ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Ремонт — гірше війни
08.07.2010 / Газета: Херсон Маркет плюс / № 27 / Тираж: 20000

Ми зважуємося на ремонт з різних причин. Хтось придбав житло і аж руки сверблять зробити з нього «райське гніздечко». Хтось хоче «навести марафет» перед серйозною подією — чи то весіллям, чи народженням дитини, тощо. І коли ми говоримо: «Вирішено! Приступаємо! », то навіть і не підозрюємо, що на нас чекає.

Цей матеріал ми вирішили присвятити усім людям, яких «кинули» шахраї, будівельники чи ремонтники. Сподіваємося, що, окрім суто академічного інтересу, у тих, хто вже пройшов так звану «школу ремонту», наша стаття допоможе багатьом уникнути негараздів і не стати жертвами горе-майстрів.

«Не вганяв би ти, попе, за дешевиною!»

Шахраїв вистачає скрізь і, звичайно ж, не обходиться без них в такому бізнесі, як будівництво чи ремонт. Будівельна сфера — ласий шматок для шахраїв. Гонорари за ці послуги досить високі. Та й спокуса нажитися на довірливих замовниках залишається великою завжди. Якравий приклад цього — десятки ошуканих херсонців, які вирішили замінити вікна у своїх оселях, а натомість просто подарували свої гроші ремонтній фірмі, що в результаті безслідно зникла. Саме в таку ситуацію потрапила херсонка Юлія (прізвище не згадуємо за її бажанням):

- Про існування цієї фірми ми з чоловіком дізналися випадково. Одного разу робили покупки в одному з супермаркетів (який саме — на вказуємо, оскільки він не має безпосереднього відношення до цієї історії. Назвемо його «С» — ред.), що у мікрорайоні Таврійський, і натрапили на офіс компанії, яка займалася встановленням євро-вікон. Дуже привабили ціни й чималі знижки. Їх можна було отримати у разі замовлення послуг на певну сумму і передплати у розмірі 80%. Ніби-то й офіс вони орендували пристойний, і документи показували, і фотозвіти виконаних робіт. Порадившись, ми вирішили одразу три вікна замінити, адже таким чином могли чимало заощадити. Уклали договір, замовили вікна, внесли 8 тис. гривень передоплати. Все начебто йшло за планом. До нас додому прийшов співробітник фірми, зробив заміри й пообіцяв, що вже за сім днів у нашій квартирі будуть нові вікна . Але минув тиждень, другий, потім третій, а вікон ми так і не побачили. Власник фірми й ті співробітники, які відповідали на дзвінки в офісі, тільки те й робили, що годували нас обіцянками та історіями про те, що у завода-виробника якісь проблеми з доставкою. Заспокоювали тим, що жодна інша фірма не робить таких знижок, що проблема вирішиться днями. А потім… взагалі перестали відповідати на дзвінки. Коли ж ми вирішили особисто навідатися до їхнього офісу, то дізналися, що термін оренди приміщення у супермаркеті закінчився, а куди поділася сама фірма та її співробітники ніхто не знав. У «С» лише згадали, що ніби-то вони кудись переїхали. Ми ще близько місяця періодично навідувалися туди, сподівалися, що упіймаємо хоч кого-небудь з тієї контори, але марно. Бачили лише десятки таких самих ошуканих городян, які позмінно чергували біля супермаркету. Усі наші звернення до міліції не дали ніякого результату. Довелося шукати власника самотужки. І не повірите, таки знайшли аж на Західній Україні. Ми припустили, що цей негідник планував виїхати до Польщі. Потім надали координати його перебування міліції, і таким чином повернули «ділка» до Херсона. Але в міліції сказали, що цю справу можна вирішити лише у суді. Ще й досі судимося. Третину грошей він нам повернув, а решту й досі чекаємо. Після трьох судових засідань, на які він жодного разу не з’явився, ми виграли справу. Та й цього, виявилося недостатньо, аби нам повернули гроші. Зараз ніби-то матеріали суду передали до виконавчої служби. Чекаємо вже місяць. Коли отримаємо решту грошей — одному Богу відомо...

Аналогічних випадків в Україні чимало. Звичайно ж, усі ми, ремонтуючи свою оселю, хочемо отримати максимальний комфорт за мінімальну ціну. Але тут варто згадати гарні прислів’я: «Дешева рибка — погана юшка» або слова класика російської літератури: «Не вганяв би ти, попе, за дешевиною!». Вам пропонують ремонт за цінами втричі нижче ринкових, шалені знижки типу «майже на шару»? Вас це не насторожує? А дарма! Якщо низька ціна вигідна виконавцю, це може означати, що або роботу можуть виконати не так якісно, як вам хотілося б, або вас просто оманюють. Можливо й таке, що первісна ціна вказана не повністю. Приміром, у неї не ввійшли якісь послуги (доставка), які вам припишуть додатково. Поміркуйте, чи це не шахрайська приманка. Розпізнати шахрая можна, уберегтися від його підступних задумів також. Просто необхідно дотримуватися деяких правил безпеки, які збережуть ваші грошики, нервові клітини і час.

Кому довірити ремонт?

Рекомендації досвідченого майстра

Тим, хто мають родичів, близьких друзів чи знайомих у ремонтно-будівельній сфері, і можуть перекласти ці турботи на плечі ближнього свого, дуже пощастило. Адже є нагода порадитися з тими, хто користувався послугами тієї чи іншої організації, або, ще краще, побачити результат виконаних робіт на власні очі.

Не пощастило з друзями і знайомими, і довелося звертатися до ремонтної фірми вперше та наймати незнайому бригаду? У практиці роботи будівельних фірм і майстрів-приватників існує ряд нехитрих «викрутасів», на які легко попастися недосвідченій людині. Страшних історій про несумлінних, що намагаються на вас «нагріти кишені», горе-майстрів, ви, мабуть, чули предостатньо. Щоб не стати жертвою таких недбайливих працівників, треба знати, як то кажуть, ворога в обличчя.

Спробуйте перевірити сумлінність своїх потенційних працівників ще на стадії обговорення планів. Гарний прийом: висловлюючи власникові фірми чи безпосередньо майстрові свої побажання, запросіть чого-небудь свідомо нереального, типу «мені тут у ванній кімнаті потрібно відколупати мою чудову англійську плитку і постелити її в туалеті на підлозі»...

- Якщо з вами, як з буйним психом, у всьому погоджуються, вас це має насторожити, — запевняє майстер широкого профілю, співробітник однієї з херсонських ремонтних фірм Володимир Козленко. — Ну і, напевно, не варто навіть і говорити, що запах алкоголю. Це просто сигнал «SOS». Взагалі ставте побільше запитань, не бійтеся здатися некомпетентним. Що для вас важливіше: якісний ремонт чи репутація всезнайки?

Отже, контроль, контроль і ще раз контроль! Поки бригада ремонтуватиме ваш будинок, вам, ймовірно, доведеться «налагоджувати» її. Пам’ятайте, ви — господар.

-Чимало майстрів можуть скористатися вашою інтелігентською м'якотілістю. Будьте вимогливі, критичні, прискіпливі. Вас навіть більше поважатимуть, — рекомендує Володимир Козленко. — На зауваження на кшталт «тут підлога у вас крива» чи то «стіни горбаті» відповідайте: «Ви професіонали — вам цю проблему і вирішувати».

«То не у підлозі справа, то поганому танцюристу щось заважає», — жартує майстер.

- Іноді на таку «халтуру» надивишся, а ще як дізнаєшся, скільки за оті «витвори» будівельного мистецтва клієнти віддали грошей, то навіть знижку хочеться додаткову надати, аби хоч якось зберегти репутацію своєї професії. А переробляти, між іншим, удвічі складніше, — каже він.

Але повернемося до контролю. Найчастіше на час робіт бригада поселяється в квартирі, яку ремонтує. І, на жаль, нерідко користується цією квартирою просто як безкоштовним житлом, паралельно виконуючи зовсім інше замовлення. Здогадуєтеся, у що вам може вилится дана ситуація? У кращому випадку — авралом, коли за дві доби все робиться «тяп-ляп». Як зрозуміти, що вас не «надувають», що повільні темпи викликані об'єктивною необхідністю, а не тим, що робота взагалі не виконується? Вдень ви самі на роботі, а після 23 години здіймати галас, у тому числі різними ремонтними роботами, за законом дійсно не можна. Щоб уникнути проблем під час (а то й гірше — після ремонту), можна звернутися до фірми, яка займається наданням послуг кураторського нагляду за ремонтними роботами. Таких фірм зараз чимало. Чим це вигідно? По-перше, така фірма об'єднує декількох фахівців різного профілю, і це є певною гарантією якості послуг, що надаються. По-друге, вона повинна мати у своєму розпорядженні цілий арсенал якісної контрольно-вимірювальної апаратури. Але й послуги такого роду організації обійдуться недешево.

У випадку, коли ви будуєте або ведете серйозну реконструкцію своєї оселі, фірма може виявитися корисною. А якщо ремонтуєте квартиру або службове приміщення, вигідніше пошукати гарного приватного куратора. Бажаєте зекономити? Ось порада: затоваришуйте з сусідами. Вони і стануть вашими добровільними і безкоштовними контролерами. Це врятує вас від того, що роботи будуть проводитися в ритмі «аврал — затишшя — аврал».

А взагалі, спробуйте зайти «на вогник» раптово, скажімо — в середині робочого дня. Можете зовсім іншу картину побачити, «Відпочинок на привалі» називається. І це вже вагомий привід для з’ясування стосунків. Буває і навпаки. Робота кипить, не встигли озирнутися, а квартирка «заблищала», як новенька. Правда, за кілька днів можете помітити, що двері не закриваються, шпалери відклеюються, капці прилипають до підлоги ... Вітаємо! Ви стали жертвою неякісного ремонту. Ось чому варто остерігатися «шабашників». З них в результаті нічого не спитаєш.

Без юриста не обійтися?

Від ризику ви не застраховані навіть, якщо користуєтеся послугами будівельної або ремонтної фірми. Існують певні схеми, за якими діють «офіційні організації». У даному випадку мова йде про так звані фірми-одноденки. Вони орендують офіс, виготовляють «липові» ліцензії, розміщують рекламну інформацію в пресі. Отримуючи замовлення від клієнтів, називають дещо занижену суму. А після отримання авансу (як у випадку із дешевими євро-вікнами), припиняють свою діяльність і зникають. Як мінімум, варто перевірити, щоб фірма, до якої ви звертаєтеся, була насправді розташована за фактичною адресою.

- Подивіться документи, ліцензію на право займатися видом ремонтної або будівельної діяльності. Перевірте, коли була зареєстрована фірма. Якщо це трапилося місяць тому — задумайтеся. Познайомтеся з директором, звірте його ім’я з іменем тієї особи, на яку оформлено бізнес. Якщо щось вас бентежить, не бійтеся питати. Дізнайтеся про технічну оснащеність, кількість бригад, що працюють на об'єктах. Чи є проблеми з отриманням замовлень? Чи простоюють вони зараз або ж, навпаки, завалені роботою? Звертайте увагу на дрібниці. Наприклад, нервозність і бажання швидше від вас спекатися. Нехай ваші запитання здадуться безглуздими, навіть вам особисто, це не страшно. Адже саме ці нерозумні запитання здатні вивести на чисту воду шахрая, заплутавши його і збивши з пантелику. А всі інші, тим паче легальні організації, з легкістю зрозуміють вашу обережність і цікавість, — говорить юрист Анатолій Шумський. — Будь-які документи, чи то кошторис чи договір на послуги, не підписуйте одразу. Скажіть, що візьмете їх з собою і проконсультуєтесь з юристом. Шахраї, ймовірно, назвуть для вас у цьому випадку захмарну суму за свої послуги. Або й зовсім скажуть про необхідність почекати з півроку, бо ніби-то черга дуже велика, а всі бригади зайняті.

— Якщо виконані ремонтні роботи вас не влаштовують, то запорукою успіху під час визнання ремонту неякісним є правильне оформлення договору. У ньому обов'язково мають бути вказані терміни проведення робіт від початкової дати до кінцевої, реквізити фірми, повний список робіт (навіть найдрібніші нюанси), перелік матеріалів, які надає ремонтник. Зазначеною має бути і відповідальність у разі порушення будь-яких зобов'язань, закріплених даним договором, — наголошує Анатолій Шумський. — За наявності подібного паперу вирішити суперечку про неякісний ремонт буде набагато простіше.

Зазвичай фірми вимагають великої передоплати. Обов'язково збережіть чек, а також інші платіжні документи. Неякісний — це не лише погано виконаний ремонт, але і перевищення термінів робіт. У даному випадку ви маєте право вимагати компенсацію за кожний прострочений день. Також фірма не має права вимагати у вас додаткової оплати, керуючись тим, що будматеріали і роботи подорожчали. Навіть у разі внесення додаткових коштів, незафіксованих в договорі, ви зможете їх повернути через суд після закінчення ремонту, — запевняє юрист. — Ігнорування технічних правил ремонту може створити вам додаткові проблеми після закінчення робіт. Наприклад, через некваліфіковану підготовку стін для клейки шпалер ви отримаєте непривабливі міхури замість рівного полотна, шви, що роз'їжджаються, плями, порожнечі. Подібний неякісний ремонт приймати не варто. Він не відповідає нормативам, і підрядчик має його виправити за власний рахунок. Протягом шести місяців ви маєте право вимагати усунення недоліків або повернення певної частини коштів. Також ремонтна фірма зобов'язана здійснити роботи за певний термін в тому розмірі, який вказаний в договорі. Якщо підрядчик не бажає виконувати свої зобов'язання і надає неякісні послуги, ви маєте право звернутися з позовною заявою до суду.

Бог бачить усе, а сусіди — ще більше.

Ремонтуючи своє помешкання будьте готові до того, що можуть виникнути певні негаразди не лише з самими ремонтниками, а й з сусідами(хвороба під назвою «жаба», звуки працюючої болгарки чи електродрелі). В багатоквартирних будинках нерідко виникають конфлікти між мешканцями. А коли на будь-які ваші дії потрібна згода сусідів, наприклад, під час перепланування квартири, конфлікт може вилитися рядом проблем, що іноді закінчуються елементарним здирництвом. Як захистити свої права у подібній ситуації?

Якщо ви дієте в рамках закону, то будь-які претензії ваших сусідів є безпідставними. Часто проблеми полягають у необізнаності населення щодо своїх прав і обов'язків. Це й може призвести до неправомірних дій.

Якщо ви затіяли ремонт, то повинні пам'ятати, що галасливі ремонтні роботи ви маєте право проводити з 7 до 23 години і тільки в робочі дні. Тому, якщо ви, скажімо, свердлите стіну о 6 годині ранку в суботу, і сусіди викличуть дільничного міліціонера, не дивуйтеся та не поспішаєте доводити, що ви стали жертвою скандалістів. Рекомендуємо вам ніколи не конфліктувати з представниками державних органів і служб, а спочатку розібратися (краще це зробити з юристом), чи правомірні ваші дії.

Варто згадати і про те, що з вашою квартирою, за законом, ви не можете робити все, що заманеться. Будь-які зміни планування, від розширення дверних прорізів, до зносу стін і об'єднання квартир між собою, вимагають узгодження з державними органами у встановленому законом порядку.

Якщо ви почали робити незаконне перепланування, то за скаргою сусідів вас можуть відвідати представники державної житлової інспекції. У подібній ситуації краще терміново почати узгодження перепланування, про що і оголосити перевіряючим. У якості доказу можете надати, наприклад, договір з юридичною фірмою на проведення робіт з узгодження перепланування. У першу чергу юридична фірма отримає технічний висновок про можливість перепланування і його проект у відповідних ліцензованих організаціях. У разі пред'явлення цих документів у житлову інспекцію, претензії до власника квартири можуть бути відкладені на час необхідних узгоджень.

Претензії сусідів до вас мають бути оформлені відповідним чином, а ви можете не пускати їх у свою квартиру, якщо не маєте такого бажання, тому що це порушує гарантоване Конституцією України право на недоторканність житла.

Будь-яке переобладнання вашої квартири, що зачіпає комунікації, також вимагає узгодження (наприклад, заміна газової плити на електричну плитку, обігрів підлог, перенесення сантехнічного обладнання). Наводимо приклад: для того, щоб встановити кондиціонер, треба зробити отвір в стіні і розмістити на фасаді будівлі певні його складові частини. Це також вимагає ряду узгоджень.

Якщо ж, у разі конфлікту з сусідами, ваші дії не суперечать чинному законодавству, ваше перепланування узгоджене і не створює незручностей мешканцям — ви маєте право відстоювати свої законні інтереси, і за неохідності звертатися до суду з вимогою відшкодування моральної та матеріальної шкоди, нанесеної сусідами-скандалістами. В цьому вам допоможуть фахівці юридичної фірми, яка має досвід у врегулюванні подібних проблем. Таким чином, ви зможете заощадити не лише час і гроші, а й зберегти нервову систему.

Автор: Михайло Трифонов

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.025