ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Стрімкі події з поглядом в минуле
12.10.2010 / Газета: Слава праці / № 40 / Тираж: 1880

Цю думку хочемо пронести крізь нинішній випуск газети, аби читачі вкотре переконалися, що, не зважаючи на загальні складнощі, фінансову напругу нашого теперішнього буття, все ж є місце для яскра­вих фактів, подій і людей, які є творцями, організа­торами цих фактів і подій

1. “І область наше не “депресивна”, і люди — прогресивні...”

Цей вислів голови облас­ної державної адміністрації Костяка М.М. можна вважа­ти короткою узагальнюючою характеристикою важливої події — третього Міжнарод­ного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співп­раця, інвестиції, економічний розвиток», який відбувся 24- 25 вересня у м.Нова Кахов­ка в рамках XI Міжнародної виставки-ярмарку «Таврій­ський ярмарок 2010».

Учасників, від імені Прем'єр -міністра України М.Я.Азарова, привітав за­ступник Міністра Кабінету Мі­ністрів Юрій Авксент'єв.

У Форумі взяли участь ке­рівники дипломатичних та торговельно-економічних мі­сій іноземних держав, пред­ставники міжнародних організацій, банківських установ, бізнесових кіл, підприємств, іноземні інвестори та на­уковці регіонів України і Хер­сонщини, а також Республі­ки Грузія, КНР, Королівства Швеція, Російської Федера­ції, Білорусі, Литви, Велико­британії, Німеччини, Франції, США.

Були презентовані інноваційно-інвестиційні ве­ликі та малі бізнес-проекти у різних галузях господарства, а також — іноземні проекти щодо впровадження в області нових енергозберігаючих технологій.

Уже наприкінці першо­го дня роботи Форуму Ми­кола Костяк підписав угоду між обласною державною адміністрацією та адміні­страцією державного упо­вноваженого губернатора в муніципалітетах Ланчхуті, Озургеті і Чохатаурі Грузії — про торговельно-економічне, науково-технічне та культур­не співробітництво.

Вперше більш достойно був представлений на Фору­мі та виставці-ярмарку і наш район. І не лише керівника­ми — Шептурою М.А., Загорулько Г.І., Сидоровою К.К., Самойликом А.В., сільськими головами Шендриком Ю.В., Холодир А.В., Вовченко І.М., приватним підприємцем Ка­меневим О. А., а й продукцією підприємств та інвестиційни­ми проектами.

ВАТ «Каланчацький мас­лозавод» та «Комбінат хлі­бопродуктів» мали змогу реалізувати свої товари. До уваги учасників Форуму були представлені презентаційні матеріали: прайс-листи про Каланчацький район; інвес­тиційні проекти, які потребу­ють залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій.

2. Нема стрімких новобудов, та є обнови

Переконані, що жите­лям Новокиївки надовго запам'ятається відзначен­ня 141-ї річниці села (25 вересня). Адже окрім очі­куваних щорічних урочис­тостей, якими вшановують односельців, було відкриття амбулаторії сімейної меди­цини. Не новобудова, та все ж новий, один з найнеобхідніших життєвих об'єктів.

Немало часу, сил, ко­штів потрачено сільською і районною владою, щоб мрія новокиївців збулася. І цю радість селян приїхав розділити голова район­ної державної адміністрації Шептура М.А., вручивши сертифікат відповідності закінченого будівництва.

Вітаючи потім громаду на стадіоні, сільський голова Не­щасна О.П. підкреслила внесок багатьох новокиївців у добробут населеного пункту, вручаю­чи їм Подяки. Та особливу увагу приділили золотим подружнім ювілярам: Шацило, Джуман, Крамар, Савка.

А кількома днями пізніше на жителів цього села знову чекав сюрприз: тут урочис­то відкрили Інтернет-центр. І знову підкреслили, що по­чинаючи з 1918 року, тобто з часу відкриття сільської хати- читапьні, це найбільш яскрава подія у житті і юних, і дорослих новокиївців. Ставши однією з трьох переможниць конкурсу «Експериментальний сайт«в Україні, сільська книгозбірня отримала технічне обладнання з безкоштовним підключенням до мережі Інтернет. До світової інформаційної «павутини» під­ключено і місцеву допоміжну школу-інтернет. І все це завдя­ки програмі «Бібліоміст».

До речі, на відкритті Інтернет-центру був присутній представник цієї програми. Вітали громаду з цією поді­єю і перший заступник голови райдержадміністрації Пацай С.Б., начальник відділу освіти і туризму райдержадміністрації Лапенко І.М., директор центра­лізованої бібліотечної системи Федкевич Н.В., яка, власне, й виступила ініціатором участі у міжнародному конкурсі за про­грамою «Бібліоміст», що дало змогу виграти грант і отримати комп'ютерне обладнання.

Новокиївці, а найбільше — освітяни, завдячували органі­заторам, сільському голові за цю сучасну обнову і тим, хто не пошкодував коштів, щоб підго­тувати приміщення.

3. Якщо разом, то надійно

Всупереч усталено­му твердженню, що «один у полі не воїн», є, на щастя, приємні винятки. Прикладом може послу­жити рішучість і наполе­гливість у досягненні мети завідувача хірургічного відділення центральної ра­йонної лікарні Мегері В.В., який взявся за оновлення кімнати приймання їжі.

Коштів на це у лікарні не було, але Валерій Віталійо­вич відступати не збирав­ся. Своїми планами поді­лився спочатку з колишнім начальником ПМК-159, а нині першим заступником голови райдержадміні- страції Пацай С.Б., і на­чальником Капанчацької філії ВАТ «Херсонгаз» Самойликом А. В. Ті ідею схва­лили, «благословила» й го­ловний лікар Жабіцька Н.Т. Всі разом подбали про те, щоб до реалізації задуму долучилося немало благо­дійників.

Тепер це, колись не­примітне приміщення, об­разно кажучи, має нове сучасне «вбрання», меблі. Тож і працюється персо­налу з кращим настроєм. І цей настрій не приховує молодша медична сестра хірургічного відділення Ві­кторія Пашинська. У колективі вона вже п'ять років, тож може оці­нити зміни.

їх, безперечно, не було б, якби не фінансова допо­мога небайдужих людей. На підтримку Мегері В.В., Сергій Борисович. Пацай та Анатолій Володимиро­вич Самойлик виступили і в ролі спонсорів. А ще посприяли матеріально керівники: ТОВ «Таврида- Плюс», ВАТ «Капанчацький маслозавод», «Комбінат хлібопродуктів», ЗАТ АПО «Красний чабан», «Капан­чацький водоканал», ра­йонного споживчого това­риства, управління водного господарства (Соляник Б.О., Ружицька Л.П., Котелевич О.І., Дзяткевич В.А., Зінчук В.К., Єрохін С.М., Кулаковський A.M.). Долу­чилися й приватні підпри­ємці, фермери — Ковальчук С.О., Мазуренко Н.Л., Глушко О.В., Дяговець Н.І. та Дяговець Г.М., Аврамен- ко В.А., Пестушко А.О. А за безпосереднє виконання опоряджувальних робіт вдячність Шелесту Ярос­лаву Павловичу.

Загалом у лікарні і в хірургічному відділенні ще проблем вистачає, та розв'язати їх можна буде за однієї умови, коли ініці­атива підтримуватиметься і владними структурами.

4. Ветерани стрічають ювілей

Державне та міжна­родне свято — День людей похилого віку і День ветерана співпало з 20-річчям заснування ветеранської організації. Тому, характеризуючи цей відрізок часу на святково­му пленумі, який відбуся 30 вересня, голова пре­зидії районної ради вете­ранів війни і праці депутат районної ради Куюн Н.Д. відзначала насамперед участь у повсякденному житті літніх людей, удіяль- ності первинних ветеран­ських організацій активіс­тів, яких у районі немало.

Двох із них — голів те­риторіальних організацій сіл Новоолександрівка та Новокиївка Челишева Дмитра Полікарповича та Мар'янського Антона Олександровича — наго­роджено Почесними гра­мотами президії обласної ветеранської організації.

Не даючи собі посла­блення у громадських справах, ветеранські ак­тивісти нерідко самі по­требують підтримки і шу­кають шляхи допомоги ровесникам. Свої споді­вання вони насамперед покладають на кошти, передбачені районною програмою «Ветеран», а також на субвенції з дер­жавного бюджету. Та, чого гріха таїти, потрібні й ме­ценати для підтримки.

Заступник голови пре­зидії районної ради ветеранів, теж де­путат, Михайленко В.І., вніс на розгляд аудиторії і конкрет­ні пропозиції щодо формування вете­ранської програми на наступний бю­джетний рік. А та­кож повідомив про організаційні зміни.

Потрібну інфор­мацію повідомила учасникам пленуму і начальник управ­ління праці та со­ціального захисту населення районної державної адміністрації Коваленко С.І. Зазначив­ши, що фінансування про­грами «Ветеран», у зв'язку з пізнім прийняттям держ­бюджету, проводилося пізніше, все ж передба­чено 16 тисяч гривень на безкоштовне забезпечення медикаментами пільго­виків, однак, за переліком тих препаратів, які озна­чені у спеціальній поста­нові Кабміну.

Була черга і на. при­дбання слухових апаратів, зараз з 24 чоловік 11 уже забезпечені ними, а для решти, віриться, що буде можливість придбати до кінця року.

Залишається чинною і адресна допомога вете­ранам на придбання твер­дого палива і скрапленого газу. З 1 січня нинішнього року діє закон щодо на­дання за 50% вартості сімям, які мають троє і більше неповнолітніх ді­тей (до 18 років) житлово- комунальних послуг, ме­дикаментів та видатків на проїзд. Але для цього у сімей повинно бути сві­доцтво, видане відділом у справах сім'ї, молоді та спорту районної держав­ної адміністрації.

Своє 20-річчя вете­ранська організація від­значила і обговоренням насущних проблем, і від­починком.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.022