ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Для полегшення життя інвалідів внесено зміни до Закону
09.08.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 63-64 / Тираж: 3416

Президент України Віктор Янукович підписав Закон України «Про внесення зміни до статті 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо надання інвалідам першої та другої груп права на позачергове обслуговування».

Згідно внесеної зміни, «Інваліди першої та другої груп мають право на позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту, а також на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню».

У Законі також зазначається, що «Інформація про право на позачергове обслуговування має бути розміщена на видному місці».

Як ми повідомляли, цей законопроект розроблений Олексієм Журавком для того, щоб полегшити життя інвалідів та сприяти зменшенню фізичного та нервового навантаження на організм осіб з обмеженими можливостями, які вони отримують під час перебування в чергах.

Згідно чинного законодавства України, до нинішнього часу право на позачергове обслуговування підприємствами, установами, організаціями побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту мали лише інваліди війни та особи, на яких поширюється чинність Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

В цьому аспекті чинне законодавство лишало поза увагою велику кількість інвалідів, які були змушені стояти в чергах в супермаркетах, Ощадбанках, ЖЕКах та інших установах, що надають населенню послуги. Тому цілком очевидно, що право на позачергове обслуговування в магазинах, у закладах громадського харчування та інших установах було необхідно поширити на всіх інвалідів І та II груп. Прийнятий законопроект допоможе значній кількості українців, які є інвалідами 1 та 2 груп, не відчувати того дискомфорту, який, на жаль, можливий у випадках, коли особа з обмеженими можливостями перебуває, наприклад, в черзі магазину чи ощадкасі, та уникнути потенційних ображань і невдоволень у свій бік зі сторони інших людей, які разом з ними перебувають у цих чергах. До того ж, більшості інвалідам (наприклад, тим, що пересуваються на протезах нижніх-кінцівок), досить важко фізично, особливо у великих містах, вистояти та дочекатися своєї черги на отримання тих чи інших послуг.

Автор: Прес-служба народного депутата Олексія Журавка

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.022