ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Білоруські аграрії активізують співпрацю з асоціацією «Овочі України»
20.09.2010 / Газета: Каховська зоря / № 75-76 / Тираж: 8000

...Коли йдеться про запозичен­ня апробованого практикою цінно­го досвіду, міждержавні кордони втрачають свій сенс. 7 вересня в Каховці дорогими гостями Асоці­ації Підприємств «Овочі України» були члени управлінсько-аграрної делегації компанії «Август» в Рес­публіці Білорусь. Білоруські друзі побували на овочевих плантаціях кращих агропідприємств Асоціа­ції, на власні очі побачили всі про­відні агротехнологічні процеси (в тому числі й механізоване збиран­ня врожаю) на ланах крапельного зрошення, ретельно ознайомили­ся з роботою лабораторій фірми «АгроАналіз». Мали десятки теплих зустрічей та цікавих бесід з провід­ними керівниками-овочівниками Каховщини. Задушевна та відверта розмова українських та білоруських аграріїв, підприємців і управлінців відбулася й за «круглим столом» в Асоціації «Овочі України».

Розпочав розмову голова Асоціації Підприємств «Овочі України» Леонід Йосипович ВОЛОСКОВЕЦЬ:

-Головними пріоритетами на­шої діяльності, — зазначив він, — є захист прав та інтересів сільгоспви­робників в органах влади; вивчення і впровадження екологічно безпеч­них технологій; досягнення висо­ких врожаїв овочевих культур та їх реалізація; надійне інформаційно- методичне забезпечення наших товаровиробників та реапізаторів; міжнародне співробітництво' та за­лучення іноземних інвестицій у по­дальший розвиток вітчизняного овочівництва; ефективне та ощад­ливе використання природних і ма­теріальних ресурсів, що базується на наукових досягненнях та розра­хунках...

Ми прагнемо активно сприяли тому, аби Україна взяла твердий державний курс на відродження на нашій таврійській землі великих та малих підприємств переробки овочевої сировини, на створення нових виробничих потужностей по сортуванню, фасуванню та паку­ванню овочів, по їх заморожуван­ню та якісному зберіганню. Вже створена обласна програма роз­витку овочівництва на Херсонщи­ні, яку відтворив та впроваджує губернатор Херсонської області Микола Михайлович Костяк. До­свід роботи Асоціації засвідчує, що потенційно і на Каховщині (а вона вже не перший рік утримує ста­тус овочевої столиці України), і на Херсонщині, і на Півдні України в цілому є все необхідне для такого вдумливого ведення справи. Взя­ти хоча б наш досвід в організації овочевого бізнесу «під ключ». Його ефективно впроваджують фірми «АгроАналіз» та «АгроДоктор», які входять до складу нашої Асоціації. Що мається на увазі? Підприєм­ство, вклавши кошти в облаштуван­ня систем крапельного зрошення, отримує від агроспеціалістів «Ово­чів України» і згаданих фірм повне інформаційно-діагностичне забез­печення і науково-виробничий су­провід під програму гарантованого отримання врожаїв тих чи інших овочевих культур. Нашим клієнтам не треба ламати голову над тим, де і як взяти елітне насіння, який опти­мальний обрати режим поливу, які добрива внести і скільки, та інше. Всі ці питання беруть на себе наші агрофахівці, які за допомогою сис­теми ФІТЕК, супутникового зв'язку та спеціальних датчиків контролю­ють стан на кожному клаптику ово­чевої плантації, де б вона не зна­ходилася: під Новосибірськом, в Середній Азії, в Білорусії, на Кубані чи в Закарпатті (саме в згаданих та багатьох інших регіонах наша Асо­ціація має своїх клієнтів).

До слів Леоніда Волосковця треба також додати, що «Овочі України» по суті трансформувались у міжрегіональний інформаційно- впроваджувальний центр новітніх технологій. В підрозділах Асоціації працюють вчені-аграрії із різних на­укових закладів України, тут прохо­дять практику студенти вітчизняних ВНЗ, вже створено ряд філій «Агро- Анапізу та «АгроДоктора» в Україні та за її межами (останні нещодавно відкрито під Ростовом-на-Дону та Новосибірськом в Росії. Провід­ним керівником цього масштабного проекту є Вадим Володимирович Дудка.

Сергій УСКОВ, голова пред­ставництва російської компанії «Август» в Республіці Білорусія»:

- Співпрацюючи з білоруськими спеціалістами, російська компа­нія «Август» вже має ряд значних успіхів. Зокрема, під Мінськом ми звели найсучасніший завод по ви­робництву засобів захисту рослин. Аналогів цьому заводу на постра­дянському просторі нема. Згадане потужне підприємство офіційно вступить в експлуатацію в листопа­ді, і ми сподіваємося, що в цій зна­менній для російсько-білоруського економічного співробітництва події візьме участь й Президент Білорусії Олександр Григорович Лукашенко.

Яка мета нашого робочого ві­зиту до Каховки, яку цілком спра­ведливо називають овочевою столицею України? Мета одна: за­позичити позитивний досвід ро­боти Асоціації «Овочі України» (зо­крема фірми «АгроАналіз»), Наша делегація представлена фахів­цями агробізнесу та державними службовцями-аграріями. Всіх нас цікавили ваші новації, ваш неоці­ненний підхід до справи, ми багато чули про ваші надбання, але коли все це побачили на власні очі, то перейнялися ще більшим захо­пленням від результатів праці укра­їнських овочівників. Вражає все: і урожайність, і технології, і профе­сійна майстерність овочівників.

Особисто в мене зараз нуртує одне бажання: якомога скоріше відкрити в Білорусії структуру, ана­логічну каховському «АгроАналізу». Мене, як бізнесмена, у вас особли­во приємно здивували вдумливість і логічність практичних виробничих дій. Після незабутнього перебу­вання на легендарній Каховській землі у нас з українськими колега­ми народилося декілька цікавих, перспективних ділових проектів. Гріх не впровадити в Білорусії те, що вже ефективно працює в ово­чівництві України. Працює успішно в овочівництві — значить, відповідні підходи, методику, досвід доцільно застосовувати й в інших галуях рос­линництва. Важливо також підкрес­лити, що успішне, самодостатнє функціонування Асоціації Підпри­ємств «Овочі України» поза рамка­ми державної програми, тобто без будь-якої державної підтримки, теж заслуговує на прискіпливе вивчен­ня та подальше тиражування. На жаль, рух приватних підпрйємців- овочівників та фермерів в Білору­сії розвинутий ще слабувато, що, зрозуміло, пов'язано з дещо іншим політико-економічним устроєм на­шої держави. Проте всьому свій час...

Віктор ЖУРКО, директор Мінської державної інспекції з насінництва, карантину та за­хисту рослин:

-Враження від поїздки в Каховку найсиль^ші. Все, що ми тут побачи­ли, треба неодмінно впроваджува­ти на білоруських полях. Сердечно вдячний українським овочівникам за гідний досвід, за добру науку.

Надія МАКСИМОК, агроном ПП «Кобринський ключ»:

Одне діло про нові агротехно- логії чути і зовсім інше — побачити все це на власні очі. Передовсім маю на увазі вирощування овочів і механізоване збирання їх врожаю на ділянках крапельного зрошен­ня. Яка врожайність! А яка висока рентабельність овочевиробництва! У захваті від лабораторій фірми «Аг­роАналіз» — такого не побачиш на­віть в столичних університетах!

Сергій С'ЄДІН, директор ПП «Кобринський ключ»:

-Перш за все, мене вразило те, наскільки масштабно та неор­динарно думають і діють керівники та спеціалісти «Овочів України» та «АгроАналізу», враховуючи такі, на перший погляд, дрібниці, від яких врешті-решт, виявляється, і залежить доля врожаю, добробут людей та їх професійний рух впе­ред. Науково обгрунтований під­хід до справи тут реалізував себе стовідсотково. Тож і не дивно, що підприємства-овочевиробники, клієнти Асоціації та фірми «Агро­Аналіз», назавжди збагнули, що наука, життя і виробництво — не­роздільні. Спасибі за можливість на власні очі «побачити потужний каховський прорив в овочівництві. Всіляких вам успіхів!

Віктор КАЗАХ, представник ЗАТ «Мінськоблагросервіс»:

В овочівництві дрібниць не буває — саме в цьому нас пере­конали сільськогосподарські ви­робники Асоціації «Овочі Украї­ни». Тому-то вони й вирощують на крапельному зрошенні такі вро­жаї, зокрема цибулі й томатів, які ні в чому не поступаються захід­ноєвропейським доробкам. Вра­зила бездоганна якість овочевих посівів в каховських агрогоспо- дарствах, безумовне дотримання сучасних агротехнологій...

Василь ВАСЮТИНСЬКИЙ, на­чальник інспекції з насінництва, карантину та захисту рослин Пу- ховичського району:

Хто ще не вірить, що союз на­уки і виробництва, доповнюючи по­всякчас одне одного, є гарантією успішного овочівництва, завітайте обов'язково в господарства Кахов­ського району.

Ігор КОБЗЄВ, заступник го­лови компанії «Август» в Респу­бліці Білорусія»:

Два роки тому у -складі біло- руськрї делегації я побував на Ві­нниччині -столиці українських буряківників, а нині мав честь по­знайомитися із розвитком овочів­ництва в столиці цієї галузі — Кахов­ці, тож можу зробити висновок, що в Україні докорінним чином змінюєть­ся державне ставлення до розвитку аграрництва, що в нього з кожним роком вкладається все більше ін­вестицій, а звідси — й вагомі, за- гальнозначимі набутки і створення таких ефективних інформаційно- впроваджувальних структур, як Асоціація «Овочі України», фірми «АгроАналіз» та «АгроДоктор», їх фі­лії в інших країнах. Мене приємно вразили цифри: лише один Кахов­ський район має до 8 тисяч гектарів крапельного зрошення і щороку ви­робляє в широкому асортименті до 170 тисяч тонн високоякісних ово­чів. Ця статистика промовляє сама за себе, і наше завдання, якщо ми дійсно професійно працюємо в од­ному із сегментів аграрного вироб­ництва, тобто в створенні та реалі­зації засобів захисту рослин, взяти із вельми цікавих зустрічей на Ка­ховській землі максимум корисного та цінного українського досвіду. Ми веземо в Білорусію чималий запас унікальних знань в галузі овочівни­цтва. Докладемо найактивніших зусиль, аби на білоруській землі якомога скоріше почала працювати філія фірми «АгроАналіз». Хочу осо­бливо підкреслити: в той час, коли на пострадянському просторі наші держави дещо в політичному сен­сі розійшлися, нам всім особливо приємно усвідомлювати, що в еко­номічному плані Білорусь та Україна возз'єднуються, і ніякі кордони не зупинять цей природний процес. Ще приємніше усвідомлювати, що українські овочівники з Асоціації «Овочі України» та фірми «АгроАна­ліз» торують в своїй галузі шлях пер- шопрохідців, настійно виробляючи грамотну і переможну стратегію розвитку. Спасибі, дорогі каховські сябри, за добру науку!

...Білоруські друзі бід щирого серця запросили Леоніда Волос­ковця, Вадима Дудку і агроспеці­алістів Асоціації «Овочі України» відвідати на початку листопада по­точного року Республіку Білорусію і взяти участь в урочистостях з при­воду введення в дію під Мінськом компанією «Август»-Білорусь» най­сучаснішого та найпотужнішого на теренах СНД заводу по виробни­цтву засобів захисту рослин. Запро­шення було із вдячністю прийнято.

Автор: Валерій РУДЕНКО, Володимир МЕНИСЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014