ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Вирішується особистістю…
09.08.2010 / Газета: Слава праці / № 31 / Тираж: 1880

Ця думка була домінуючою у ході обласної наради з питання удосконалення стилю роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, спрямованого на забезпечення сталого соціально-економічного розвитку області, яка відбулася у Чаплинці і яку провів голова обласної державної адміністрації Костяк М. М.

З самого початку губернатор зазначив, що це уже друга кущова нарада з участю сільських та селищних голів, адже, обравши їх, люди довірили керівникам місцевого самоврядування розв'язання різноманітних проблем у населених пунктах області. І сьогодні найважча робота — це робота з людьми. Лише забезпечивши, образно кажучи, «присутність» влади у кожному сільському, селищному дворі, на подвір'ях багатоквартирних будинків, можна забезпечити і діалог, і залучення людей до реалізації насущних завдань, які стоять перед Україною загалом.

Таку структуровану відповідальність державна і обласна влада почали з себе. Це засвідчила присутність на колегії облдержадміністрації представників Адміністрації Президента та Кабміну. А на обласному рівні за усіма заступниками голови облдержадміністрації, керівниками управлінь та відділів закріплено райони. Причому, як зауважив М.М.Костяк, «не для того, щоб брати по телефону інформацію, а для конкретної допомоги районам».

За. звичкою, районна-влада у багатьох випадках для розв'язання назрілих проблем відправляє у вищі інстанції листи з проханням підсобити фінансово, у той час, коли є власні резерви, особливо у тих районах, представники яких зібралися на нараду: Генічеському, Голопристанському, Скадовському, Цюрупинському, Новотроїцькому, Чаплинському і нашому.

Про ці резерви, які криються, насамперед, у використанні земельних ресурсів, було зроблено детальний аналіз начальником Головного відділення Держкомзему Проніною О.Вішлося про орендні відносини, розмежування земель державної і комунальної власності та інші аспекти. І виходило, що справді, як і казав губернатор, «на грошах сидять, а у влади просять».

Позаяк у районах, які зібралися у Чаплинці, використовується до 40% земель, які є в області, то предметом виступу заступника начальника управління агропромислового розвитку Нікішенка В.Л. було питання: що на цих землях росте, хто на них господарює і головне — як переробити вирощене, адже з 46 переробних підприємств, які є у зазначених районах, 13 не працюють. Ми навчилися в області вирощувати овочі за світовими зразками, на жаль, не навчилися їх переробляти і зберігати, тому їмо в основному заморські продукти. Та й тваринництво у нас на 97 відсотків зосереджено у приватних руках. Таким був невтішний підсумок розмови.

А начальник управління економіки Гладштейн O.A. дав оцінку тому, що відбувається нині в області однією фразою: «Что для бедных проблемы, для богатых — возможности». А скористатися можливостями зможуть тільки відповідальні люди, професіонали.

Можливо, найбільше це стосується житлово-комунальної сфери, адже від неї залежить не лише комфорт, а й настрій людей і бажання працювати. Недарма під час проведення обласної колегії попереднього керівника управління житлово-комунального господарства було звільнено з роботи.

А заступник начальника звертав увагу присутніх на нараді, особливо сільських та селищних голів, на можливостях, передбачених постановами Кабміну, зокрема 959 (про інвестиційну складову у тарифах) та 461 — своєрідному пілотному проекті.

Насправді ж бачимо, що комунальне господарство нині на межі банкрутства, воно неспроможне навіть елементарний порядок забезпечити. Зате, як висловився новообраний голова обласної ради Пелих В.Г., навіть смітники у нас заполітизовані. Тож продовження двомісячника з благоустрою та забезпечення санітарного благополуччя кожного населеного пункту виходить у нову фазу вимогливості.

Про «безколірну» політику податківців у наповненні бюджетів усіх рівнів говорив очільник обласної податкової Адміністрації Ємченко Ю.Б. Губернатор же зауважив, що ніхто ні на кого не повинен тиснути, а просто забезпечувати виконання чинних законів.

Почули присутні у залі і нові вимоги щодо забезпечення оптимізації з 1 серпня тарифів на газ та комунальні послуги і надання змоги оформити субсидії тим, хто має на це право — від начальника головного управління праці та соціального захисту населення Шиліної Є.А.

Підсумковою фразою губернатора була: «Давайте всі разом об'єднаємо зусилля у щоденній роботі, щоб область могла позбавитися ознаки депресивної, а теперішня влада загалом довела людям, що саме вона їм потрібна».

Автор: Г.ІВАНОВА

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.024