ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ЧИ МОЖНА ВПЛИНУТИ НА ВЛАДУ?
24.09.2010 / Газета: Акценти / № 38 / Тираж: 5000

15 вересня відбулась заключна конференція проекту «Участь молоді у процесах прийняття рішень», під час якої школярі Херсонщини розповідали, як саме вони брали участь ужитті громади свого міста. Головною умовою в реалізації даного проекту була взаємодія з органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Тобто учні мали вирішити локальну проблему свого населеного пункту чи навчального закладу через вплив (або із залученням) на органи місцевої влади.

Таке явище, як відстороненість молодих громадян від влади є не винятком, а скоріше нормою в нашому суспільстві. Причин тому кілька. З одного боку, — сприйняття державою молоді лише як об'єкта для реалізації дій, а не як рівноправного партнера у своїй діяльності. У свою чергу, учні та студентство не мають до­статньо знань та інформації, а часто й бажання, брати участь у вирішенні конкретних проблем громади. Молодь часто сприймається місцевою владою як джерело проблем, а не як ресурс та потенціал.

Переможцями проекту «Участь молоді у процесах прийняття рішень» стали школярі зі Скадовська, Каховки, Нової Каховки та Херсона, яким вдалося налагодити контакти з місцевою владою.

Так, учні херсонської школи № 52 відкрили на базі свого навчаль­ного закладу перший у місті психологічний центр «Діти-дітям». Школярі упевнені, що це сприятиме покращенню психологічного клімату в шкільному середовищі. Адже тренінги серед дітей на різноманітні теми повинні про­водити спеціально навчені волонтери, які за віком не відрізняються від самих учнів. А учнівська молодь Скадовська створила «Шкільну газету», на сторінках якої не лише висвітлюється життя молоді, а й ведеться ) діалог з органами місцевої влади стосовно вирішення локальних проблем, що виникають у молоді міста.

- Дуже добре, що серед школярів зараз є така ініціативна молодь, яка прагне бути почутою, — говорить директор Херсонського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Дмитро Муценко. — Місцеві органи виконавчої влади завдяки таким проектам стануть більш відкритими для співпраці з громадськістю у своїй діяльності, вони навчаться сприймати учнівську та студентську молодь як рівноправного партнера, а не просто об'єкта для надання послуг. Така діяльність школярів дозволяє їм не лише бути самодостатніми та важливими членами нашого суспільства, але й подавати іншим чудовий приклад для наслідування.

На жаль, не всім учасникам проекту вдалось домовитись із владою. Так, наприклад, проект євроклубу «Sirius» з Нової Каховки під назвою «Зроби світ краще, почни зі свого двору» не переміг у конкурсі, але школярі попри всі перешкоди довели свій проект до кінця. Учні вирішили реставрувати дитячий майданчик в одному з мікрорайонів міста. І звичайно ж прийшли на поклон до місцевої влади, у відповідь отримали доволі типову ідповідь: «На це у міському бюджеті немає грошей!». Але властивий молоді максималізм уперто рухав їх до поставленої мети: учні питали жителів мікрорайону щодо випадків травматизму на даному майданчику, згідно результатами написали відкритого листа еру Нової Каховки. Після цього почали їласними силами прибирати місце дитячих розваг, згодом до них приєднались жителі мікрорайону і працівники комунального підприємства. І на цьому етапі у виконавчої влади міста не залишалось виходу: школярам були надані не тільки будматеріали, але до-їхньої діяльності змушені були доєднатися фахівці. У результаті майданчик досить швидко вдалося відновити. Таким чином, зусилля молоді виявились не марними і дітлахи мікрорайону тепер мають місце, де розважитися.

Напевно, участь у таких проектах і справді потрібна нашим дітям. Адже при спілкуванні з дорослими владними «дядечками і тітоньками», вони і себе відчують дорослими та потрібними людьми для суспільства. Бо їм справді потрібно іноді, щоб їх почули і помітили, щоб вони знали, що і від їхніх рішень також залежить майбутнє.

Автор: Олена КУЧЕРЯВА

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.027