ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




«Солона» робота для студента
22.07.2010 / Газета: Вгору / № 29 / Тираж: 10000

Чим зайнятися влітку? Чимало студентів, склавши сесію, цим переймаються. Багато з них обдумують місця для відпочинку і подорожей, але ще більше заздалегідь переконані : канікули варто провести з користю і підзаробити грошенят.

Варіанти можуть бути різними, головне, аби було бажання. Звичайно, не всі згодні працювати вантажниками, тому й шукають якомога вигідніші пропозиції. Роботу можна знайти як у місті, так і поза його межами.

Опитавши декількох студентів, які працюють, ми з’ясували – найпопулярніші для заробітку в Херсоні є продавці різних товарів і послуг (особливо в місцях відпочинку і великого скупчення людей: пляжі, парки), офіціанти (у закладах, поблизу тих же місць), підсобні робочі на будівництві, розповсюджувачі карток поповнення мобільного рахунку та рекламних листівок.

Але якщо ваша мета – заробити більш-менш пристойну суму за невеликий період часу, одним з найзручніших для цього місць є море. Курортні зони Чорного й Азовського морів переповнені влітку різного роду атракціонами, ресторанами, закладами швидкого харчування, а найголовніше для студентів-заробітчан – чималою кількістю відпочиваючих з різних куточків України і не тільки, які готові витрачати гроші на будь-які веселощі і зваби пляжного відпочинку.

Проте, чи все так просто і вигідно, як здається на перший погляд? Виявляється, що не зовсім. Нас зацікавило: наскільки зручні умови пропонують роботодавці молодим людям, чи чесно вони поводяться з ними, які обіцяють гарантії? Відповідаючи на ці та інші запитання, своїм досвідом з нами поділився студент 3 курсу Херсонського держуніверситету Олександр Єлізаров:

– Минулого року, як і багато молоді, я теж вирішив не гаяти часу влітку, а спробувати знайти роботу. Довго шукати не довелося. Знайомий допоміг влаштуватися відповідальним за водні атракціони (катамарани і водні мотоцикли) в одному з курортних містечок у районі Арабатської стрілки. Можу сказати, що спочатку було дуже важко пристосуватися, адже день починався з восьмої ранку. Доводилося перевіряти техніку і необхідне приладдя на готовність, а робочий день тривав аж до восьмої вечора, а то й пізніше. Майже весь час доводилося перебувати у воді, а це дуже втомлювало. Непросто було і з людьми: не всім вистачить одного, двох разів пояснити, як керувати тим же катамараном, траплялися грубіяни або такі, які вже хильнули не одну пляшку пива і їм хотілося адреналіну, тягло на пригоди. З роботи повертався, як вичавлений лимон, з думкою якнайскоріше лягти спати.

Загалом, у випадку з Олександром все склалося досить вдало: умови проживання були прийнятні, харчувався, щоправда, за власний кошт і не завжди смачно, але хазяїн ставився до них нормально, платив обіцяне. За півтора місяці він заробив близько 2700 грн., на які купив собі сучасний мобільний телефон, а додому – телевізор і DVD-програвач.

Проте, так буває не завжди. Як зізнався студент, він неодноразово ставав свідком того, як роботодавці обдурювали найманців, пропонували одні умови, а на ділі все було набагато гірше. У тому ж містечку Олександр зустрів двох знайомих із сусіднього села, які теж вирішили заробити. Але приватний підприємець, який брав їх на роботу, зовсім не розрахувався з хлопцями і під кінець місяця, коли ті вже почали вимагати платню, просто вигнав їх, а на вільні місця набрав необізнаних новачків. Ті ж хлопці, з якими повелися нечесно, не могли нічого вдіяти. Бо працюють у таких місцях здебільшого нелегально, на усних домовленостях та ще й часто залучають неповнолітніх або немісцевих, які приїжджають здалека, шукаючи хоч якого-небудь заробітку.

Отже, робота протягом літніх канікул потрібна багатьом. Проте радимо добре обдумати свої можливості і побажання щодо такої зайнятості, бути пильним під час вибору місця заробітку, по можливості, дізнаватися про нього з кількох джерел. І пам’ятайте: безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

Автор: Іван Антипенко

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.108