ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Проблеми — хронічні
20.09.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 38 / Тираж: 2200

Знайомство голови райдержадміністрації О.О. Морева зі станом у галузі охорони здоров'я району відбулося в розмові під час зуст­річі з керівниками сільських лікувальних закладів та центральної райлікарні. Зокрема, були обговорені проблеми, які від усіх при­сутніх виклав керівнику виконавчої гілки влади головний лікар ЦРЛ Л.В. Бритвін. Ці проблеми можна назвати хронічними в районі, адже серед них — недостатнє фінансування медичної галузі; кадрове за­безпечення сільських лікарських амбулаторій і дільничних лікарень молодими спеціалістами-лікарями; водночас — забезпечення цих спеціалістів житлом — як в сільській місцевості, так і в райцентрі. Причому, з огляду на сьогоднішню ситуацію ці питання включені і до програми Президента України «Україна — для людей». У розділі про охорону здоров'я йдеться про доступність первинної медико- санітарної допомоги населенню, здійснення кадрового забезпе­чення Для цих закладів, а ще — необхідним медичним обладнанням і будівництво нових капітальних споруд під ФАПи, амбулаторії.

Що в першу чергу потрібцо зробити в районі, аби галузь охоро­ни здоров'я піднялася на вищий щабель? Фінансувати до норма­тивних вимог. Скажімо, субвенції, які надходять в сільські ради, не доходять у 100-відсотковому обсязі на потреби місцевих лікуваль- но-профілактичних закладів. Постійно їх «общипують» для підтрим­ки дитсадків тощо. Жодна сільрада не планувала кошти на капі­тальні видатки для придбання медобладнання, спеціалізованого автомобільного транспорту, де населення менше 3 тис. осіб. Не виконується міністерський наказ про нормативне забезпечення лі­карськими посадами, там, де є вакансії медпрацівників, вони не забезпечуються фондом заробітної плати.

Як пріоритетні, вважаються і питання забезпечення молодих фа­хівців житлом. Приміром, на рівні центральної районної лікарні уком­плектованість лікарями становить 65% від потреби, а 5спеціалістів (травматологи, гінеколог, хірурги) залишаються без власного жит­ла. Причому, перспектива у них невідома, оскільки' програми бу­дівництва житла в місті не існує.

В селах становище з лікарями ще гірше — 55% від потреби. Досі немає їх у Круглоозерській, Нововолодимирівській, Чорноморській лікарських амбулаторіях. Поки що по 1 лікарю працюють в Ново- збур'івській, Гладківській лікарських амбулаторіях загальної прак­тики сімейної медицини, де населення більше 3 тис. чоловік. На виконавчі, місцеві органи самоврядування якраз і покладено вико­нання цих проблем з тієї програми, що започаткована Президен­том нашої держави, КМУ і МОЗ України.

Автор: Людмила ЄРЕМЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015