ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




«Дубовий» сервіс?
08.07.2010 / Газета: Новий день / № 28 / Тираж: 36600

Нічого вічного у нашому житті немає, як і сучасної техніки, якою ми користуємося щодня. Аби холодильники, мікрохвильові печі, пральні машини, мобільні телефони, морозильні камери, телевізори, праски — всі наші помічники не припадали пилюкою на горищі й не опинилися на заготівельному пункті металобрухту, час од часу слід дбати про їхнє технічне обслуговування та у разі поломки лагодити. У сільській місцевості для більшості власників благ сучасної цивілізації це проблема. Навіть не в кожному райцентрі, не говорячи про віддалені села, працюють майстерні з ремонту складної побутової техніки. Місцеві ж «кулібіни» за свою роботу просять непомірну плату, не гарантуючи при цьому, що не буде збоїв у роботі холодильника чи пральної машини.

У Нововоронцовському районі також немає сучасної спеціалізованої майстерні, де можна було б отримати якісні послуги та кваліфіковану консультацію. Якби у райцентрі відкрили ремонтну майстерню, то багатьох проблем не існувало б. Щоправда, місцеві підприємці Микола Янішевський та Андрій Синьогуб, котрі не один рік торгують складною побутовою технікою, приймають її на ремонт, але здійснюють його у майстернях за межами області. На це споживачі витрачають не лише кошти та нерви, а й дорогоцінний час!

— Маю три пральні машини «Золушки» та дві«Риги», але жодна не працює, відремонтувати ніде, — бідкається жителька райцентру Людмила Щербак. — В одній слід замінити якусь невеличку пластмасову деталь, а в інших дають збої центрифуги...

Ще багато років тому у селищі працювала майстерня з ремонту складної побутової техніки, але її приватизували, а згодом перепродали! Безслідно зникла й телемайстерня.

— За великим рахунком, у нас ніде пошити модний одяг; особливо для нестандартної фігури, — нарікає жителька Нововоронцовки Любов К. —Якби не працівники швейної майстерні МПП «Тавр&я», то нам доводилося б їздити за тридев'ять земель, щоб пошити сукню, відремонтувати одяг тощо! Не одне десятиріччя (!) у нашому селищі не працює лазня. Чиновники миються вдома, а літнім людям нічого не залишається, як вдовольнятися іржавими тазиками або на цілу зиму переїжджати на пансіон до своїх дітей та онуків, котрі живуть у містах.

— Гадаю, що у таких, як наш, сільських райцентрах області не завадило б створити невеличкі квартирні бюро, — втрутився у розмову середнього віку чоловік, котрий назвався Сергієм. — У минулому до послуг приїжджих був готель, але став нерентабельним, і двоповерхову споруду довелось продати. А згодом колишній готель ще раз перепродали! Гостям селища, якщо у них немає рідні чи добрих знайомих, доводиться сидіти на клунках і не один день побігати у пошуках тимчасового житла. Непереливки керівникам підприємств та організацій райцентру: їм доводиться з весни й до осені зустрічати та проводжати ревізорів з Херсона. Вони змушені турбуватися не лише про їхнє харчування, а й підшукати для них благоустроєне житло!

Не так просто господарям осель усунути перебої в електропостачанні. Працівники району електричних мереж на цілком законних підставах відповідальні за свій сервіс лише до порога житла. А далі— хоч трава не рости. Хочеш не хочеш, а доводиться наймати майстра зі сторони, котрий сто разів подумає, чи варто брати на себе відповідальність.

Декілька років тому в усіх населених пунктах, і у райцентрі зокрема, аби поставити міцний заслін крадіжкам електроенергії, працівники РЕМу у багатоквартирних будинках перенесли лічильники у під'їзди, а у приватних — на подвір'я. Відтоді мешканцям багатоквартирних будинків слід остерігатися, щоб... не вдарятися головою у лічильник. Меблі та інші великогабаритні речі також непросто до житла занести, бо можна зачепитися за лічильник! При бажанні можна було б встановити пристрої в іншому зручному місці, але хто про це подумав...

Слід віддати належне нововоронцовському підприємцю Геннадію Петриченку, котрий подбав про повноцінну ритуальну службу. У його магазині можна не лише купити все необхідне, а й отримати добру пораду. А ось на дуже занедбаному старому цвинтарі вдень з вогнем не знайдеш питної води. Невже місцева влада не може втрутитися, щоб полегшити будні та свята людей?

Автор: Микола Гурепко

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.031