|
Такої оренди більше не буде?
07.10.2010 / Газета: Новий день / № 41 / Тираж: 36600
З нового року орендарі земельних паїв мають сплачувати не менше 3% від вартості ділянок «Наше управління агропромислового розвитку з цього питання працює нижче нуля», — переконаний голова Бериславської рай- держадміністрації Ярослав Пав- лівський. Таку оцінку він виставив через невиконання вимог указу Президента України дворічної давнини про запровадження мінімального розміру орендної плати за використання земельних паїв. Чимало підприємств досі виплачують людям у середньому від 0,4 до 2,1% замість 3% від експертної грошової оцінки орендованих ділянок. — Ми їздимо по усіх сільських радах, зустрічаємося з людьми, розповідаємо, щоб вони знали про свої права. Попереджаємо, що будемо розривати всі діючі договори оренди, аби з нового року ставка орендної плати була не менше 3%, — додав Ярослав Павлівський. У свою чергу в. о. начальника відділу Держкомзему в Берислав- ському районі Петро Брек вважає, що перепонами у цьому є дві проблеми. «По-перше, у нас досі числиться чимало зрошуваних земель. Насправді ж замість 13 тис. га «на папері» район реально має тільки 1 тис. га. Тож потрібно провести інвентаризацію зрошуваних земель, списати меліоративні системи там, де їх давно немає. Тоді все стане на свої місця. По-друге, власники земельних паїв часто просто не читають, що вони підписують. Скільки ми їм не роз'яснюємо, вони не дивляться, чи є там 3%. Є такі договори, в яких люди пишуть під диктовку, що знайомі з указом Президента, однак згодні отримувати менші відсотки», — зазначив Петро Брек. Але самих селян турбують не тільки відсотки за оренду, а й стан розрахунків за свої паї. Так, за словами в. о. начальника управління агропромислового розвитку Бериславської РДА Олени Лященко, за минулий рік із жителями Шляхового досі не розрахувалося ТОВ «М і Дюма». Що ж стосується поточних виплат, то поки їх кількість становить 14%. Повністю розрахувалися за оренду паїв лише декілька сільськогосподарських підприємств. «Один із наших найбільших орендарів — ТОВ «ЮТС- Агропродукт» — уже розрахувався повністю в Томаринській і Максимогорківській сільрадах. Щодо інших сіл, у підприємства складені графіки виплат, яких вони намагаються дотримуватися», — додала Олена Лященко. Автор: Олег БАТУРІН
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.025 |