ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Одержати розлучення стало простіше
26.08.2010 / Газета: Новий день / № 35 / Тираж: 36600

Після того, як нещодавно набув чинності новий Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», процедура розлучення значно спростилася. Тепер, зрікаючись других половин, не треба йти до РАЦСу. Туди ходитимуть лише заради урочистих подій.

— Так, процедура розлучення значно спрощена, — випереджаючи всі наші запитання, говорить Ганна Лукашук, заступник начальника відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Херсонській області. — Досі при розірванні шлюбу через суд люди мусили спочатку відстояти чергу у самому суді, щоб отримати рішення, а потім йти уже до РАЦСу, аби рішення суду зареєструвати і отримати на руки свідоцтво про розлучення. Тепер цього робити не треба. Якщо рішення про розірвання шлюбу винесено судом, воно є остаточним і не потребує реєстрації. Ухваливши рішення про розірвання шлюбу, суд сам направляє його до РАЦСу, де дані вносять в електронний реєстр. Рішення суду стає своєрідним свідоцтвом про розірвання шлюбу. Відмітка у паспорті — тільки у разі звернення «клієнта». Новації стосуються тих, хто розлучився після 27 липня, коли новий закон набув чинності. Ті, хто отримав судове рішення про розірвання шлюбу до цієї дати, повинні пройти через процедуру, яка діяла раніше. Тобто, рішення судів, які набрали чинності до 27 липня, не є остаточними документами про розірвання шлюбу.

— Ганно Валентинівно, але якщо, наприклад, у паспорті людини не буде штампа про розлучення, при складанні всіляких нотаріальних договорів можливі ускладнення? Адже нотаріуси завжди перевіряють, чи перебуває клієнт у шлюбі і чи згоден чоловік або дружина з умовами договору. А тому при бажанні, скажімо, відчужувати майно громадянин завжди зіткнеться з необхідністю все ж поставити штамп про розлучення у паспорт.

— Якщо така необхідність виникне, людина сама вирішить, як бути. Загалом же зараз вважається, що ставити чи не ставити штамп про розлучення — це особиста справа кожного, якщо хочете, його таємниця, і ми не можемо її розголошувати. Була людина у шлюбі чи ні, розлучалася п'ять чи десять разів — це її особиста справа. Хоче — вона про це говорить, не хоче — не говорить...

Але це ще не всі нововведення, які стосуються розлучень. За словами Ганни Валентинівни, за новим законом стане простіше не лише побратися, а й розлучитися людям, які перебувають у місцях позбавлення волі. Тим, хто відбуває покарання, стане простіше ініціювати розлучення в судовому порядку або через РАЦС за обопільною згодою (якщо немає спільних дітей). Віднині розірвання шлюбу таких осіб ніяк не пов'язане зі строком ув'язнення (раніше шлюб розривався за заявою одного із подружжя, якщо другий був засуджений на строк не менше 3 років).

Тепер підписи, завірені керівниками тюрми, прирівнюються до нотаріального засвідчення. Це дозволить засудженим оформляти, наприклад, заяви про визнання батьківства, про згоду на усиновлення без запрошення для цього нотаріуса «з волі». Тож паперової тяганини поменшає. І цим відразу ж не проминув скористатися засуджений, який перебуває в одному з виправних закладів, що знаходиться в Білозерському районі. Він надіслав заяву, нотаріально засвідчену начальником виправної колонії, з проханням, щоб Нововоронцовський РАЦС видав йому повторне свідоцтво про народження. Для чогось воно йому знадобилось. І, завдяки новому закону, його прохання виконали.

Інша новація стосується реєстрації дітей, народжених у цивільному шлюбі. Заяви батька для визнання батьківства тепер уже замало: визнання батьківства може бути тільки за взаємною згодою обох батьків або через суд.

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.033