ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Свято нашої Конституції
05.07.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 27 / Тираж: 2200

28 червня українці відзначили День Конституції. На жаль, це свято не є таким радісним, як того б хотілось. І справа тут не в недоліках Основного Закону України чи небажанні громадян святкувати. Справа в іншому — в злочинному ставленні можновладців до виконання своїх обов'язків. Зневага до простого народу, ігнорування законів призвели до того, що Конституція викликає лише гіркі почуття у простих громадян. Тому першочерговим завданням Президента України повернення довіри людей до влади. А це можливо лише за умови сумлінного виконання чиновниками свого обов'язку перед Батьківщиною та громадянами.

Держава не існує без Конституції. Адже саме в Конституції закріплюються базові положення, на яких ґрунтуються найголовніші форми життя суспільства. Вона закладає підвалини організації та функціонування держави і громадських структур, формулює основи правового статусу особи, є базисом усієї правотворчої діяльності. Сутність Конституції — це її внутрішня основа, смисл, найбільш важливі якості і властивості, які визначають всі структурні та функціональні характеристики Основного Закону суспільства й держави, що знаходять свій предметний вираз у його змісті. Це найбільш узагальнююча категорія, яка уособлює істотні ознаки соціального, політичного призначення та нормативно-правового змісту Конституції.

Шлях до прийняття української Конституції був складним та тернистим. Довгих п'ять років незалежна Україна жила без Основного Закону. Суперечки між різними політичними колами лише гальмували процес розробки та ухвалення Конституції. Тому ухвалення п'ятою сесією Верховної Ради 28 червня 1996 р. Конституції України стало найважливішою історичною подією в житті українського народу після проголошення 24 серпня 1991 р. незалежності України і схвалення 1 грудня 1991 р. всенародним голосуванням Акта проголошення незалежності України. Тим самим було завершено процес становлення України як суверенної держави, яка має свій Основний Закон.

Конституцію України називають однією з найдемократичніших в світі. Та через повальну корумпованість влади, прості громадяни не відчувають цього. Правоохоронні органи і чиновники забули, що їх обов'язок — це праця для народу та в інтересах цього народу. Тому першочерговим завданням Президента України є наведення порядку у владі та забезпечення захисту основних конституційних прав українських громадян. Без цього влада не має права говорити про правову державу і громадянське суспільство.

Політична стабільність, що існує завдяки волі Президента України, повинна стати тим підґрунтям, без якого неможливе формування дійсно відкритого, цивілізованого, демократичного суспільства. Громадяни не на словах, а завдяки реальним справам влади хочуть відчути справедливість. Надто довго Україна не може вибратись з прірви. Економічні проблеми та непрофесійна політика можновладців стали причинами суспільної кризи в нашій державі.

У демократичному суспільстві Конституція має особливе значення, яке ще більше зростає в перехідні періоди, коли мова йде про конкретні перетворення як у політичній, так і економічній системі суспільства.

Сьогодні в Україні саме_ такий перехідний період. Його сутність полягає в тому, що, нарешті, Президентом обрано не популіста і демагога, а людину слова. Причому це слово не розходиться з ділом, як це було за попередньої влади. Розпочаті Президентом України реформи мають на меті значне покращення життєвого рівня простих громадян. Та найголовніше — це повага влади до закону. Лише поважаючи Основний Закон України, влада зможе повернути людям відчуття свята Дня Конституції і гордість за власну Батьківщину. І дуже хочеться сподіватись, що українці усвідомлять основні закони демократії. Бо останнім часом в нашій державі путають це поняття зі словом вседозволеність.

Автор: Сергій ЗІНЧУК, політолог

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.028