ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Якісний кадровий потенціал — крок до якісної освіти
04.10.2010 / Газета: Слава праці / № 39 / Тираж: 1880

Будь-яке питання, що сьогодні розглядається базується на одному ключовому понятті. Це педагогічні кадри. Адже недар­ма кажуть, що тільки особистість може творити особистість. Тому дуже важливі не просто показники, які характеризують кадри (вік, освіта, стаж тощо), а готовність до змін, професійна компетентність визначає сьогодні здатність учителів, виклада­чів, вихователів та керівників освітніх закладів забезпечити ви­конання окреслених завдань.

Отже, трохи статистики. Навчальні заняття у загально­освітніх школах району забезпечують 331 вчитель, з них 73 — вчителі вищої категорії (22%), 110 — вчителі І категорії (33%), 44 — вчителі II категорії (13%). Із 73 вчителів вищої категорії 13 працюють у початкових класах, 11 викладають українську мову та літературу, 9 — історію та право, 7 — зарубіжну літе­ратуру, 6 — іноземну мову, по 5 — математику, географію, фі­зичне виховання, 3 — вчителі фізики, по 2 — вчителі хімії, біо­логії та трудового навчання, по одному — основи здоров'я та музику. Звання «старший вчитель» мають 12 педагогів та 22 — «вчитель-методист». Це 10 відсотків від педагогічного загалу. Виходячи з даних показників, район має надзвичайно потужну професійну армію системи освіти.

У 2010 році чергову атестацію пройшли 25 педагогічних працівників, із них 16-ти підтверджено та встановлено квалі­фікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії, 2 — звання «старший вчитель», а 7 — звання «вчитепь-методист». Курсову перепідготовку пройшли 66 педагогічних працівників, на це з бюджету виділено 56 тисяч гривень.

Доповнити якісну характеристику освітянського загалу можна і такими фактами: 18 педпрацівників протягом року про­вели районні майстер-класи. Вивчено, узагальнено та реко­мендовано для впровадження досвід роботи восьми учителів; 25 педагогів поділилися своїми напрацюваннями на сторінках всеукраїнських Та обласних видань. Причому 8 робіт — це ре­зультат досвіду і наполегливості директора школи та вчителя математики Роздольненської ЗОНІ Кулаги Ганни Степанівни.

Методичною радою райметодкабінету затверджено і ре­комендовано до друку чотири навчальних та два методичних посібники, 14 методичних рекомендацій.

Заслуговує на увагу представницька функція окремих учи­телів та колективів на обласному та всеукраїнському рівнях. Наприклад, вчитель географії Новопавлівської школи Єрух Оксана Володимирівна стала лауреатом обласного етапу Все­українського конкурсу «Вчитель року-2010»; керівник народ­ного хореографічного колективу ДЮЦ «Живчики» Шиян Олена Василівна за вагомі успіхи у роботі — перемоги у міжнарод­них, всеукраїнських та обласних конкурсах — представлена до нагородження стипендією го/іови обласної державної адмі­ністрації. Педагогічний колектив Новоолександрівської ЗОШ (директор Челишева Т.Г.) став призером обласного конкурсу «Школа Херсонщини-2010» у номінації «Школа успіху». Копа- ненко Наталі Юріївні — вихователю Каланчацького ясел-садка «Казка» №2, пощастило стати переможцем районного конкур­су «Вихователь- 2010».

Прикладів успішної праці чимало. Але, як це не болісно, у зв'язку із стратегією надання якісної освіти потребує обгово­рення і проблема педагогічних кадрів. У школах району пра­цює 63 вчителі (18%), які досягли пенсійного віку, а у деяких школах цей показник ще вищий. 62% працюючих — старше 40 років. І тут гостро постає проблема наступності, бо у'2010 році до шкіл прибуло 11 молодих спеціалістів, і дедалі менше стає тих, хто хоче стати учителем (0,04% від випускників 11-х класів у 2009 році і 0,02% — у 2010). Такі темпи оновлення кадрів мо­жуть залишити школи без учителів. Згадаймо слова Григорія Сковороди: «Копай всередині себе колодязь тієї води, яка зро­сить і твій дім, і сусідські. Потрібен плуг мудрості, коли плуг знань не бере.

Та це не лише наша місцева «аномалія», вона значно шир­ша загалом в Україні. Тому з нагоди свята хочеться побажати старшому поколінню освітян , аби їх життєву стежку насліду­вали більше молодих. Щоб учительська праця з року в рік не ставала тягарем, а підносила педагогів на достойне місце у державі. Нехай кожен з нас пишається своїми учнями і своїми надбаннями. Хай міцне здоров'я, терпіння і велика любов до юних супроводжує ваш кожен трудовий деь і увінчує шаною.

ЗІ СВЯТОМ ВАС, ДОРОГІ КОЛЕГИ!

З щирою повагою начальник відділу освіти район• ної державної адміністрації МАШИНСЬКА О. І.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.019