ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ – 19
24.08.2010 / Газета: Червоний промінь / № 34 / Тираж: 1300

Починаючи з 24 серпня 1991 року, наш народ святкує найбільше державне свято. Цього дня Верховна Рада проголосила незалежність України, підтверджену всенародним референдумом 1 грудня 1991 року. Напередодні 19-ї річниці цієї визначної для українського народу дати наш кореспондент зустрівся з головою райдержадміністрації Олександром Шилкіним.

- Олександре Олександровичу, з яким відчуттям Ви зустрічаєте це свято, і що воно для Вас значить?

- У цей день серце наповнюється гордістю за нашу державу. Наші славні предки та відомі історичні діячі виплекали незалежну та заможну Україну у своїх мріях — ми утвердимо її такою в Європі та світі. Кожен з нас зробив свій внесок у розвиток держави, знайшов правильні відповіді й рішення і ми з честю витримали випробування, подолали острах бутиєамими собою, жити вільно, сповідувати верховенство права, повагу до людської гідності.

- Сьогодні кожному громадянинові нашої держави зрозуміло, що Україну чекає тернистий, важкий і довгий шлях входження у світовий простір. Чи поділяєте Ви цю думку?

- Шлях України — це шлях побудови самостійної демократичної незалежної правової держави.

Нині ці засади, закладені в Декларації про Державний суверенітет, знайшли своє продовження в політиці Президента Віктора Януковича, визначеній у Програмі «Україна для людей».

Президент України у своєму Посланні до українського народу запропонував курс глибинних реформ та системної модернізації країни, що охопить усі сфери суспільного життя і завершить «нову хвилю» необхідних соціально-економічних перетворень. У фокусі цього курсу — людина. Адже гасло нової влади : не люди для реформ, а реформи для людей.

Україна витримала іспит історії перших десятиріч і ставить перед собою амбітне завдання: вийти з кризової смуги сильнішою, утвердитись у колі потужних країн світу, що визначатимуть майбутнє суспільства на наступні десятиріччя.

- Одним з пунктів Програми Президента України Віктора Януковича є запровадження нових соціальних стандартів. Тож чи розпочалося їх виконання?

- Ця програма вже виконується. Прожитковий мінімум, який є основою для соціальних виплат, підвищено на 32%. Люди почали отримував підвищену мінімальну зарплату, яка на кінець, року становитиме 922 грн. Загалом за рік мінімальна заробітна плата зросте на 178 грн., або на 24%. Підвищено заробітні плати лікарям, учителям, працівникам культури — на 20-30%. Збільшено також розмір мінімальної пенсії з 630 грн. до 706 грн. До кінця року вона становитиме 734 грн. Збільшено й розміри всіх соціальних виплат. Для працездатних осіб — на 37%, непрацездатних — на 42%, інвалідів — на 47%, для дітей віком до 6 років — на 38%, громадян віком до 18 років-на 28,6%.

-Тож, можна сказати, найважливіше завдання, яке полягає в підвищенні рівня життя всіх верств населення, нині вже виконується?

-Так, кошти, передбачені на це в держбюджеті, виплачуються згідно з запланованими показниками, які щоквартально збільшуються. Але проблема полягає в забезпеченні наповнення держбюджету та оптимізації соціальних витрат. І наше завдання, я маю на увазі місцеві органи влади, працювати над наповненням сільських і районного бюджетів, над забезпеченням вчасних надходжень податків та зборів, аби, по-перше, забезпечити виплату заробітної плати, пенсій і всіх вищезазначених соціальних виплат, по-друге, спрямувати ці кошти на утримання об'єктів соцкультпобуту, на виконання соціальних районних програм та ін.

Зазначу, що за І півріччя нинішнього року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 3504,3 тис. грн. власних та закріплених доходів (109,0% до планів, очікуваних на цей період). 3 15 місцевих бюджетів, що входять до складу бюджетної системи району, планові показники по доходах, затверджених відповідними місцевими радами, за цей період також виконали всі.

- Олександре Олександровичу, яка нині ситуація на ринку праці в районі? Яких заходів уживає керівництво району, аби зменшити рівень безробіття?

- Чисельність зареєстрованих безробітних у районі зменшилася з 363 осіб (за станом на 1 січня) до 320 осіб (за станом на 1 липня); порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилася на 25,6% кількість безробітних.

За І півріччя працевлаштовано на вакантні робочі місця 188 безробітних, на дотаційні — 24; 170 безробітних пройшли професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття. У центрі зайнятості було відкрито сім навчальних груп з підвищення кваліфікації безробітних. Починає діяти програма створення першого робочого місця для молоді. Проводиться робота щодо легалізації оплати праці та створення нових робочих місць. Останнім часом було легалізовано 51 робоче місце, з них зареєстрували підприємницьку діяльність 22 підприємця. Укладено 18 трудових договорів приватними підприємцями з найманими працівниками.

- Таким чином, можна говорити про закріплення тенденції сповільнення негативних процесів на ринку праці.

- Так, і це відбувається завдяки державним механізмам регулювання.

- Олександре Олександровичу, що Ви побажаєте жителям Сірогозщини в переддень великого державного свята?

- Добробут держави — це добробут пересічного українського громадянина, його сім'ї. Тож усій громаді нашого району від усієї душі зичу міцного здоров'я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях.

Автор: Віта КОПЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.066