ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Перший врожай «Дніпро-Білогір'я»
20.09.2010 / Газета: Трудова слава / № 37 / Тираж: 4714

Попередниками сої на новомиколаївських полях, які орендує компанія, були... бур'яни

Компанія «Дніпро-Бі­логір'я» працює на новоми­колаївських землях. Госпо­дарювати вони почали ми­нулої осені на забур'янених та неполивних площах, а нині вже збирають перший врожай сої. Минулої середи, у перший жнивний день у Новомиколаївці з робочим візитом побував голова райдержадміністрації Петро Збаровський та його пер­ший заступник Олександр' Дяченко. Метою поїздки очільників району було, За їхніми словами, пересвід­читись, наскільки ефективно «Дніпро-Білогір'я» викорис­товує орендовані землі.

Голова компанії Борис Калюта зустрів поважних гостей на колишньому бурті, який нині переобладнали під гараж. Дістався він компанії в аварійному стані: більшість техніки та приміщень було розкрадено, навіть огорожу не залишили. Нині тут краса і порядок. Територія гаража загороджена, заасфальто­вана, радують око нові трак­тори, автомобілі, комбайни та агрегати для обробітку землі. Щоправда, милу­ватись всім тим довелось недовго. Лише священик благословив працівників на збирання урожаю, машини виїхали у поле.

Тепер розкажіть про своє господарство, — звер­нувся до Бориса Калюти голова адміністрації.

Та хвалитись особливо нічим, — скромно відповів Борис Володимирович.

Проте його розповідь і побачене згодом довели протилежне. Працювати компанія прийшла на богарні землі, де було повністю знищено систему зрошення («окопи» від виритих труб і досі у деяких місцях зали­шились), а на площах роз­кошували бур'яни зростом з людину. Тепер на 5650 га орендованих земель (2973 га — поливні) наливає свої боби щедрим_ таврійським сонцем соя. Її поливають 43 нові дощувальні машини «Фрегат». Компанія виріши­ла придбати їх через високу ефективність і порівняно нижчу ціну. Адже «Фрегат», у середньому, коштує близько 25000-28000 доларів, у той час, як аналогічна амери­канська чи канадська техніка «потягне» на всі 115000- 130000 американських гро­шових знаків. А ще для поливу компанія проклала на орендованих землях 12 км водогону. Інвестиційний проект «Дніпро-Білогір'я» розрахований на 7 років. Але, за словами голови компанії, він має всі шанси окупитись раніше. Тим ча­сом Борис Володимирович і партнери уже вклали у новомиколаївські землі 12 мільйонів доларів!

На запитання, чому «Дніпро-Білогір'я» вирощує саме сою, Борис Калюта відповідає, що такою є спе­ціалізація його господар­ства. Адже компанія входить до складу російського мега- альянсу «Агро-Білогір'я», що спеціалізується на вирощу­ванні свиней. Цей альянс, який очолює двоюрідний брат Бориса Калюти Во­лодимир Зотов, є лідером по виробництву свинини у Російській Федерації, за­безпечуючи 18 % ринкових поставок. Корми для свиней «Агро-Білогір'я» вирощує власноруч, з допомогою «Дніпро-Білогір'я» — тепер вже і на українських зем­лях. Окрім вирощування сої, Борис Калюта планує будівництво потужних сви- нокомплексів у Полтавській та Дніпропетровській об­ластях. «Ми прийшли сюди всерйоз і надовго», — каже Борис Володимирович.

Після розмови голова компанії запросив поважних гостей здійснити екскурсію на жнивне поле. Тут до­велось побачити не досить типову картину: усі польо­ві дороги перегороджені шлагбаумами, через кожні два кілометри встановлені сторожові вишки, на яких цілодобово чергує охоро­на. «Ми постійно знаємо, скільки на полях машин і людей, — каже Борис Калю­та. — У разі, якщо на поле зайде сторонній, мобільна група охорони під'їде швид­ко». Така система охорони створена для попередження розграбування дощуваль­них машин. Вийшовши з автомобіля, гості разом з очільником компанії пря­мують на жнивне поле, на якому армійським строєм йдуть три нові комбайни. Гостей зустрічає заступ­ник Бориса Калюти Юрій Мороз, відомий жителям району, як колишній на­чальник райуправління аг­ропромислового розвитку. Юрій Григорович розповів, що попередниками сої на цих землях були... гірчак і амброзія. Забур'яненість, за його словами, була ката­строфічною. Незважаючи на це, перший урожай сої по­радував «дніпро-білогірців» 23 центнерами з гектара. Могло бути і більше, але «картину зіпсувала» пові­тряна засуха.

Досхочу надихавшись повітрям із запахом жнив, гості об'їхали всі поля, на яких господарює компанія. Видовище всюди однакове: соя з туго набитими струч­ками та листям розміром з людську долоню ніжиться під сонячним промінням. Кінцевим пунктом екскурсії стала Новомиколаївська сільську рада. Тут гостей зустрічала сільський голова Світлана Нікітіна. Світлана Сергіївна розповіла голові адміністрації та його пер­шому заступнику, що дуже задоволена співпрацею з «Дніпро-Білогір'я». Компанія без затримок сплачує зе­мельний податок, закупила для сільради комп'ютери, вставила металопластикові вікна. На другому поверсі споруди сільради ще триває ремонт. Тут планують роз­містити офіс компанії.

«У наших планах — роз­ширення території орендо­ваних земель», — поділився з Петром Збаровським Борис Калюта. Працівників виста­чить. Уже зараз тут, окрім новомиколаївців, трудяться новопокровчани, громівці, василівці, дружелюбівці, чкалівці. Всі вони задо­волені умовами праці та хорошими заробітками. «Менше 1800 гривень тут ніхто не отримує, — каже го­лова компанії. — Погодьтесь, заробіток для села при: стойний». Гості погодились і пообіцяли сприяти Борису Володимировичу у його по­чинаннях. Головне, аби він продовжував працювати так само, як почав.

Автор: Андрій БЕЙНИК

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018