ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Альона Ротова: «Наша програма розвитку Херсона — документ для обговорення і критики, а не для «одобрямсу»
16.09.2010 / Газета: Гривна / № 38 / Тираж: 60000

Будь-який хоч трохи розсудливий херсонець, який уже давно роздивляється передвиборчі білборди, слухає передвиборчі обіцянки на місцевих радіо- і телеканалах, у першу чергу, напевне, згадує при цьому влучну українську приказку «обіцянка-цяцянка»

А в другу — сам собі цитує наймудрішого Ходжу Насред-, діна, який влучно підмітив, що скільки не кажи про халву, у роті від цього солодше не стане. Чого-чого, а розмов на тему проблем міста у нас поки що — хоч греблю гати. Адже багато розуму не потрібно будь-кому, хто забажає потрапити у владу: намацав кілька больових точок у місті-і тисни на них. Власне, й намацувати не треба — незрячому видно! Темінь у місті вночі непроглядна, лише центр освітлений? Виберіть мене в мери — і все небо над Херсоном в алмазах буде! Можуть «під око засвітити» на нічній вулиці і пограбувати? Звичайно, можуть, але якщо ви виберете мене, то на кожному кроці городового поставимо з муніципальної міліції! Стадіонів немає в місті? Та я в разі обрання міським головою такі стадіони вам вибудую — навіть для нічної гімнастики зал буде! Ремонт розбитих доріг? Легко! Протікають дахи?ТабЬз проблем!! Цілодобово вода? Не смішіть мене: за тиждень розрулимо ситуацію!!! Ну і так далі, і тому подібне... Громадянин, який не бажає хоч трохи замислитися, побачить у цих словесах райдужний водоспад. Ті ж, хто мислить (а їх у нас у Херсоні, переконана, переважна більшість), згадавши «Зри в корінь!» Козьми Пруткова, збагнуть, що все це — лише зовнішньо-райдужний водоспад обіцянок, а насправді — сель, тобто грязьовий потік нездійсненної балаканини. «За рибу — гроші!» — говорять в Україні. Так то ж всього лише риба... А звідки реально міському бюджету- «жебраку», де вже багато років, як у бомжа на сідницях, — латка на латці, взяти мільйони й мільйони на дороги та стадіони, на освітлення і ліфти?! Балаболити «обіцялкіним» — справа Інехитра, та користі з цієї балаканини — як з козла молока.

Проте життя в черговий раз довело: з правила є винятки. Винятком — на рідкість приємним, хоча й дивним — з вкоріненого протягом багатьох років правила херсонської влади «обіцяти і не робити» стала Альона Ротова — основний, як на мій погляд, претендент на посаду «реаніматора» Херсона. 10 вересня вона ознайомила представників херсонських ЗМІ зі своєю «Програмою розвитку Херсона». На 19 сторінках брошури написані досить-таки розумні речі. Розумні не тому, що в брошурі «розкладені по поличках» розбиті на 8 блоків усі описані вище та багато інших міських проблем. Вони — ми вже говорили — лежать на поверхні, і багато розуму не треба, щоб про них говорити. Але (увага!) треба дуже багато розуму, щоб скласти план — реально здійсненний, без «коло- всіляких» обіцянок, за рахунок яких коштів усе це робити. Так от: усе це розкладено по поличках у «Програмі розвитку Херсона» Альони Ротової. Напевне, злегка помилилася Альона Іллівна, поставивши епіграфом до своєї «Програми» слова «З Херсоном у серці». Серце серцем, а краще б написала «З Херсоном у розумі». Не так красиво,«Звичайно, звучало б, але істині відповідало б на всі сто. «Продуманість, можливість реалізації» — такою є думка незаангажованих аналітиків, які достеменно вивчили «Програму розвитку Херсона» Альони Ротової. Хтось скаже: «Ну так зрозуміло: скільки років вона була зовсім не кабінетним заступником мера! А точніше — некабінетним заступником кабінетного мера. Люки, підвали, горища — вона ж не гребувала туди Іпірнати» разом зі слюсарями та начальниками ЖЕКів, щоб чехвости- ти — так уже промацавши все руками і знаючи, за що «під хвоста дає. От і склала розумну програму». Той, хто скаже таке, буде правий і... неправий. Адже настільки точний і дієвий інструмент реанімації Херсона сама Ротова не змогла б скласти. Не змогла б вона цього зробити навіть за участі команди професіоналів, які дійсно брали активну участь у розробці «Програми». Активну — не найактивнішу. Тому що саме найактивнішуучастьу розробці «Програми розвитку Херсона» взяли самі херсонці — ті тисячі і тисячі городян, з якими не де-небудь у кабінетній обстановці, а як годиться — у дворах, на горищах і в підвалах зустрічалася і зустрічається Альона Ротова. Може, саме зараз, з подивом побачивши свої власні пропозиції в «Програмі» Ротової (незвично якось: нас почули, на нас зважають!), ці тисячі людей нарешті повірять у слова зі статті 5 Конституції України: «Єдиним джерелом влади в Україні є народ»?

Ознайомити читачів з цим легким для розуміння документом — «Програмою розвитку Херсона» — завдання нереальне: об'ємистий він для газетного формату. Думається, це задача для самої Альони Ротової — знайти шляхи до ознайомлення городян з тим, що у неї «в серці і в розумі». Також думається, що з завданням цим вона впорається успішно. Ми ж поки коротко, як кажуть, галопом по європах, розповімо про 8 блоків цієї всеосяжної «Програми» і — увага, читачі! — про озвучені Альоною Ротовою на прес-конференції реальні шляхи пошуку фінансів на реалізацію позицій «Програми».

Блок № 1

«Соціальна сфера». Він складається з 7 підпунктів: медицина, освіта, спорт, духовність і культура, турбота про ветеранів, безпека, молодь. У розділі «Медицина» йдеться про поліпшення якості харчування в лікарнях, про медичне страхування за рахунок міського бюджету дітей війни, ветеранів, про створення служб швидкої допомоги при поліклініках міста для цілодобового обслуговування «хроніків», про відкриття нових підстанцій «швидкої» на Острові і в Антонівці, про безплатні «родові пакети» для майбутніх мам та багато іншого.

У розділі «Освіта» пишеться, зокрема, про повернення у власність міської громади дитсадків, шкіл, оздоровчих баз, що були незаконно привласнені комерсантами. Уже зараз Херсону не вистачає 7 дитсадків. Першокласниками в цьому році стали 3000 дітей, у наступному їх буде 4300. У школах — по 40 дітей у класі, буде по 50, а хтось жирує в незаконно отриманих будівлях.

У розділі «Спорт» мова, зокрема, йде як мінімум про відновлення наявних стадіонів або того, що від них залишила, поглумившися над спортом, місцева влада, про організацію спортсекцій на базі всіх міських шкіл, про матеріальну підтримку і спортсменів-початківців, і тих, хто вже прославив Херсонщину, та ще про багато іншого.

Крім вищевикладеного, у соціальному блоці Програми Ротової пропонується забезпечити безоплатну юридичну допомогу ветеранам та інваліда війни, дітям війни, гарантувати їм цільову матдопомогу з бюджету міста. У плані громадської безпеки йдеться про цілодобове патрулювання міліцією парків, скверів міста.

Блок № 2

«Економіка». Складається з 6 підпунктів: бюджет, гарантії підприємцям, інвестиції, торгівля, туризм, новації. Якщо більш ніж коротко, то в підпункті «Бюджет» мова йде про прозорість його формування та використання, про особисту відповідальність міського голови та його команди у забезпеченні дохідної частини, про найдокладніший звіт перед громадськістю: які доходи бюджету і які витрати. Гарантії підприємцям — це муніципальні замовлення на підприємствах міста, річні «канікули» щодо сплати податків, які повністю потрапляють до міського бюджету для підприємств, що створюють нові робочі місця, атакож формують нове для міста виробництво. Та багато іншого. Торгівля: організація в Херсоні «тематичних» ринків (продовольчий, промисловий, будівельний), створення системи контролю місць торгівлі в плані забезпечення безпеки для мешканців міста в зонах торгівлі та багато іншого.

Блок № З

«Сфера ЖКГ». Включає в себе 11 підпунктів: капремонт, благоустрій, сміття (переробка), ліфти, теплоенергетика, водоканал, дорожнє будівництво, транспорт, ОСББ та ЖБК, приватний сектор, освітлення міста. Це найбільш об'ємний блок і, зрозуміло, що тут ми про нього розповімо більш ніж поверхнево. Йдеться про повний, заздалегідь спланований капремонт житлового фонду міста протягом З років — з жорстким контролем якості, з прозорою системою формування переліку будинків. Йдеться про упорядковані і безкоштовні плани, про створення служби обліку, поновлення та знесення аварійних зелених насаджень. А ще — про збільшення кількості сміттєвозних машин (щоб відмовитися від прибирання сміття вночі), про створення сучасних майданчиків у дворах, що перешкоджають поширенню сміття. Ліфти: до кінця 2012 року мають працювати всі пасажирські, до кінця 2013-го — всі вантажні у багатоповерхівках; єдина ліфтова картка для всього міста. Теплоенергетика у «Програмі» Ротової — це, в тому числі, відкрита система перерахунків для населення за відсутність тепла у квартирі, це переведення ТЕЦ у власність міста, це зниження тарифу на тепло шляхом ліквідації підпри- ємств-«прилипал» навколо ТЕЦ. Водоканал — це залучення інвесторів для оновлення мереж, це цілодобове , водопостачання (до кінця 2012 року), це лічильники гарячої та холодної води дітям війни, інвалідам, ветеранам Великої Вітчизняної за рахунок міста. Дороги: крім загальновідомих проблем херсонських дорігу «Програмі» йдеться й про дороги у приватному секторі. Громадський транспорт: дотація з бюджету перевізникам за пільгові категорії населення; «табу» на необгрунтоване збільшення вартості проїзду; будівництво відстійників для великовантажних авто і так далі. ОСББ: оформлювати землю для них за участю фінансування з міського бюджету, звідти ж — одноразова дотація при створенні ОСББ на проведення першочергових оргзаходів, а також багато іншого. У підрозділі «Приватний сектор» мова йде, серед іншого, про посилення функцій квартальних комітетів, про узгодження з ними методів вирішення болючих проблем, у тому числі — тарифу на вивезення сміття. Освітлення Херсона: зростання числа світлоточок з 10 до 25 тисяч до кінця 2011 року, поетапне освітлення вулиць приватного сектору, повне освітлення вулиць Херсона до 2013 року.

Блок № 4

«Пріоритети кадрової політики». Особливо примітні (своєю незвичністю) зобов'язання захисту фінансових планів керівниками комунальних підприємств. Невиконання більше двох разів на рік — зміщення з посади.

Блок № 5

«Комунальна власність». Повна інвентаризація комунальної власності. А також створення системи сприяння (а не «вивертання рук», як сьогодні) місту з боку монополістів (обленерго, міськводоканал).

Блок № 6

«Земля»: ревізія всіх існуючих земельних відносин на предмет їх прозорості та користі місту; узаконити обов'язкові умови для інвестпроектів, під які виділяється земля: робочі місця, надходження до бюджету, розвиток інфраструктури; не допустити забудову лівого берега Дніпра промисловими об'єктами.

Блок № 7

«Взаємодія влади і народу»: децентралізація влади і грошей у вигляді передачі частини функцій районам; публічна звітність міського голови і його команди про виконану роботу раз на півроку; проведення відкритого діалогу з громадськістю з особливо важливих питань (комунальні тарифи, референдуми)...

Блок № 8

«Передмістя». У цьому блоці сконцентровано все те, про що йшла мова стосовно Херсона. Власне, інакше й бути не може: 'ті ж люди, ті ж проблеми.

Напевне, після того, як, нехай і коротко, але все-таки об'ємно викладене «планов громадьё», цілком логічно поставити питання: щоб «сказка стала былью», міській владі знадобляться величезні гроші. Саме їх відсутність уже багато років дозволяє міському голові, демонструючи глибокий жаль, розводити руками: шкода, у нас на це (і на те, і на се) немає грошей. А грошенята, виявляється, є! Ось вони, говорить Альона Ротова: «Потрібно лише захотіти, щоб грошовий потік попрямував до бюджету міста, а не на особові рахунки. Півторамільярдний бюджет Херсона, тобто більше ніж удвічі більший, ніж сьогодні, — це реалії. Може, пора.пригадати, в чиїй власності опори, лінії електропередач обленерго? На чиїй землі вони стоять і безкоштовно дають можливість заробляти власникам обленерго? Земля належить міській громаді, а не комусь одному, який «за спасибі не помічає, що за оренду землі, на якій і опори, і підстанції, ніхто не платить роками. > А «Херсонгаз»?! Відключати газ — цілими будинками там навчилися, і а платити місту за оренду зем- с лі, по якій проходять мережі, — ні. і 26 мільйонів гривень у нас збирають в рік за оренду землі. Та на 10 цю цифру за бажання можна множити! Один лише приклад — гіпермаркет «Нова лінія», що насилу прорвався до Херсона крізь плутанину особистих і і суспільних інтересів. Зайшли , фактично на смітник на околиці і Херсона. Створили за якийсь рік нормальну інфраструктуру: дорога, освітлення, зупинки, транспорт. Півтисячі людей «по-білому» отримують вельми непогану зарплату. Шість мільйонів гривень на рік місто отримує за оренду мізерного шматочка землі, зайнятої «Новою лінією»! А скільки в місті не шматочків — величез'них куснів ласої землі, що отримана фактично в дар наближеними імператора»?! І замороженої — для подальшого перепродажу. Проте лише земля може реально реанімувати Херсон — лише якщо її своєю по праву вважатиме міська громада, а не окремі особи. А інвестори? Адже не всі настільки мужні і напористі, як «Нова лінія». Багато хто приходить до мене і каже: «Ми хочемо розвивати Херсон, ми хочемо давати гроші місту, але не конкретній особі!»»

Така ось (коротко) була прес- конференція глави громадської організації «Херсонці» Альони Ротової і така ось (дуже коротко) — програма реанімації і подальшого розвитку Херсона від потенційного кандидата в мери Херсона Альони Ротової. Додамо, що складання програми — зовсім не обов'язкова задача для кандидата в мери. Це не передбачено законом. Але, як видно, передбачено відповідальністю і почуттям обов'язку людини, яка відчуває в собі сміливість і здатність з авгієвих стаєнь зробити той Херсон, в якому люди знову зможуть жити по-людськи.

Автор: Валерія БОЙКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016