ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ЗА ПІДПРИЄМНИЦТВОМ МАЙБУТНЄ
28.09.2010 / Газета: Червоний промінь / № 39 / Тираж: 1300

Мало хто не погодиться з цим висловом. Життя неодноразо­во підтверджує той факт, що підприємництво давно вже зайняло своє гідне місце в економіці будь-якого регіону нашої країни. Не став винятком і наш район. Сьогодні вже неможливо представи­ти економіку району без приватного сектора, який протягом ос­танніх років суттєво впливає не тільки на формування бюджету, а й на розвиток інфраструктури кожного населеного пункту і особ­ливо районного центру. Не можуть залишати байдужими меш­канців району відремонтовані будівлі, майданчики, тротуари, яких з кожним роком стає все більше. Приватний сектор надає кож­ному з нас ряд зручностей, якими ми користуємося у повсяк­денному житті і які вже сьогодні стали для нас нормою.

Вагомий вклад у розвиток підприємництва в районі вносить і рай­онний центр зайнятості. Одним з напрямків цієї діяльності з боку рай­онного центру зайнятості є надання безробітним одноразової випла­ти допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяль­ності. Хочеться ще раз нагадати, про що йде мова. Згідно зі ст.7 Зако­ну України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхуван­ня на випадок безробіття» кожен громадяни, який проходить реєст­рацію в Державній службі зай­нятості і отримав статус безро­бітного, має право на отриман­ня допомоги по безробіттю. Цим Законом визначаються умови отримання допомоги по безробіттю, строки та розмір її виплати в кожному конкретному випадку. Статтею 22 даного За­кону визначено, що у випадку відсутності на ринку праці підхо­дящої роботи, допомога по без­робіттю може виплачуватись одноразово для організації без­робітними підприємницької діяльності. Пунктом 5 статті 23 зазначеного Закону визначено, що одноразова виплата допо­моги по безробіттю для орган­ізації безробітними підприєм­ницької діяльності здійснюється в розмірі допомоги по безробіттю, нарахованої відповідно до даної статті, в розрахунку на рік.

До районного центру зайнятості кожного дня звертаються та ста­ють на облік громадяни, які мають різний рівень освіти, досвід робо­ти в різних сферах трудової діяльності, різняться за віком, кваліфіка­цією. Кожен безробітний — це особистість зі своїм баченням ситуації, яка відбулася з ним особисто, та з тим, що відбувається навкруги, і завдання спеціалістів районно'го центру зайнятості полягає в тому, щоб розпізнати та визначити індивідуальні можливості кожного без­робітного, запропонувати йому найкоротший та вірний шлях виходу зі стану безробіття. Одним з методів цієї роботи є проведення індивіду­альних професійних консультацій з безробітними та залучення їх до семінарських занять, у ході яких в безробітних формується активна життєва позиція в питанні пошуку роботи. З початку року для безроб­ітних було проведено 22 інформаційних семінари «Як розпочати влас­ний бізнес?», в якому взяли участь 225 безробітних. На даних семіна­рах вони ознайомлюються зі станом районного ринку праці, з умова­ми та перспективами розвитку підприємництва в районі, з умовами отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для органі­зації підприємницької діяльності. Як показує світовий досвід, 10% слухачів подібних семінарів надалі започатковують власну справу. Ця цифра підтверджується і досвідом роботи районного центру зайня­тості. За станом на початок вересня одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 19 безробітних. Найближчим часом планується розгляд ще 3 заяв без­робітних.

Куди ж спрямовуються кошти підприємцями, які тільки-но розпо­чинають власну справу. Переважає тут торгівля, і це цілком зрозуміло.

Адже цей вид діяльності забез­печує отримання реальних при­бутків у короткі терміни. Але тут є певні ризики: це і можливість от­римання неякісного товару, і різке зменшення попиту на той чи інший товар, інфляція та ін. і на­решті, в районі нині існує багато підприємців, які здійснюють тор­говельну діяльність уже тривалий час, в ході якого їм удалося збільшити товарообіг в декілька разів,- і підприємцю-початківцю для того, щоб затвердитися, до­водиться знижувати ціну на свій товар, внаслідок чого відбуваєть­ся зменшення прибутку. В той же час ринок надання послуг насе­ленню, особливо побутових, на районному ринку праці розвину­тий слабо. Для мешканців багатьох населених пунктів району сьогодні проблемно відремонтувати телевізор, пральну машину, пилосос, іншу побутову техніку, зробити зачіску, макіяж, пошити одяг. Серед підприємців, які зайняті в сфері надання послуг, майже відсутня кон­куренція. Тому сьогодні вкрай важливо розвивати в районі саме сфе­ру надання послуг населенню, з якою може справитись лише малийта середній бізнес. У зв'язку з цим районний центр зайнятості нині на­цілює безробітних на відкриття власної справи саме в цій галузі людсь­ких відносин. Хочеться відмітити перші кроки в цьому напрямку. Се­ред безробітних, які нинішнього року відкрили власну справу, є при­клади відкриття кафе-їдалень, фотосалону, надання послуг з вивчен­ня іноземних мов.

Є сподівання на те, що до багатьох з нас прийде розуміння того, що важливо не те, де ти живеш, а те, як ти живеш. І тільки від нас зале­жить поліпшення свого життя, в тому числі і через поліпшення побуто­вих умов. Тому сьогодні є надія, що на районному ринку праці вже невдовзі з'явиться ціла низка підприємців, які будуть надавати якісні послуги населенню, і районний центр зайнятості відіграватиме одну з головних ролей у цьому питанні.

Автор: Ольга ЩЕРБАНЬ, заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.020