ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Потрібна злагодженість дій
28.09.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 39 / Тираж: 2200

Високу організацію і мо­більність знову показа­ли медичні працівники Голопристанщини при проведенні своєї районної конфе­ренції, яка відбулася в РБК ниніш­нього понеділка. Своє бажання обговорити важливе питання «Ак­туальні проблеми управління охо­роною здоров'я району та напрям­ки її реформування», вони підкрі­пили й створеним про буденні справи фільмом, який спершу пе­реглянули всі присутні, а потім ще окремі кадри супроводжували ви­ступи учасників конференції.

Відкрив і вів її головний лікар КО Голопристанська центральна райлікарня Л.В. Бритвін. Він на­дав слово голові районної держав­ної адміністрації О.О. Мореву:

- Сьогоднішня конференція ме­дичних працівників району відбу­вається в час намагань та актив­них дій уряду, щоб реально по­ліпшити життя народу, в якому вагоме місце посідає медичне об­слуговування наших громадян.

Нагальність реформування га­лузі охорони здоров'я, створення умов для підвищення якості ме­дичних послуг, їх доступності для всіх верств населення є складо­вою Програми Президента Украї­ни та уряду. Мету, завдання та необхідні кроки на шляху дієвого реформування медичного обслу­говування чітко окреслено в Про­грамі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне сус­пільство, конкретно спроможна економіка, ефективна держава».

В районній програмі соціально­го та економічного розвитку ви­значені основні напрямки розви­тку району. Передбачаються також і заходи в розділі «Охорона здо­ров'я».

Відповідно покращення демо­графічної ситуації у районі, вико­нання регіональних програм з охо­рони здоров'я з метою зниження показників малюкової смертності (як один із рейтингових показни­ків), зниження захворюваності на серцево-судинну, онкологічну па­тологію, туберкульоз, зниження смертності від вказаних захворю­вань.

На виконання програми соці­ально-економічного розвитку в районі проведена інвентаризація сільських лікувальних закладів, де чітко визначено, які лікувально- профілактичні заклади потребують капітального ремонту, яким необ­хідно провести реконструкцію з визначенням необхідних примі­щень відповідно до санітарно-гі­гієнічних вимог, яке медичне об­ладнання потребує заміни, яка кількість спецавтотранспорту нам потрібна.

Відповідно до Указу Президен­та №806/2010 від 12 серпня 2010 р. «Про першочергові заходи щодо вдосконалення формування та реалізації державної кадрової політики» необхідно й в медичній галузі вирішувати це питання. По- перше, необхідно підтримувати обласну програму «Власний дім» на рівні району, що дасть можли­вість забезпечити житлом моло­дих спеціалістів на селі.

Органи місцевого самовряду­вання повинні виконувати свої пов­новаження, визначені Законом України «Про місцеве самовряду­вання»: не тільки запрошувати та навчати лікарів, а й забезпечува­ти їх житлом.

Необхідно продовжити й акти­візувати роботу у загальноосвітніх школах з питань профорієнтації, залучивши до цього й фахівців центру зайнятості.

Впроваджувати на рівні сіль­ських рад пільги для молодих фа­хівців, можливо й такі, що не ви­значені Постановами КМУ: обов'я­зкове виділення земельних діля­нок із земель запасу сільських рад за бажанням цих людей. Надання пільг з обробки земельних діля­нок, придбання за нижчими ціна­ми для підсобного господарства фуражу, твердого палива та інших пільг, які повинні реалізовуватись з ініціативи сільських голів.

Законом України від 22.01.2010 року № 1841-VI було прийнято' «Загальнодержавну програму розвитку первинної медико-сані- тарної допомоги на засадах сімей­ної медицини на період до 2010 р.». Така програма діє і в районі. Але робота як органів місцевого самоврядування, так й медичних працівників є недостатньою. Адже не всі сільські лікувальні заклади акредитовані. Сільські ради не мають відповідних державних актів на земельні ділянки, де роз­ташовані заклади охорони здоро­в'я, немає актів на власність буді­вель, не проведена їх паспорти­зація.

Тому звертаюсь до вас щодо необхідності активізувати цю ро­боту, провести реформування первинної медико-санітарної до­помоги на рівні району, що дасть поліпшення здоров'я населення, посилення профілактичної спря­мованості у діяльності охорони здоров'я, підвищення якості, дос­тупності та безперервності меди­ко-санітарної допомоги населен­ню району.

Сьогодні необхідно об'єднати всі зусилля, можливості виконавчої влади, органів місцевого самовря­дування, районної ради, депута­тів усіх рівнів, медичних працівни­ків з метою виконання, втілення в життя програм Президента В. Ф. Януковича та уряду.

Затим перед учасниками конфе­ренції виступив головний лікар ЦРЛ Л.В. Бритвін:

- Проведення конференції ме­дичних працівників району викли­кано необхідністю обговорити ряд проблемних питань в галузі охо­рони здоров'я, намітити план дій в покращенні функціонування, кадрового та матеріально-техніч­ного забезпечення лікувальних закладів району.

Розгляд цих питань та їх реалі­зація визначається з Профами Президента України В. ф. Януко­вича «Україна — для людей», яка передбачає проведення систем­них реформ у державі, в тому числі у медичній галузі. Ми бачимо, що ряд законодавчих актів з рефор­мування вже діють, тому ми по­винні вже сьогодні готувати про- фаму реформ на рівні району та втілювати її у життя. Можна кон­статувати, що в районі робота з охорони здоров'я постійно трима­ється на контролі районної дер­жавної адміністрації, створюються та затверджуються сесійно регіо­нальні профами, депутатами ра­йонної ради питання з медицини постійно розглядаються на про­фільних комісіях. З ініціативи го­лови районної ради Кобець Г.В. питання медицини неодноразово висвітлювались та доводились до сільських голів на Днях голови. Такий підхід до роботи ради та райдержадміністрації має певні результати.

В районі збережена мережа лі­кувальних закладів, яка розрахо­вана на обслуговування 62 тис. населення. Центральна районна лікарня акредитована на вищу ка­тегорію, має відповідні ліцензії, сільські лікувально-профілактичні заклади акредитовані на 81%, дільничні лікарні на 100%, й ця робота продовжується.

Сьогодні необхідно об'єднати всі зусилля, можливості виконавчої влади, органів місцевого самовря­дування, районної ради, депута­тів усіх рівнів, медичних працівни­ків з метою виконання, втілення в життя програм Президента В. Ф. Януковича та уряду.

Затим перед учасниками конфе­ренції виступив головний лікар ЦРЛ Л.В. Бритвін:

Сьогодні ЦРЛ — це підприємст­во, де організовано цілодобове надання медичної допомоги насе­ленню району, а також тим, хто тимчасово перебуває на його те­риторії, в тому числі й в оздоров­чий період.

Для цілодобового функціону­вання закладу повинні злагодже­но працювати всі служби, а їх 14. Для цього відповідно необхідне й достатнє фінансування. З року в рік визначається збільшення фі­нансування на охорону здоров'я.

Так, у 2010 р. на 19,1%, з розра­хунку на 1 жителя району кошто­рисні призначення становлять 392,4 фн, що в порівнянні з 2009 роком (326,5 фн) збільшились на 20,2%. Треба зазначити, що збільшення кошторисних призна­чень відбувається за рахунок під­вищення заробітної плати й скла­дає 73% загального фінансуван­ня.

Але незважаючи на це, ЦРЛ має достатні лікувально-діагностичні можливості, впроваджуються ком­п'ютерні профами «стаціонар», «кадри», «бухгалтерія», створений єдиний реєстр флюрооглядів та туб. хворих, працює канцерреєстр.

Так, реанімаційне відділення достатньо укомплектовано ди­хальною апаратурою, моніторами спостереження та іншим облад­нанням. В пологовому відділенні впроваджені новітні технології з партнерських пологів, сумісного перебування матері та дитини, від­ділення укомплектовано сучасною апаратурою, комп'ютерною техні­кою, лікарня одна з перших отри­мала статус «Лікарня, доброзичли­ва до дитини». Створені умови лі­кування у дитячому відділенні, де є боксовані палати, фальна кім­ната, пацієнти дитячого відділен­ня 1 -го року життя отримують ме­дикаментозне забезпечення за рахунок лікарні.

Серед сільських лікувальних за­кладів відмічається покращення матеріально-технічного стану: Но- возбур'ївська лікарська амбулато­рія загальної практики сімейної медицини (сільський голова — Са- мойленко Т.І.), яка газифікована, має клінічну лабораторію, кабінет патології шийки матки обладнаний кольпоскопом та є інше обладнан­ня.

Чулаківська лікарська амбулато­рія ЗПСМ (сільський голова Лук'яненко В.І.), яка на 100% уком­плектована лікарями, має достатнє діагностичне обладнання. Органі­зований кабінет шийки матки а моніторинг нагляду за вагітними.

Бехтерська дільнична лікарня (сільський голова Поздняков В.З.) відремонтована, замінені на євро всі вікна на 2 поверхах. Працює стоматологічний кабінет, пункт швидкої медичної допомоги.

Треба відзначити й ФАП с. Р^і- бальче (сільський голова Сипко С.П.), де закуплено необхідне обладнання, оновлені меблі, про­ведений капітальний ремонт при­міщення.

Однією з проблем залишається забезпечення сільських лікуваль­них закладів спецавтомобілями. Ми отримали 4 «Опеля-комбі» на села Бехтери, Садове, Нововоло- димирівка, Гладківка.

Вважаю, в районі є можливості відкрити пункт ШМД на базі Садівської дільничної лікарні та Гладківської лікарської амбулаторії за­гальної практики, для цього необ­хідно спецтранспорт. Відкриття пунктів ШМД дасть можливість своєчасно надавати медичну до­помогу, в т. ч. й при невідкладних станах по Садівській, Краснонам'янській та Чорноморській сільських радах, а це 9 населених пунктів, де проживають 8 тисяч осіб сіль­ського населення.

Забезпечення медичних уста­нов медичними кадрами залиша­ється однією з основних проблем району. Укомплектованість лікаря­ми становить по району 60,5%, у 3-х амбулаторіях лікарі відсутні, а у 3-х — по 1-му лікарю.

З працюючих лікарів, а їх 72 — 15% працюючих пенсіонерів, 25% мають передпенсійний вік.

Якщо говорити абсолютними цифрами, то в районі необхідно не менше ЗО лікарів.

Так, у місті практично немає профами забезпечення молодих спеціалістів житлом. На рівні сіль­ських рад тільки деякі спроможні надати житло.

Звідси й тактика повинна бути інша Необхідно, щоб випускники наших шкіл вступала до медичних вузів й потім повертались у район. Так, у 2010 році випускникам шкіл було видано 16 цільових направ­лень, вступили до медичних вузів 5.

Таким же чином було видано 17 цільових направлень до на­ших 2-х медичних училищ та Хе­рсонського коледжу, вступили — 7.

В інтернатурі за рахунок ЦРЛ зараз навчається 2 інтерна, за спе­ціальностями акушер-гінекологія, неврологія.

Нам необхідно, щоб сільські го­лови виконували вимоги міністер­ських наказів по кадрових питан­нях (це наказ МОЗ №33), адже лі­карські посади по сільських амбу­латоріях та дільничних лікарнях не відповідають вимогам цього нака­зу, посади не вводяться, не забез­печуються фондом заробітної платні й відповідно немає змоги приймати до навчання в інтерна­турі випускників вищих медичних навчальних закладів.

Крім того, необхідно визначи­тись й вимагати, щоб фінансуван­ня за рахунок субвенцій районно­го бюджету сільським радам пов­ністю надходило на утримання сільських лікувальних закладів, адже тільки за минулий 2009 рік на розсуд сільських голів сільська медицина недоотримала більше, як мільйон фивень. Відповідно й не передбачались, та й не перед­бачаються, фінансування на капі­тальні видатки, в тому числі й на придбання предметів та матеріа­лів довгострокового користування.

Для покращення діяльності ме­дичних закладів району з метою доступності медичної допомоги населення району, зростання її якості вважаємо створення у ра­йоні єдиного фінансового та ме­дичного простору. Це визначаєть­ся і в відомчих документах та на неодноразових семінарах-нарадах Всеукраїнської Асоціації головних лікарів України.

Свій виступ голова районної ради Г.В. Кобець почала з щем­ливої ноти:

- Переглядаючи фільм про ра­йонну лікарню, я плакала, коли показували операційну і момент народження нового жйття, причет­ність до цього невтомних рук лі­карів. Представницький нині й цей форум, який ще раз демонструє високу управлінську та організа­ційну роботу вашого керівника Л.В. Бритвіна. Ми побачили в фільмі різносторонні форми буднів — роботу, спів завідуючих від­ділень, танцювальний колектив, спортивну команду і 3 місце в об­ласті або, вважай, перше серед районів.

Якщо говорити мовою цифр, то зростання фінансування галузі в порівнянні з 2009 р. сталося тіль­ки в межах зрослої заробітної пла­ти. На інші статті фактично не від­булося росту, а це впливає й на матеріально-технічну базу. Разом з тим ви освоїли виділені кошти на капітальний ремонт хірургічно­го відділення, реконструкцію бу­дови харчоблоку. Тому, якщо від­будеться питання підпорядкова­ності — єдиний фінансовий простір ~ на манер ТМО, то можна тільки вітати, адже це буде і дисципліна, і відповідальність.

Хотілося б, аби на нинішніх ви­борах більше медпрацівників ста­ли депутатами різних рівнів, щоб могли відстоювати і виділені кош­ти на заклади, не дозволяли сіль­ським радам «відщипувати» їх на інші потреби.

В роботі конференції взяли участь і виступили міський голова А.П. Нефа, завідуюча ЦРА №14 О.В. Черкашенко.

Учасники конференції одностай­но проголосували за проект ре­золюції, який оприлюднив лікар О.М. Петришак:

- В умовах економічної неста­більності набуває актуальності ви­рішення низки проблемних питань щодо забезпечення діяльності лі- кувально-профілактичних закладів з надання якісної медичної допо­моги населенню району. Це і змі­на господарського статусу кому­нальних закладів охорони здоро­в'я шляхом їх реорганізації у ко­мунальні некомерційні підприєм­ства.

Проведення оптимізації терито­ріальної мережі лікувально-профі­лактичних закладів району, ство­рення єдиного медичного просто­ру.

Проведення реформування пер­винної медико-санітарної допомо­ги (створення ценфів первинної медико-санітарної допомоги).

Надати клопотання голові об­ласної державної адміністрації М.М. Костяку про звернення до Міністерства охорони здоров'я щодо додаткового виділення спецавтомобілів для сільських лі­кувальних закладів Голопристан- ського району.

Підтримати ініціативу Херсонсь­кого управління охорони здоро­в'я ОДА щодо впровадження про­фами «Житло для медичних пра­цівників» з передачею повнова­жень закупівлі житла управлінню охорони здоров'я.

Підтримати звернення МОЗ Ук­раїни до уряду про надання ви­пускникам вищих медичних нав­чальних закладів, які уклали на строк не менше як три роки, до­говір про роботу у закладах охо­рони здоров'я сільської місце­вості одноразової грошової до­помоги в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Відмінити обмеження для медич­них працівників, які працюють в сільських лікувальних закладах, запроваджені постановою КМУ від 28.05.2008 р. №530 щодо надання пільг, в т. ч. забезпечен­ня права на безплатне користу­вання житлом з освітленням і опаленням.

Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки працівни­ка І тарифного розряду (єдиної тарифної сітки) не нижче мінімаль­ної заробітної плати.

Конференція медпрацівників району завершилась врученням головою райдержадміністрації О.О. Моревим подяк членам збір­ної команди спортсменів ЦРЛ, котрі вибороли призове місце в IV обласній спартакіаді працівни­ків охорони здоров'я, та 6 тоно­метрів фельдшерам сільських ФАПів.

Автор: Людмила ЄРЕМЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014