ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Виїзне засідання у Бестерах
05.07.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 27 / Тираж: 2200

Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна віднесена до групи держав з високим рівнем захворюваності на туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Останні вже давно перестали бути суто медичною проблемою і становлять небезпеку для держави та усього суспільства. З кожним роком зростає захворюваність та смертність від цих соціально небезпечних хвороб. Серед причин погіршення епідемічної ситуації з туберкульозу в Україні — соціально-економічна криза та її наслідки, зростання числа соціально дезадаптованих і уразливих груп населення, хворих на хронічні соматичні захворювання, алкоголізм, наркоманію серед біженців, мігрантів, осіб без постійного місця проживання, тих, хто перебуває в установах кримінально-виконавчої системи.

На думку багатьох медиків, проблема туберкульозу та ВІЛ/СНІДу лише на десять відсотків має медичну складову. Тому гостро стоїть питання поінформованості населення, пропаганди здорового способу життя, профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

У рамках роботи районної координаційної ради профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу районної державної адміністрації минулої п'ятниці проведено виїзне засідання на базі Бехтерської сільської ради, до роботи якого були запрошені сільські голови Нововолодимирівської, Новофедорівської, Збур'ївської, Олексіївської сільських рад. Нестьоркіна Т.І., голова міжсекторальної робочої групи відповідної координаційної ради, ознайомила присутніх з порядком денним, який передбачав розгляд реалізації заходів районної програми протидії на туберкульоз на 2007-2011 роки та заходів проекту районної програми профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки у зазначених вище територіальних громадах та проведення профілактичної роботи в напрямку попередження ВІЛ/СНІДу працівниками районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

З першого питання доповідав головний лікар Бехтерської дільничної лікарні Чумак М.М., який інформував присутніх, що рішенням сесії від 23 червня 2010 року на території сільської ради затверджені місцеві програми протидії захворюванню на туберкульоз та забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ — інфікованих і хворих на СНІД до 2013 року. Робота Бехтерської територіальної громади в даному напрямку здійснюється у відповідності до Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», який визначає правові, організаційні та фінансові засади, спрямовані на запобігання виникненню і поширенню захворювання на небезпечну недугу. Протягом першого півріччя профілактичним обстеженням охоплено 1043 особи, що складає 48 відсотків від загальної кількості населення. Підлягало флюорографічному обстеженню 984 особи, фактично обстежено 56,7%. Амбулаторно-контрольоване лікування отримують 4 чоло» віки. З даного питання також виступила в.о. нововолодимирівського сільського голови Андрієць С.І., яка наголосила, що сільська рада також працює за затвердженою програмою, виконання якої систематично заслуховується на виконкомах. На обліку перебувають 3 особи, хворі на відкриту форму туберкульозу, які, крім медичного лікування, підтримуються безкоштовними продуктовими наборами від райлікарні. Щодо виконання заходів районних програм по Новофедорівській сільській раді інформував її голова Касіянчук І.К., який зазначив, що за звітний період на території сільської ради нових випадків захворювання на туберкульоз не зареєстровано. Однак, при річному плані флюорообстеження 1382 осіб обстежено лише 379 (27,4%). Від Олексіївської сільської ради виступила завідуюча ФАПом Пішта Н.С., яка акцентувала увагу на проведенні суто медичної роботи. Збур'ївська сільська рада загалом проігнорувала участь в роботі виїзного засідання, незважаючи на те, що проблеми тут існують. Так, при річному плані 455 за даний період обстежено лише 79 осіб, що складає 17,4 відсотка. На стаціонарному лікуванні знаходиться один хворий, який виявлений протягом поточного року і має деструктивну форму туберкульозу. До того ж, сільрада відмовилась від пересувного флюорографа, який кілька днів тому закінчив роботу в районі.

Мені, як координатору, випало інформувати присутніх про можливі шляхи попередження ВІЛ-інфікування. Дані були представлені аналізом анкетування населення щодо ставлення громадськості району до цієї* проблеми.

Так, на запитання, чи загрожує ВІЛ-інфекція вашому місту чи селу, відповіді були такими: загрожує всім — відповіли 58% опитаних, 37 відсотка вважає, що загроза порівняно невисока, 5 відсотків — такої загрози не існує. На запитання, чи існує вірогідність того, що Ви можете бути ВІЛ-інфіковані, така вірогідність відсутня — вважає-58%, інші відповіли, що імовірність велика. Чи обстежувались Ви коли-небудь на ВІЛ? Більшість опитуваних вважає, що в цьому не бачать ніякої потреби. Разом з тим, були наведені дані, що в районі офіційно зареєстровано 94 ВІЛ-інфікованих, з них 6 хворих на СНІД. Сільське населення складає 59 осіб. Тому було прийнято рішення про проведення на території Бехтерської сільської ради роботи обласної «Мобільної амбулаторії» щодо безкоштовного медичного обстеження населення з групи ризику на виявлення ВІЛ та інших соціально небезпечних хвороб вже у липні ц. р.

На численні запитання також відповідали районний лікар-фтизіатр Тараненко І.В. та лікар-епідеміолог районної санепідемстанції Войтович П.С.

Цей виїзд у сільську місцевість ще раз довів, що до порушених питань є зацікавленість у місцевих депутатів, освітян, працівників культури, котрі теж були учасниками засідання.

Автор: Світлана МИХОЛАТ, секретар районної координаційної ради

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.018