ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Подробиці про страхові внески
16.08.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 33 / Тираж: 2200

Набуття чинності Закону України «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», де йдеться про зміну сплати страхових внесків суб'єктами підприємницької діяльності — фізичними особами, викликало в останніх неоднозначні думки і судження. Ще більше в них виникає практичних запитань. Тож саме з цього приводу в кінці липня на міському ринку й відбулася зустріч приватних підприємців, котрі там працюють, із заступником начальника управління — начальником відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України у Голопристанському районі Л. М. РУДЬ. Вона дала вичерпні відповіді на запитання, які й подаємо нижче.

- Закон вступив в дію з 17 липня ц. р., то як бути зі сплатою внесків саме за липень?

- Хочу нагадати, що Закон є обов'язковим для виконання всіма СПД — фізичними особами, котрі обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований або єдиний податок). Щодо сплати за липень, то згідно із законодавством мінімальний розмір страхового внеску встановлюється на календарний місяць, точно так, як страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється теж в місяцях. Тому сплата страхових внесків за липень 2010 р. здійснюється у розмірі мінімального розміру, який на липень складає 294,82 грн з врахуванням частини сплаченого єдиного або фіксованого податку.

- А можна точніше на прикладах назвати ці суми внесків?

- Внески за липень зменшуються на 42% від суми сплаченого єдиного податку або на 10% від суми сплаченого фіксованого податку за липень. Наприклад: платник єдиного податку сплачує 100 грн щомісячного податку. До Пенсійного фонду від цієї суми надходить 42 грн (100 х 42%). Тож з урахуванням цієї суми за липень слід сплатити 252,82 грн (294,82 грн — 42 грн).

Платник фіксованого податку сплачує 40 грн, а відповідно до Фонду надходить 4 гри (40 х 10%), за липень страхові внески мають бути нині 290,82 грн (294,82 — 4 грн).

Подібні обрахунки стосуються й серпня, вересня ц. р.

- Чи можна сплачувати квартальну суму повністю за один раз?

- Безсумнівно, аби вона за липень, серпень, вересень була сплачена не пізніше 20 жовтня. Проте, в нашому прикладі сума внесків платнику єдиного податку складе 758,46 грн (252,82 грн х 3), а платнику фіксованого податку — 872,46 грн (290,82 грн х 3). Це велике фінансове навантаження на платника страхових внесків, тому ми пропонуємо за можливістю сплачувати їх помісячно.

- А що зі сплаченими внесками до липня ц. р.?

- Ці відрахування зараховані в сплату того місяця, за який сплачені податки (січень, лютий... червень). Внески будуть враховані до страхового стажу згідно з наданими приватними підприємцями звітами до 1 квітня 2011 року.

- Чи не є ці нові внески благодійними і куди вони використовуються?

- Доплата до мінімального внеску є обов'язковим внеском до бюджету Пенсійного фонду, куди саме й надходять ці кошти, використовуються вони для проведення виплат пенсій та допомог згідно із Законом України. І своєчасна сплата внесків в повному обсязі надасть можливість своєчасно фінансувати пенсійні виплати.

І, на жаль, несвоєчасна сплата страхових внесків приведе до нарахування штрафних санкцій.

- Серед підприємців є й пенсіонери, то як бути їм зі сплатою внесків?

- На сьогодні роз'яснень з цього приводу немає, але до 20 жовтня (останній день сплати квартальної суми), надіємось, вже будемо їх мати і обов'язково поінформуємо про них.

- Багато недержавних страхових фондів, компаній зараз пропонують вид страхування — пенсійне накопичення. Чи означає це, що в разі подібного страхування фізична особа — СПД, котра обрала особливий спосіб оподаткування, може не сплачувати страхові внески згідно із згаданими змінами?

- Це хибна думка, оскільки виконання Закону є обов'язковим для всіх суб'єктів підприємницької Діяльності — фізичних осіб на єдиному чи фіксованому податку. Щодо пенсійних накопичень у недержавних фондах, то це справа добровільна.

Автор: Людмила ЄРЕМЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.043