ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Досконалість—європейська!
14.10.2010 / Газета: Новий день / № 42 / Тираж: 36600

Чаплинському маслосирзаводу півстоліття

КОЛИСЬ у ці степи неокраї за­йшли скіфи. І зупинилися тут, хоч місцина — не рай земний: палюче сонце, пилові бурі, безвод­дя... Але вижили! Бо, як свідчать ле­генди, харчувалися здоровою їжею: м'ясо, кобиляче молоко, тала вода... А ще постійно вживали еліксир життя — гіппаку, кінський сир.

Голова правління ВАТ«Чаплинський маслосирзавод» Сергій Басманов на­голошує: «Сир не можна виготовляти, як цеглу чи цвяхи. Сир — це продукт якісного молока і піднесеного душев­ного стану сироробів».

У сказаному переконуєшся одразу, як тільки потрапляєш туди, де звичай­не молоко перетворюють на сири: «Чаплинський», «Російський», «Аска- нійський», або ж високо оцінювані спо­живачами «Гран-Гурман», «Тильзіт», «Лорд»...

Атестували не лише споживачі. На стінах директорського кабінету—дип­ломи, грамоти, сертифікати... Завод— переможець 9-го Українського націо­нального конкурсу з якості в номінації «Малі та середні підприємства», воло­дар сертифіката ЕРОМ «Визнання дос­коналості в Європі», неодноразовий лауреат і фіналіст Українського націо­нального конкурсу з якості, член клубу лідерів якості України (з 2001 року), член Української асоціації якості...

Аж не віриться, що півстоліття тому на цьому місці було не одне з кращих сироробних підприємств України, а пункт з переробки бавовни!

Саме бавовняні «потужності» у 1960-му році передали тодішньому Мінсільгоспрому УРСР а вже нові господарі переобладнали на цехи з пере­робки молока.

Головний бухгалтер підприємства Галина Дрозд говорить:

Хіба ж можна порівняти нинішній завод із тодішнім? Та тоді тут за день всьо­го дві тонни сиру виготовляли, а решта вершкове масло. Молочні відвійки відправляли у Каланачак і навіть у Херсон на казеїн. Зараз — земля і небо!

Невідомо, чи було б так, якби не очолив завод Сергій Басманов, чо­ловік, у якого підприємливість і відпо­відальність — одна риса. Люди це відчули і вручили кредит довіри. І не помилилися!

Сергій Васильович знав, на що йде і в який складний час. Знав і прийшов. Побувавши не в одній передовій країні світу, Басманов твердо переконаний:

Виробництво молока як сирови­ни у нашій зоні високорентабельне — не менше 180 відсотків. Тут, у зоні по­ливного землеробства, це гарантова­ний прибуток.

Сир — це той бренд, за яким Чаплинку тепер впізнають у самій Європі!

Хоча за європейськими мірками підприємство наше — невелике, — го­ворить голова правління ВАТ «Чап­линський маслосирзавод».—А ми й не женемося за масштабами. У нас одне прагнення — висока якість продукції і високі смакові якості. За кордоном сир «Гауда», скажімо, за смаком майже однаковий, а у нас — ні.

Від чого це залежить?

Від якості молока, — це вже до­лучається до розмови Анатолій Спільний, заступник директора з заго­тівель. — А молоко у Таврії — особли­ве. Основну масу сировини закуповує­мо у дрібних товаровиробників Криму (Первомайський, Роздольненський і Красноперекопський райони) і Херсон­щини (Чаплинський, Новотроїцький, Каховський, Скадовський, Горностаївський, Каланчацький райони). Влітку доставляємо молоко на завод понад 120 тонн щодоби. Приймаємо його за пристойними цінами, і зі здавача­ми в останні роки розраховуємося вчасно...

Про майстрів Марію Зінченко, Раїсу Заболотько і Зінаїду Дрозд техно­лог заводу Людмила Діхтеренко сказа­ла коротко: «Таких людей у золоту кни­гу заносять!».

Розмовляли, бачили в роботі, дегу­стували продукцію і погоджуємося з Людмилою Василівною. Золота книга для кращих за професією — Галини Кириченко, Людмили Азарової, Алли Зінченко, Ірини Дрозд, Оксани Губської, Любові Янчій, Тетяни Шастіної, Любові Сударь, Романа Мостового, Анатолія Лабая, Анатолія Стацюка, Віктора Греула...

Якщо на те пішло, то всі на заводі майстри своєї справи. Колись би такому підприємству присвоїли аж геть не формальне звання колективу високої культури виробництва. Дирек­тор підприємства Сергій Басманов за­уважує при цьому: «Треба, щоб люди приходили сюди з радістю, а йшли додому з високо піднятою головою і по­чуттям виконаного обов'язку».

Відчувається, що Сергій Васильо­вич насамперед сам слідує цьому ко­дексу честі. Ну а підлеглим, хоча, швидше, соратникам, сам Бог велів!

— Сьогодні.під торговою маркою «Чаплинські сири» і «Сирна комора» виробляється 26 видів твердих сичуж­них сирів, масло солодковершкове селянське, плавлені сирні продукти «Галицький» та «Янтарь», — говорить технолог Людмила Діхтеренко. — Десять сирів — власної розробки. Пер­ша розробка — сир «Чаплинський». Його ми відправляли у Москву, Санкт- Петербург, Вороніж... Там саме завдя­ки сиру знали про нашу Чаплинку! Потім почали виготовляти «Асканій- ський», «55-й», «Лорд», «Ідеал», «Лано­вий». Дійшла черга і до групи елітних сирів: «Кардинал», «Гранд», «Гран-Гурман», «Карат»... Наш сир навіть зовнішнім виглядом відрізняється від інших. Так, він недешевий, але ж за високу якість в усьому світі дорожче платять. Є плани створення сирів для престижних ресторанів. Як і півстоліття тому, чаплинські сировари викори­стовують виключно класичну техноло­гію, що грунтується на принципах на­туральності. Ніяких замінників! Свої технології ми нікому не продаємо: це скарбниця заводу! Нагороди їх не перерахувати. Кожен сир має по дві- три золоті нагороди, завойовані у Москві, Києві, Донецьку, інших містах. Співробітничаємо з відомою датською . фірмою «Христіан Хансен».

З минулого року керівництво підприємства з власної ініціативи прово­дить експертизу продукції на наявність генетично модифікованих організмів. Авторитетний висновок Центру «Укрметртестстандарт»: увесь асортимент продукції ВАТ «ЧаплинськиРг маслосир­завод» не містить ГМО.

Згідно зі статистичними досліджен­нями науково-виробничого видання «Молочна промисловість», із понад ста українських молочних підприємств Чап­линський маслосирзавод входить до десятки найбільших в загальному об'ємі національного виробництва сирів.

— Користуючись нагодою, хочу щиро привітати працівників, пенсіо­нерів та ветеранів виробництва з про­фесійним святом — Днем працівників харчової промисловості, а також з по­важною ювілейною датою —50-річчям з дня заснування підприємства! — ска­зав на прощання голова правління Сергій Басманов.

Наше підприємство здолало нелег­кий багаторічний шлях до вершини, на якій гідно знаходиться сьогодні зі зван­ням одного з найкращих молочних підприємств України. Все це завдяки плідній, невтомній праці та професіо­налізму нашого персоналу. Ми не зу­пинимося на досягнутому, будемо докладати максимум зусиль для по­дальшого розвитку та процвітання на­шого рідного підприємства.

Автор: Василь ГАЙ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.021