|
Було б молоко, а попит є
09.09.2010 / Газета: Новий день / № 37 / Тираж: 36600
Днями Херсонщину відвідав заступник міністра аграрної політики України Сергій Биков. Мета поїздки — вироблення загальнодержавного курсу на підвищення обсягів виробництва молока в промисловому та приватному секторах. Безпосередня участь у цьому процесі індивідуальних здавачів, котрі наразі посідають провідні позиції в обсягах виробництва молока (понад 80%) і розпочали об'єднання у п'ять молочних обслуговуючих кооперативів, може дати позитивні результати за умови, якщо держава схвалить такий курс і допоможе прибрати низку законодавчих перепон. Жвава дискусія заступника міністра під час переговорів у Херсоні на одному заводі «Данон-Дніпро» з президентом Міжнародної благодійної фундації «Хайфер Прожект Інтернешнл» Віктором Тересом, яка фінансує створення кооперативів, мала на меті з'ясувати мету проекту, його тривалість та перспективи. А головне — яку реальну вигоду матимуть від цього селяни. Сергій Биков прагнув якомога більше дізнатися про наміри інвесторів і проаналізувати, наскільки ефективними вони будуть для відродження молочної галузі та заохочення дрібних товаровиробників. Йшлося в ході зустрічі також про конкретні гарантії такої співпраці і налагоджений ринок збуту молока. На Херсонщині молочарство в промислових обсягах перебуває у жалюгідному становищі. Сільгосппідприємства та фермерські господарства, що утримують молочне поголів'я, перевагу віддають все-таки розвитку рослинницької галузі. Тож конкретні кроки, що пропонують інвестори для покращення ситуації, мають на меті знайти ефективних господарників і заохотити їх до співпраці. На заваді стоять почасти бюрократичні перепони. Зокрема, при виділенні навіть напівзруйнованих безгоспних споруд, яких на селі вистачає, підключенням їх до комунікаційних мереж, електропостачання, виділення землі під пасовища тощо. — Ми ж нічого не просимо задарма, — говорить голова кооперативу «Марфуша» з Новомиколаївки Скадовського району Ганна Куценко. — Фонд вчасно фінансує всі витрати, однак оббивання порогів за різними узгодженнями та дозволами і стоси паперів, які доводиться скирдувати, забирають час і відбивають будь-яке бажання працювати. Попри це, члени кооперативів сповнені надій, що будівництво молокоприймальних пунктів у селах таки зрушить з місця та набере запланованих проектом темпів. Принаймні у Новомико-лаївці вже завершують ремонт пункту прийому молока. Будівельні матеріали, проектну документацію та певні види ремонтних робіт проплачують інвестори, левову частку трудових витрат взяли на себе селяни. За кілька місяців тут встановлять танкер для охолодження молока та обладнають лабораторію для перевірки його якості, відкриють пункт штучного запліднення тварин і кабінет ветлікаря. Зараз підбирають та навчають персонал. Віриться, що невдовзі до пункту потягнуться селяни з молоком, а в чергу шикуватимуться молоковози. Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.026 |