ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Не зіпсуйте відпочинок
06.09.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 36 / Тираж: 2200

У вересні, як правило, у нас продовжується сезон відпочинку біля моря, річки і має він назву «бархатний». Вдень на відкритому просторі температура повітря під сонячними променями досягає ще надто високих градусів, і довге перебування під ними може принести не менше проблем, аніж улітку. Одна з, них — тепловий удар. Він виникає при загальному перегріванні організму під впливом впродовж тривалого часу високої температури. Перегріву сприяють фізичні навантаження та інтенсивна робота м'язами, цупкий і теплий одяг, підвищена вологість повітря, мала швидкість руху повітря, недостатнє вживання рідини.

Ознаки теплового удару: сонливість, позіхання, похитування, розлад мови, червоне обличчя, важке дихання. Якщо у цій стадії не надати хворому допомоги, він знепритомніє, а температура тіла підніметься до +40-41 градусів. Людина може померти від зупинки дихання чи серця.

Для попередження теплових ударів необхідно уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями, носити вільний одяг світлих кольорів з натуральних матеріалів, на ноги одягати легке взуття; захищати голову від сонця панамами, хустками, а також парасольками. Для захисту очей використовувати окуляри від сонця. При перебуванні на пляжі забезпечити чергування відпочинку на піску з плесканням у воді і плаванням. Не дозволяти дітям спати під сонцем.

У спекотну погоду слід збільшувати в добовому раціоні кількість води і солі, не вживати холодну воду. Не рекомендується їсти жирну, висококалорійну їжу.

Невідкладна допомога при розвитку теплового удару полягає у тому, що потерпілого слід перенести у прохолодне місце, зняти одяг, покласти щось холодне на голову, на ділянку серця, хребет. Корисно загорнути потерпілого змоченим у холодній воді простирадлом. Напувати підсоленою водою (1/2 ч. ложки солі на 0,5 л води), холодним чаєм, кавою, дати понюхати нашатирний спирт, якщо людина не втратила свідомість. Усі заходи спрямовуються на те, аби знизити температуру тіла та простимулювати дихання.

Автор: Любов МИХАСЬКО, лікар-реаніматолог центральної райлікарні

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.022