ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
06.09.2010 / Газета: Каховська зоря / № 71-72 / Тираж: 8000

Минулої п'ятниці перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Балабанов провів розширене засідання колегії РДА за участю спеціалістів-аграріїв, сільгосптоваровиробників та сільських голів Каховщини

Було обговорено питання про організацію структури посівних площ в районі на 2011 рік та проведення сівби озимих культур сільгоспвиробниками усіх форм власності.

Як доповів начальник управління агропромислового розвитку РДА Володимир Піун, перед аграріями району стоїть завдання збільшити виробництво сільськогосподарської продукції і, зокрема, зерна.

Економічна ефективність ведення землеробства значною мірою залежить від структури посівних площ. Тому вже зараз кожному землевласнику важливо визначитись, які культури вирощувати в 2011 році і що необхідно зробити для одержання високого їх урожаю. З огляду на це, слід оптимізувати структури посівних площ і внести необхідні корективи в її формування. Враховуючи можливості кожного господарства, треба обмежити площі посіву високо-затратних та низькопродуктивних культур і за рахунок цього розширити площі посіву культур, які зараз користуються попитом і дають високі прибутки. Це, насамперед, стосується технічних (соя, соняшник, ріпак, льон олійний, гірчиця) та овочевих культур. За останні роки врожайність ярого ячменю зменшується, тому що періоди його вегетації та наливання зерна потрапляють під засуху. Отож, в структурі посівних площ ярий ячмінь має розглядатись як страхова культура, а у групі зернових культур особливу увагу слід приділити посівам озимих.

На зрошуваних землях в господарствах району розширено площі посівів сої, яка є однією з найбільш прибуткових культур. Вона потребує мало добрив і пестицидів, збагачує ґрунт біологічним азотом, може бути добрим попередником пшениці. Соя спроможна забезпечити рентабельність на рівні 100% і більше. Останнім часом господарства стали практикувати висівати сою в пожнивних та поукісних посівах і отримувати врожайність на рівні 20 ц/га.

В нашому районі високорентабельними є й овочеві культури. Тому площу їх посівів доцільно розширювати та розміщувати на добре підготовлених з осені полях.

Удосконалення структури посівів кормових культур доречно проводити в напрямку розширення площ багаторічних трав, які не лише дають корми, але і зберігають родючість грунту та є добрими попередниками озимих. Особливої уваги заслуговує оптимізація площ чорного пару. Питома вага їх в нашому регіоні повинна складати 22-25%. Це дасть змогу вирішувати проблему гарантованого виробництва зерна.

Під врожай 2011 року розроблена структура посівних площ, згідно з якою зернова група складатиме 31%, олійні культури — 44,4 %, овоче-баштанні — 6,8 %, а кормові культури та пари відповідно 3% і 14,6 %.

Посуха, яка розпочалася з другої половини літа і триває до цього часу, не може не турбувати землеробів. Продуктивна волога в посівному та орному шарі грунту практично відсутня. Навіть на полях чорного пару запаси продуктивної вологи дуже низькі, по непарових попередниках їх практично нема. А тут наступають оптимальні строки посіву озимих. Тому, якщо найближчим часом не буде опадів, посівна кампанія озимих культур у 2010 році проходитиме за дуже складних умов.

Сільгосптоваровиробники району під врожай 2011 року планують посіяти 28,2 тис.га озимих культур. З них на зерно -20,55 тис.га, в тому числі озимої пшениці — 17 тис. га, озимого ячменю — 3,5 тис. га, жита — 50 га, озимих на зелений корм -150 га, озимого ріпака — 7,5 тис.га.

Під сівбу озимих підготовлено 27,5 тис. га грунту. Посів буде проводитись по таких попередниках: чорний пар — 11,8 тис. га, зайнятий пар — 120 га, зернобобові — 719 га, багаторічні трави — 180 га, просапні -4,2 тис.га, стерньові — 8,6 тис. га, інші — 2,6 га. Закінчили роботи по підготовці грунту під посів озимих культур в ДПДГ «Асканій-ське», ДПДГ»Кахо,вське», СТОВ «Таврійська перспектива», ЗАТ «Фрідом Фарм Інтер-нешнл», TOB «С.Клаус», КФТОВ «Агротекс — Миколаїв», TOB «Торговий Дім «Продек-сім».

Для того, щоб посіяти озимі, треба підготувати 4,4 тис. тонн насіннєвого матеріалу. Потрібне насіння для посіву засипано в кількості 5,8 тис.тонн, що складає 132%. З них надійшло на яеревірку в державну насіннєву інспекцію 2,89 тис. тонн. На жаль, жодної тонни насіння не здали на перевірку TOB «Агробізнес-2», TOB «С.Клаус», МПСП «Овцевод», TOB «Любимівка», ДП «Агро-ком Каховка», ППСК «Зорецвіт». Взагалі не здають насіння на перевірку господарства населення. Під урожай 2011 року будуть використовуватись у виробництво ті сорти, які добре себе зарекомендували в цьому році і по яких налагоджено насіннєву роботу: Одеська — 267, Дріада, Херсонська безоста, Шестопалівка, Землячка, Панна, Василина, Юрія, Ніконія.

Для протруювання необхідної кількості насіння потрібно 4,5 тонни протруювачів, в наявності — 2,2 тонни.

Для сівби озимих культур потрібно 900 тонн стартового добрива, а господарства придбали 450 тонн. Постійно працюють над поповненням азоту, фосфору в ґрунті в СТОВ «Таврійська перспектива», КФ TOB «Агротекс — Миколаїв», ДПДГ «Асканійське», ДПДГ «Каховське», ЗАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл», TOB «Торговий Дім «Продексім».

У сільгосппідприємствах всіх форм власності до проведення осінньо-польових робіт підготовлено 96% тракторів, 89% -дискових борін, 95% — культиваторів, 94 % — сівалок.

Добре організований ремонт та підготовка техніки в ДПДГ «Асканійське», TOB «Таврійська перспектива», ДПДГ «Каховське»...

Для проведення посіву озимих культур необхідно 804 тонни дизпалива, 201 тонну бензину, 32 тонни мастил, тож господарствам треба прискорити накопичення ПММ.

Про те, як готуються їх господарства до сівби озимих, присутнім розповіли директор Каховського виробничого відділення СТОВ «Таврійська перспектива» Микола Осаволюк та директор ДПДГ «Каховське» Едуард Репілевський. Архслобідський сільських голова Микола Шинкаренко звернув увагу учасників засідання на те, що часто-густо на ріллю приходять господарювати люди, які абсолютно не розуміються на землеробстві, а тому, з одного боку, слід не виділяти таким «фахівцям» землю, з другого боку, управління агропромислового розвитку РДА повинно своєчасно забезпечити новачків-рільників належними рекомендаціями та знаннями.

З обговореного питання колегія РДА прийняла конструктивне рішення, .спрямоване на успішне проведення сівби озимих культур.

Учасники розширеного засідання колегії РДА також розглянули хід виконання районної цільової програми роботи з обдарованою молоддю Каховського району на 2007-2010 роки, про що доповів начальник відділу освіти райдержадміністрації Віталій Грушко. Він, зокрема, зазначив, що при райметодкабінеті створено науково-методичний центр по роботі з* обдарованими учнями. Центр нараховує 8 відділів за сферами діяльності учнів та відділ психологічного супроводу, в якому створено банк діагностичних методик щодо виявлення обдарованої молоді. Банк даних про інтелектуально обдаровану молодь містить відомості про 202 учнів, а банк даних про спеціально обдарованих юнаків та дівчат містить інформацію про 147 учнів шкіл Каховщини. Реалізація здібностей юних обдарувань здійснюється через їх участь в олімпіадах, творчих конкурсах, фестивалях, в роботі Малої академії наук України, в діяльності 227 гуртків, які охопили позашкільним навчанням 3450 школярів...

На жаль, на реалізацію цільової районної програми не було спрямовано окремих коштів із райбюджету, що знизило її результативність. Своїм баченням проекту нової районної програми роботи з обдарованою молоддю поділилися начальник фінансового управління РДА Надія Татунова, заступник голови райдержадміністрації Ольга Вакугіич і Малокаховський сільський голова Володимир Ільницький.

Колегія РДА визнала заходи нинішньої відповідної цільової програми виконаними і доручила відділу освіти РДА розробити нову подібну програму на 2011-2016 роки.

Учасники розширеного засідання заслухали інформацію про стан пожежної безпеки в районі, про роботу районного територіального центру соціального обслуговування інвалідів та людей похилого віку, про хід передплати на газету «Каховська зоря» тощо.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.020