ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




М.Д. Романій: У взаємодовірі влади і людей — велика сила
16.08.2010 / Газета: Рідний край / № 33 / Тираж: 1147

Днями минуло сто днів, як указом Президента України Михайла Дмитровича Романія було призначено головою Верхньорогачицької районної державної адміністрації. В суспільстві вважається, що цей період є достатнім для керівника та його команди, щоб проаналізувати правильність задумів, оцінити перші результати практичної роботи і у разі потреби — скоригувати свої подальші дії. Саме про це і йдеться у інтерв'ю кореспондента нашої газети з М.Д. РОМАНІЄМ.

- Михайле Дмитровичу, безперечно, Ви прийшли на цю посаду, маючи свої задуми стосовно розвитку економічного потенціалу району, вирішення соціальних проблем людей, оптимізації діяльності інших сфер нашого життя. Наскільки реалізація цих задумів підкріплюється реальними можливостями?

- Звичайно, для реалізації будь-яких задумів належить мати необхідний матеріальний ресурс. Але не менш важливим є і суб'єктивний фактор, тобто люди, їх ефективна діяльність, які поставили собі за мету досягти змін на краще. Тож цілком природно, що робота наша почалася з формування керівного складу. Призначені і приступили до роботи заступники голови райдержадміністрації, відбулися зміни в керівному складі деяких відділів райдержадміністрації. Відновили роботу рада підприємців, асоціація фермерів району, створили молодіжну раду при голові райдержадміністрації, а голову цієї ради ввели до складу членів колегії при голові райдержадміністрації. Ні для кого не секрет, що ми є представниками Партії регіонів, я очолюю районну партійну організацію. Ми прийшли для того, щоб працювати для людей, виконувати програму Президента України В.Ф. Януковича. Я одразу дав завдання головам виконкомів селищної та сільських рад розробити плани розвитку своїх територіальних громад на три роки. На сьогодні такі плани затверджено, на їх основі ми розробили першочергові заходи на поточний рік і почали їх виконання.

А щодо економічного ресурсу забезпечення виконання наших задумів, то тут справи доволі складні. Бюджет району, самі розумієте, не може задовольнити всі наші потреби, скажімо, у вирішенні соціальних проблем. Значить належить спрямувати на ці цілі і всі інші наявні в районі ресурси та можливості. На моє особисте переконання цього можна досягти лише за умови, коли влада району матиме довіру людей. І насамперед — довіру сільгосптоваровиробників, бо на землі, на тих, хто її доглядає, в основному і тримається сьогоднішня економіка району. Тож нині і ставимо собі завдання — отримати довіру людей. Щоб донести нашу позицію до широкого кола жителів району, я разом з керівниками відділів райдержадміністрації та районних служб провів інформаційні зустрічі з усіма трудовими колективами та представниками територіальних громад району. Причому не оминули своєю увагою і невеликі організації, наприклад, такі, як Первомаївське лісництво, котрі все якось в тіні залишалися. Нам важливо, щоб кожен, хто живе і працює в районі, відчував свою причетність до спільних справ. У свою чергу влада в районі повинна працювати так, щоб трудові колективи відчували її увагу і підтримку у своїх справах.

- Яким же чином влада зможе надати підтримку, сама не маючи необхідного матеріального ресурсу?

- Але ж існують й інші важелі позитивного впливу на ситуацію. Візьмемо для прикладу рослинницьку галузь. Зараз фермери, сільгоспвиробники інших форм власності самотужки забезпечують себе насінням, пальним, добривами, гербіцидами. Це забирає багато часу, коштів і, якщо хочете — нервів. Але ж добре відома й практика оптових закупівель всього необхідного для сільгоспвиробництва. Тож зараз ми й хочемо впровадити в районі таку практику. Управління агропромислового розвитку вже працює в цьому плані. Напевне, не варто нікому доводити, що при оптових закупівлях ціни завжди нижчими будуть. Причому при нагоді та за умови належної організації справи можна використати й дешевший залізничний транспорт. А вже із Сірогоз доставити -то, як кажуть, домашня справа. І знову ж таки — успіх в цій справі можливий лише за умови довіри сільгосптоваровиробників нашим задумам. Але будемо діяти і, впевнений, позитивні зміни відбудуться.

У тваринницькій галузі теж прагнемо, скажемо так, деяке впорядкування. Коли зараз ми тільки рахуємо, скільки жителі району виробили молока, м'яса, яєць, то яка в цьому заслуга керівників, районних служб? А заготівельники монопольно тримають ціни на низькому рівні, а то й взагалі кудись зникають, не розрахувавшись з людьми. Зараз маємо хорошу нагоду у співпраці з закордонною фірмою відкрити в селищі (на території колишнього колгоспу «Колос») сучасний пункт прийому молока. Фірма поставляє обладнання, буде там лабораторія, де визначатиметься якість молока, холодильники, словом, все на сучасному рівні. Сподіваюсь, з вересня цей пункт почне працювати. Здавачі молока отримають стабільність в цінах і довірі до заготівельників. Врешті-решт, буде створено 6 нових робочих місць.

- Михайле Дмитровичу, як оцінюєте стан справ у соціальній сфері району?

- У соціальному плані роботи теж дуже багато. Постійної уваги і підтримки потребує галузь охорони здоров'я, зокрема центральна районна лікарня. Там протягом трьох років все ніяк не могли завершити ремонт інфекційного відділення. Понад 150 тисяч гривень спонсорських коштів витрачено. Для ремонту цього відділення також було виділено 47,7 тисячі гривень з обласного бюджету. Для остаточного завершення ремонту необхідно ще 25 тисяч гривень. Ми практично знайшли ці кошти, спасибі сільгоспвиробникам району. За кошти районного бюджету в лікарні відремонтовано котел, купили п'ять холодильників.

- Чув від людей, що останнім часом і харчування в лікарні суттєво поліпшилось...

- Так, вже після перших відвідин лікарні в статусі голови райдержадміністрації я поставив завдання навести порядок в харчуванні людей, що перебувають на лікуванні. Для поліпшення харчування залучили 12 тисяч гривень спонсорських коштів, завезли 600 кілограмів помідорів, працівники лікарні зробили достатню кількість консервованих огірків, періодично в лікарню завозять рибу, з'явиться і м'ясо.

Зараз організовуємо в лікарні дві палати для ветеранів війни — в терапії і в хірургії. Там будуть нові ліжка, телевізор, кондиціонер. Таким буде наш внесок у виконання заходів, що здійснюють в Рік ветеранів Великої Вітчизняної війни, оголошений в Україні.

'- Як до нового навчального року «підходять» освітні заклади району?

- Проведено поточні ремонти шкільних приміщень та дитсадків. В цій справі добре допомогли фермери району. Прикладом для інших може бути керівник фермерського господарства «Еліта» Олександр Михайлович Македон, який для потреб Первомаївської загальноосвітньої школи виділив понад 40 тисяч гривень. Зараз закінчується ремонт шкільних автобусів. Думаю, з підвозом дітей до школи проблем не виникатиме. Ще належить придбати котел опалення для Верхньорогачицької ЗОШ№1, будемо просити у депутатів 20 тисяч гривень з районного бюджету. Вирішується питання щодо водопостачання дитсадка с. Зелене. Вимагає уваги до себе приміщення районної дитячо-юнацької спортивної школи (колишній кінотеатр). Там і дах треба оглянути та 'перемонтувати, і взагалі — закрити всі місця, де може бути доступ дощу, снігу та вологи, щоб не відбулось ніякої руйнації. А на це теж треба гроші. Так само, як і на термінові капітальні ремонти водомережі селища. Вкрай необхідно ремонтувати дах районного будинку культури. Правда, на це гроші закладено, 100 тисяч гривень. Залишилось зробити.

А щодо закладів освіти, то тут відбувається процес омолодження кадрового потенціалу. Набули статусу пенсіонерів директори Зеленівської та Самійлівської ЗОШ, нині підбираємо кандидатури на посади директорів цих шкіл. Ми й надалі триматимемо курс на омолодження учительського контингенту шкіл району. Хай випускники наших же шкіл, здобувши учительську освіту, повертаються в район і працюють.

В соціальному плані хочу сказати і про таку річ. З метою кращого інформування жителів селища і району хочемо організувати таку собі, скажемо так, радіоточку. Діятиме вона скоріше всього на ринку селища, а, можливо, й в самому центрі селища біля музею. Озвучуватимуться новини району, важливі повідомлення від влади, звучатимуть розповіді про наших славних земляків, також можна буде прослухати виступи кращих артистів району. Організацією роботи такої радіоточки зараз займаються працівники культури. Гроші для закупівлі необхідної апаратури ми їм виділили.

- Про що б мова не зайшла — всюди потрібні гроші... Михайле Дмитровичу, наскільки мені відомо, з метою отримання додаткових надходжень до районного бюджету зараз з вашої ініціативи в районі проводиться інвентаризація земель. Розкажіть, будь ласка, як цей процес відбувається, які результати приносить?

- При сукупності всіх проблем, які нам доводиться вирішувати, головним завданням для нас було і залишається пошук додаткових коштів до бюджету. Щодо інвентаризації земель, то мені ніхто таке завдання не ставив, але було очевидним, що в землекористуванні у нас, скажемо так, є чимало великих і маленьких огріхів. От і було прийнято рішення. Причому не ставилося за мету обов'язково когось покарати. Просто раніше розмір земельної ділянки визначався, так би мовити, наземним способом, а зараз-за допомогою точних супутникових аеро-зйомок. Відбуваються уточнення розмірів, землекористувачі погоджуються. А в деяких місцях взагалі безгоспні землі знаходяться. Все це береться на контроль, а у бюджет надходять додаткові кошти. Вже проведено інвентаризацію земель колишніх колгоспів ім. Шевченка та «Колос». У підсумку бюджет отримав додатково 40 тисяч гривень. Після інвентаризації земель Самійлівської сільської ради бюджет поповнився 10 тисячами гривень. Процес інвентаризації земель району триває.

З моєї ініціативи в районі відбувається легалізація робочих місць і заробітної плати. Звичайно, не всім хочеться показувати реальний стан справ у своїх фермерських господарствах та приватних підприємствах, але доведеться. У виграші будуть і бюджет, і самі ж люди, робоче місце і зарплата яких будуть легалізовані, а значить і трудовий стаж «працюватиме» на їх же пенсію. А роботодавці просто-напросто дотримуватимуться вимог законодавства про працю.

І на закінчення нашої розмови ще раз хочу зазначити: у взаємодовірі влади і людей — велика сила. Саме за таким принципом районна державна адміністрація, її управління та відділи вестимуть свою роботу.

- Дякую за інтерв'ю. Хай реалізуються на користь людям всі ваші добрі задуми.

- І вам всього найкращого.

Автор: Родіон МЕЗЕНЦЕВ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.036