ж ми — самодостатні політики! Ми хочемо діяти згідно з нашими принципами! У цій ситуації не було іншого виходу, як створити депутатську групу, щоб ефективно впливати на владу», — розповідає про причини свого переходу до групи «Право вибору» народний депутат Віктор Шемчук.

На переконання учасників об'єднання, їм вдасться стати своєрідним містком між коаліцією і опозицією, провести в парламенті необхідні закони, заручившись підтримкою більшості. «Ми посилимо коаліцію з точки зору і кадрів, і законодавчих ініціатив. Це дозволить нарешті почати проводити необхідні реформи. Без скандалів, спекуляцій, блокувань і потрощених меблів», — підкреслив Жванія.

Водночас можна передбачити, що з появою групи «Право вибору» можливі відчутні зміни і в середині коаліції. Наприклад, значно зменшиться вплив Компартії, яка останнім часом виступає джерелом нестабільності у більшості. Саме комуністів депутати групи вважають своїми головними опонентами. «Участь КПУ у ліберальній по суті коаліції нелогічна і деструктивна.

Прикриваючись гучними гаслами, комуністи стають основним ступором швидких і ефективних реформ», — відзначає Жванія.

Таким чином, влада нарешті зможе предметно говорити про початок реформ. У Меморандумі про створення групи зазначається, що пріоритетними напрямами своєї роботи «Право вибору» вважає бюджетну і фінансову реформи, євроінтеграцію, внесення змін до податкового законодавства, реформу сфери ЖКГ, медицини, науки, місцевого самоврядування, а також аграрного сектору та системи правоохоронних органів.

З іншого боку, учасники групи вважають другорядними більшість гуманітарних питань, спекулюючи на яких, політики роз'єднують суспільство. «Наприклад, Конституція чітко дає відповідь стосовно державної мови, а законодавство дає достатньо прав національним групам для захисту своїх позицій. Про що тут сперечатися? Мова, історія -на ці теми можна говорити нескінченно, якщо немає бажання працювати. Але ми повинні припинити цю практику», — закликав Жванія.

Водночас він наголосив, що для групи «Право вибору» базовими є демократичні цінності. «Жодний заклик «навести порядок» під будь-яким приводом не може обмежувати права людини,'свободу слова, зібрань, приватної власності. «Право вибору» зробить все можливе, щоб змусити владу відмовитися від спокуси «закрутити гайки»», — йдеться у Меморандумі.

Знаючи неабиякий досвід Давида Жванії у розбудові політичних проектів, можна сказати, що за таких темпів розвитку група «Право вибору» має всі шанси стати «золотою акцією» у Верховній Раді.

А наскільки райдужними будуть її перспективи, чи вдасться групі під себе переформатувати коаліцію або створити політичну силу поза межами парламенту, покаже час.

Автор: Влад ВАСИЛЬЄВ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015