|
Діти не повинні працювати
12.07.2010 / Газета: Чорноморець / № 52 / Тираж: 2265
Бідність, безробіття, від сутність перспективи, обмежені можливості отримати освіту – усе це призводить до того, що багато неповнолітніх дітей, які живуть у сім’ях, відносяться до групи ризику. Так, Скадовським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилася робота з сім’єю, яка потрапила у складні життєві обставини через зловживання бать-ком спиртних напоїв, безробіття батьків, безвідповідальне ставлення до своїх двох дітей. Батьки змушували неповнолітнього сина ходити на заробітки, щоб можна було прогодуватися всій родині. Хлопця вмотивовували тим, що він має бути самостійним та знати, як заробляються гроші, а подальше навчання після школи нічого суттєвого в його долі не змінить. Через це хлопець ще змалечку не надавав достатньої уваги навчанню, а потім – і підготовці для вступу після закінчення школи, знаючи, що батьки «проти» і йому немає на що сподіватися. Праця не може бути корисною, якщо вона шкодить дитині в отриманні освіти, духовному розвитку, спричиняє низьку мотивацію до навчання, викликає байдужість до свого майбутнього професійного становлення. При працевлаштуванні неповнолітніх дітей може проходити соціальна дезадаптація, коли вони відчувають себе надто дорослими, стають більш вразливими, оскільки їм, як правило, бракує навичок дбати за себе та свою безпеку. За Кодексом законів про працю прийняття на роботу осіб молодше 16 років не допускається. За згодою одного з батьків або особи, що його замінює, може прийматися на роботу підліток, якому виповнилося 15 років. Для підготовки молоді до майбутньої праці у позаурочний час допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, яким виповнилося 14 років, але за умов, що ця робота є легкою, не порушує навчальний процес та не шкодить здоров’ю дитини. Кримінальний Кодекс України забезпечує захист дітей проти найнебезпечніших злочинів, зокрема від торгівлі людьми та експлуатації – трудової, сексуальної або задля вчинення кримінальних злочинів (експлуатація, втягнення до протиправної діяльності та інше). Просимо звернути вашу увагу на працю дітей у літній період, коли вони мають оздоровлюватися та займатися самостійним підвищенням рівня обізнаності, підготовкою до самостійного життя, подоланням дефіциту знань про навколишній світ, наявних професій, навчальних закладів, можливостей застосовувати свої здібності. Через кілька років саме ці діти будуть вирішувати, якою бути нашій країні, яким буде наше життя і наш рівень культури. Автор: О. ЯМШИНСЬКА, провідний спеціаліст Скадовського РЦСССДМ
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017 |