ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Довіра до Компартії зростає!
12.10.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 81-82 / Тираж: 3416

В останні тижні, напередодні виборів, з'являється безліч ре­зультатів локальних опитувань громадської думки. Найчастіше їх замовляють передвиборні штаби. Дослідження роблять на рівні об­ластей, міст і районів. Далеко не завжди ці результати опитувань публікують. Але от що цікаво: у ба­гатьох випадках соціологи фіксу­ють значний зріст популярності КПУ. І цьому є пояснення. Політич­ний аналітик, директор Центра політичного маркетингу Василь Стоякін говорить, що зіштовху­вався з такими даними й дає своє пояснення ренесансу лівої ідеї.

«Причини росту рейтингу ко­муністів, на мій погляд, очевидні, — говорить вчений, — По-перше, в умовах складної соціально-еконо- мічної ситуації, яка ще більше по­гіршується через виконання умов меморандуму із МВФ, українці за­лишилися на самоті — без політич­них сил, які захищають їх права.

Судіть самі: більшість лівих партій, досить активних в 90-і роки, кри­тично ослабли, і в публічному про- сторі фактично не фігурують. Найбільш великі профспілки пере­бувають під контролем робото­давців. БЮТ, що активно працю­вав на ниві соціального популізму, переорієнтувався на радикально- націоналістичні позиції. Зараз він намагається повернутися у своє традиційне поле, але потяг, схоже, пішов-рейтинг обрушився, дові­ра виборців втрачена. Партія рег­іонів намагається, безумовно, не допустити зниження життєвого рівня, але у виборі між інтересами великого капіталу, міжнародних організацій і більшості населення країни, третій виявляється зай­вим. Для ПР цілком логічно вирі­шувати соціальні проблеми по за­лишковому принципу, розрахову­ючи, що потім, після подолання економічної кризи, можна буде зайнятися й ними. Хоча і є розуміння того, що якщо соціальна на­пруга буде занадто сильною, нія­кого «потім» у ПР може не вияви­тися. Загалом, у цих умовах гро­мадяни можуть розраховувати тільки на допомогу з боку КПУ — єдиної впливової лівої сили в країні».

Є й інші причини значного зро­стання популярності комуністів. Сама партія стала набагато ак­тивнішою. КПУ займає сьогодні дуже принципову позицію в ко­аліції, протестуючи проти підви­щення комунальних тарифів, цін на продукти харчування, беручи участь в обговоренні проекту По­даткового кодексу, виступаючи проти підвищення пенсійного віку. Коаліції навіть доводиться при- слуховуватися до думки ко­муністів у багатьох питаннях.

Компартія започаткувала про­ект «Робота. Зарплата. Захист» п 5 поверненню боргів по зарплатах, і це реальна справа на благо найманого робітника, що завжди й був базовим елекгоратом цієї політич­ної сили. Це перехід партії від теорії бвротьби до практики.

Партія влади — ПР — різко втра­чає довіру своїх виборців. Регіонали припустилися в перші місяці правління багатьох помилок, що негативно відбилося на рейтингу партії. Це й співробітництво із МВФ, що тягне за собою знижен­ня соціальних стандартів; і при­миренство з минулою владою в ідеологічних питаннях (укази Ющенка по Бандері й Шухевичу так і не скасовані,- нечітка пози­ція по наданню російській мові державного статусу й т.п.); і не завжди зрозуміла громадянам кадрова політика; і багато чого іншого. Таким чином, від ПР відвертається й «ідеологічний» і «прагматичний» електорат.

Натомість активна позиція КПУ по захисту прав громадян у питан­нях цін, тарифів, зарплат, пенсійного віку, відстрочки платежів за навчання у вузах, захисту підприємців і багатьох інших верств населення, привертають усе більше прихильників до ко­муністів. Крім КПУ, сьогодні жодна партія не готова захищати просту людину.

Втім, процеси, що протікаютьу світі, зокрема в Європі, говорять про те, що люди в багатьох краї­нах усе більше звертаються до лівої ідеї. Вся Європа охоплена страйками й акціями протесту. Народи не вірять більше ні лібера­лам, ні правим. Громадяни хочуть, мати можливість заробляти гроші, ростити й виховувати дітей, усьо­го того, що входить у поняття нор­мального, стабільного життя. І коли руйнується навколо звичний світ, тільки ліві ідеї й ліві партії да­ють надію на майбутнє простій людині-трудівникові.

Автор: Аліна СТЕПОВА

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013