ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Микола КОСТЯК: «Буду не обіцяти, а робити»
20.09.2010 / Газета: Каховська зоря / № 75-76 / Тираж: 8000

14 вересня голова облдержадміністрації Мико­ла КОСТЯК провів в районній державній адміністрації осо­бистий прийом громадян. Спілкуватися губернатору із жителями Каховщини допо­магали голова РДА Володи­мир Сторчак, голова райради Микола Крупін, керівники ра­йонних служб та відділів, сіль­ські та селищний голови.

Першою до М.Костяка звер­нулася по допомогу група пенсі­онерів з с.Арх.Слобода. Зокрема, В.Вернигоров і Г.Гук порушили питання стосовно повернення селянам майнових паїв колиш­нього КСП імені Блюхера. Гу­бернатор, уважно з'ясувавши суть справи, розпорядився підключити до розв'язання цієї проблеми прокуратуру області і пообіцяв, що майнові паї колиш­ні трудівники КСП обов'язково отримають.

Роздольненський сільський голова Т.Величенко і тамтешній підприємець М.Новаков зверну­ли увагу голови облдержадмі­ністрації на брак коштів для за­вершення будівництва очисних споруд та реконструкції каналі­заційних мереж в с.Роздольне. Микола Костяк пообіцяв актив­но посприяти виділенню для цього коштів з держбюджету, але рекомендував підключити до відповідного фінансування й бюджети сільради та району, аби в наступному році очисні спору­ди ввести в дію.

Мешканець с.Коробки Г.Бу- руяні розповів губернатору про стою біду: ніяк не може підклю­чити житловий будинок, де меш­кає з другим сусідом, до транс­форматорної підстанції. Голова ОДА віддав розпорядження ке­рівникам відповідних служб допомогти заявнику замовити і отримати належну проектно- технічну документацію.

Житель Малокаховки пен­сіонер В.Бутенко поскаржився губернатору на невиділення йому земельної ділянки належ­ної площі для ведення особис­того селянського господарства. Малокаховський сільський голова В.Ільницький пояснив, що земель запасу на території сільради на всіх малокаховчан не вистачає, тож сесія сільради прийняла рішення виділяти для ведення ОСГ тільки по 40 «со­ток». Микола Костяк доручив райдержадміністрації взяти це питання на контроль і розгля­нути оптимальні варіанти задо­волення потреб селян у веденні особистих господарств. На при­йомі побували педагоги Софіїв- ськоїта Кам'янської шкіл.

Загалом того дня губернатор прийняв дванадцять громадян району і в цілому високо оцінив роботу керівників та працівни­ків апарату райдержадміністра­ції із заявами, скаргами та про­позиціями жителів Каховщини.

Микола Костяк провів також зустріч із сільськими та селищ­ним головами і визначив ряд невідкладних завдань. Він за­значив: сьогодні перед органа­ми місцевого самоврядування поставлені якісно нові вимоги, спрямовані на активне поліп­шення рівня життя сільського населення, для чого треба енер­гійно використовувати наявні резерви, можливості та додат­кові джерела фінансування, а це досить солідні кошти. Недавня перевірка компетентними орга­нами з'ясувала, що тільки від Ге- нічеського району протягом по­точного року обласний бюджет недоотримав близько 100 міль­йонів гривень. Подібна ситуація в Скадовському та Каланчацько- му районах. Віднині утвердиться такий підхід до справи: держа­ва тільки тоді фінансуватиме розв'язання якоїсь регіональної проблеми, коли в цьому брати­муть участь й органи місцевого самоврядування.

Микола Костяк закликав депутатів та сільських активіс­тів зробити все можливе, аби якісно, організовано і прозоро провести 31 жовтня вибори до місцевих рад.

Губернатор побував у ТОВ «Таврійська перспектива» та на Головній насосній станції Кахов­ської зрошувальної системи.

Далі настала черга прийо­му жителів міста. Проблеми, з якими звернулися 23 заявни­ки, в основному стосувалися медичного обслуговування і житлово-комунального госпо­дарства.

Із самого початку губерна­тора закидали підопічні геріа­тричного пансіонату скаргами і докорами на адресу керівни­цтва цього закладу. «Зустріне­мося з колективом, розберемо­ся досконально» — такою була відповідь голови облдержадмі­ністрації. Він також зацікавив­ся нереалізованим проектом мешканця пансіонату ВЛуцька щодо залучення інвестицій у відродження виноградарства, а тому запросив його на особис­тий прийом.

Знайома Миколі Михайло­вичу і проблема пільгових пере­везень на міжміському маршру­ті до Нової Каховки.

Що стосується спірних пи­тань, то М.Костяк рекомендував звертатися до новопризначено- го Каховського міжрайонного прокурора Ігоря Насонова.

Це стосується й невипла­ти заробітної плати колишнім працівникам колишнього ТОВ «Стоматологічна поліклініка»: їм призначена зустріч у наступний вівторок в Каховській міжрайп- рокуратурі.

Відбулася непроста розмо­ва з приводу взаємин міської і районної рад щодо розв'язання конфлікту, який триває в Кахов­ській ЦРЛ, і взагалі функціону­вання медичної галузі. М.Костяк запевнив депутатів міськради С.Чуприну і Г.Захарченко в тому, що проблему буде вирішено: хто допустив конфлікт, той і повинен за це відповісти. «А все тому, що порушено вертикаль влади. І ми її відновимо. Приймати рішення і брати на себе відповідальність повинні професіонали», — сказав Микола Михайлович.

Він же зазначив, що пере­дати Каховську ЦРЛ у кому­нальну власність міста — цілком реально і навіть доцільно. А міський голова О.Карасевич додав, що в такому разі наба­гато простіше буде вирішувати питання з забезпечення лікарів житлом. А те, наскільки воно є гострим, засвідчило звернен­ня з проханням про допомогу подружжя лікарів, яке вже по­над 10 років поневіряється по квартирах, а зараз взагалі опи­нилось у безвиході. Тут же їм за­пропонували тимчасовий, але таки варіант виходу зі скрутно­го становища.

На цілий ряд звернень щодо житлово-комунальних проблем губернатор дав однозначну по­раду: створювати ОСББ, тим самим взяти у власні руки і утри­мання будинків, і контроль за витрачанням коштів з квартир­ної плати. Разом з тим за його дорученням буде створена ко­місія, яка проінспектує ситуацію в житлово-комунальній сфері Каховки, особливу увагу приді­ливши будинкам, в яких мешка­ють заявники.

М.Костяк пройнявся болем багатодітної родини Ковалів з 12 осіб, котра тулиться в хатин­ці житловою площею 24 квад­ратних метри. Він запевнив, що наперекір усім складнощам допоможе сім'ї придбати бу­динок: кошти будуть виділені поргвну з міського і обласного бюджетів.

Автор: Валерій РУДЕНКО, В'ячеслав ЖИЛЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.048