ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Хто ріже ліс?
28.09.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 77-78 / Тираж: 3416

Директор держлісгоспу стверджує, що все законно, хоча й не виключає факти дрібних крадіжок деревини

«Люди намагаються врятувати ліс, а по дорозі на військову частину, чи «Учгосп», за кілька сот метрів від дачного кооперативу «Нечаєво», насад­ження масово випилюють, повідомляють наші читачі, зокрема колишній афганець В. А. Крамаренко. Чи не під видобуток піску звільняють нові тери­торії? А може під забудову новими котеджами ? Ставлять на «шухері» спос­терігача за дорогою з мобільним телефоном, і ось уже кілька місяців випи­люють дерева. Працюють, щоправда, не щодня: скажімо, учора не було, а сьогодні, коли вам телефоную, вже цюкають... Насторожує те, що під соки­ру потрапляють навіть сосни 40-сантиметрового діаметру в стовбурі. Хіба такі насадження підлягають рубкам догляду чи санітарним? Як пояснив у присутності працівників правоохоронних органів, яких ми викликали, го­ловний лісничий, таке, мовляв, трапляється, «це людський фактор», і біля кожного лісоруба охоронця не виставиш. Нас здивувала така відповідь по­садової особи держлісгоспу. Чи не «наліво» йде деревина? І чи не варто зупинити вирубку? Чомусь нічого не задокументували і правоохоронці, хоча й побували кілька разів на місці вирубка — проводимо різні види рубок — вибір­ково-санітарні, суцільно-санітарйі, сказав нашому кореспонденту дирек­тор ДП «Цюрупинське ЛМГ» Олек­сандр Бекер, до якого ми звернули­ся за коментарем. Це ще наслідки згарища 2007 року, де по периметру пожежі виявлено значну кількість загиблих насаджень. Під мітку на випи­лювання потрапляють навіть сосни з діаметром до 40 сантиметрів у сто­вбурі, про що сигналізує ваш читач. Але ці дерева або також повністю усохлі, або на 90 відсотків непридатні для росту з тієї ж причини. Якщо ми не спиляємо'їх сьогодні, то вже че­рез півроку вони всохнуть остаточно, заселяться шкідниками і становити­муть загрозу всьому лісу.

Щоб захистити насадження, що залишилися, ми вдалися до ради­кальних заходів — суцільного випилю­вання, аби загиблі дерева не зава­жали здійсненню наступних лісокуль- турних заходів.

Якщо місцеве населення вбачає в цьому якірь неправильні дії з нашо­го боку, то я б радив не шукати до­даткову роботу правоохоронним органам, а звертатись безпосеред­ньо до нас і ми дамо всі пояснення. Адже це наша робота.

Утім, відзначає В.Бекер, «лазівка» для лісорубів все-таки залишається. При проведенні вибіркових та про­хідних рубок так зван их си роростуч их насаджень, говорить він, трапляється, що випилюють дерева і з 40-сантимет- ровим діаметром у стовбурі. Але це визначають спеціалісти, коли наміча­ють кожне таке дерево на вирубку.

По одному пеньку не можна виз­начити стан дерева, як це намагаєть­ся зробити ваш читач. Біля пенька з коренем воно може бути й здоро­вим . Але є в лісівників такий термін, як «збігання стовбура», тобто коли при пеньку воно може бути в діаметрі 20 чи навіть і 40 сантиметрів, а, ска­жімо,.на висоті 8 метрів «стовбур збігається» до 10 см. А чим вище — тим більше. Чи знає про це читач, звинуваючи нас у тому, що ми «ви­пилюємо дерева з діаметром у сто­вбурі 40 сантиметрів»?

Я не стверджую, що на підприємстві з цим усе гаразд. Ні, я навіть припускаю, що місце мають і ваш читач. І не заперечую проти цьо­го. Але основна маса деревини, яка заготовляється підприємством, кон­тролюється вщзаготівлі до реалізації. Якщо мають місце крадіжки 2,3 чи навіть 5 кубометрів деревини на 1000 кубометрів заготівлі, то це, мабуть, і є той «людський фактор», про який заявляв головний лісничий.

Ми тісно співпрацюємо з усіма державними органами та районни­ми службами, в тому числі й щодо охорони лісових насаджень та захи­сту їх від незаконних вирубок. Особ­ливо тісне співробітництво спосте­рігалось під час пожежонебезпечно- го періоду нинішнього року.

Що стосується «виставляння сто- стерігача на «шухері», то ваш читач просто неправильно оцінив роль лісника з мобільним телефоном у руках, який виконує функцію своєрі­дного регулювальника. Ми працює­мо за контрактом з іншими підприє­мствами, наприклад, автотранспорт для вивезення деревини нам нада­ють аж з Миколаєва. Скажіть, будь ласка, чи може водій з іншої області знати наші лісові дороги? Та й місцез­находження тієї чи іншої ділянки, де йде вирубка? Чи йому щоразу заїз­дити в лісгосп і просити провідни­ка? Ось і ставимо людей із засоба­ми стільникового зв'язку «на шухер».

Сигнал вашого читача перевіри­ли працівники райвідділів МВС і СБУ в присутності самого заявника та відповідальних осіб держлісгоспу. З'ясовано, що роботи ведуться пла­ново, вирубку ведуть наші бригади. Контроль здійснює майстер лісу із застосуванням маніпулятора-наван- тажувача. До речі, сюди приїздили ваші колеги-тележурналісти з Херсо­на і Миколаєва і коли побачили наші машини, ніхто не кидав пилки і соки­ри і нікуди не тікав. Це нормальний робочий процес, яким займається ДП «Цюрупинське ЛМГ», сказав на закінчення його директор О. Бекер.

Правоохоронці, до яких ми звер­нулись, не змогли назвати нам бо­дай один випадок незаконної рубки лісу. Втім, одна претензія у них є — хто давав дозвіл на вирубку в період, коли Указом Президента було забо­ронено будь-який доступ у ліс?

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.023