ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Дерегуляція економіки: українські реалії
04.10.2010 / Газета: Слава праці / № 39 / Тираж: 1880

Різні економічні та по­літичні словники дають при­близно одне й те саме зна­чення терміну «дерегуляція економіки». У загальних ри­сах вони звучить так: дере­гуляція економіки — це обме­ження втручання держави у економіку. Тобто, скорочення ліцензованих видів діяльнос­ті, пом'якшення податкових умов для бізнесу, скорочення кількості контролюючих ор­ганів. За цих умов можливий економічний успіх.

Півроку влади Віктора Януковича показали: Прези­дент здатний тримати ситу­ацію під контролем і досяга­ти взаєморозуміння з усіма представниками влади. Але окрім цього, Президент Укра­їни не лише слухає, але й чує голоси простих громадян. За­раз українців особливо тур­бує, які результати принесуть реформи президента. Пред­ставники малого і середнього бізнесу сподіваються виключ­но на волю Януковича, котрий має прослідкувати за діями влади. Якщо сьогодні процес дерегуляції в Україні не роз­почати, то вже через декілька років це буде зробити занад­то складно. У глобальному світі, світі нових якісних змін, час відіграє особдиве значення. Україна вже достатньо його втратила, щоб чекати.

Дерегуляція вітчизняної економіки — справа нелегка, але, як показують факти, по­вністю можлива. Президент почав діяти у цьому напрямку і вже є перші результати.

Так, згідно опитуванню журналу «Кореспондент», ві­тчизняні бізнесмени серед позитивних моментів діяль­ності Президента України ви­ділили поступове скорочення кількості видів діяльності, що ліцензуються, на 35%. Ще одним сильним момен­том, за словами все тих же респондентів, є скорочення кількості контролюючих орга­нів в Україні з 79 до 40. Якщо Президенту ще вдасться про­контролювати введення по­даткових канікул для малого і середнього бізнесу, то мож­на буде говорити про дійсно якісну політику дерегуляції.

Як заявила перший за­ступник Голови Адміністрації Президента Ірина Акімова, влада продовжує активну роботу з дерегуляції бізнесу. Одним із головних завдань, поставлених Президентом, Акімова назвала забезпе­чення реальної діяльності дозвільних центрів. Так, вже зараз в різних регіонах України проводяться перевірки. Також важливим є питання адміністративних послуг, які в нашій державі все ще нада­ються на платній основі.

Президент Янукович від­різняється від свого попере­дника тим, що він готовий йти на непопулярні заходи. При цьому Гарант вміє слухати критику та прагне ефективно використовувати потенціал нашої держави.

Зокрема, коли громад­ськість висловила своє неза­доволення проектом Податко­вого кодексу влітку та законом «Про місцеві вибори», котрий обмежував участь у виборах молодих, але достатньо силь­них партій, Янукович випра­вив помилки влади.

Сьогодні Президент дій­сно показує, як потрібно працювати. Реформи з де­централізації та дерегуляції влади будуть втілені лише за наступних обставин.

Перше — якщо у Пре­зидента вистачить волі та характеру, щоб тримати під контролем дії влади. Час по­казав, що якщо за чиновни­ками наглядати, вони почи­нають краще виконувати свої прямі обов'язки.

По-друге, потрібна на­явність розуміння владою і суспільством важливості роз­початих Президентом змін. Якщо вдасться заплановане, то через декілька років Укра­їна дійсно зможе голосно за­являти про себе в світі.

І, по-третє, необхідно весь час боротись з коруп- . цією. Дерегуляція економіки в країні просто не можлива без цього. Корупція — перший ворог всіляких реформ та мо­дернізацій.

Активність Президента І підтверджується першими позитивними змінами в Укра­їні. Політична стабільність, покращення в економіці (за перше півріччя 2010 ВВП зріс на 6%), поступова зміна ролі України на світовій арені, все це відкриває широкі перспек­тиви для нашої держави. Пре­зидент показав, що він дійсно прагне якісних змін. І його по­літика — найкраще цьому під­твердження.

Не все вдається одразу. Коли потрібно вирішувати безліч гострих проблем, то й не розумієш, з чого починати. Президент Янукович розпо­чав правильно — з економіки та стабільності. І за цими сло­вами стоять реальні дії.

Автор: Данило СТАРОДУБ, економіст

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.021