ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Альона Ротова: «Про що так голосно мовчить влада Херсона?»
14.10.2010 / Газета: Гривна / № 42 / Тираж: 60000

Думки у херсонців розійшлися «з точністю до навпаки». Хтось вважає, що збіг у часі кульмінації передвиборчої боротьби з підготовкою до осінньо-зимового періоду — великий мінус для обивателів. У тому сенсі, що нині діючій міській владі не до дахів з батареями: йде боротьба за світле майбутнє. Своє, ясна річ. Начебто і права ця половина херсонців. Але й інша половина дурною не виглядає. Ці люди стверджують, що саме зараз, у період передвиборчої конкуренції, опоненти місцевої влади максимально відверті у своїй критиці, і пересічні городяни можуть дізнатися від них ду-у-уже багато цікавих фактів

Правоту останніх підтверджує монолог Альони Ротової — кандидата на посаду міського голови Херсона від Української Морської партії. А ще — і це найбільш значуще у даній ситуації — людини, яка, протягом декількох років перебуваючи на посту «комунального» заступника мера Херсона, вивчила від «а» до «я» всі нюанси, всі підводні камені не тільки комунального гос­подарства обласного центру, але і системи його організації. Отже, що ж думає Альона Іллівна Ротова з приво­ду найбільш актуальної для пересічних громадян на сьогоднішній день теми: чи готовий Херсон до зими?

«Перше жовтня — той граничний термін, коли міський голова Херсона мав відзвітувати перед міською гро­мадою про.результати господарської діяльності взагалі і про закінчення підготовки до зими — зокрема. Звіту не було.'«Театр у театрі з побиттям журналіста Дементія Белого, що «за­рвався», — це непогано задуманий маневр міської влади, щоб відвернути увагу громадськості від того факту, що замість звіту міський голова за­пропонував обраним, які за особисто ним схваленими запрошеннями по­трапили до театру, «представникам громадськості муляж цього звіту. І обрані улесливо і слухняно проковт­нули те, що не має права назвати­ся звітом. Тому що весь цей «театр у театрі нагадував трагікомедію Беранже: будинок зі стайнею згорів, господар застрелився — ну й інші подібні «дрібниці. «А в остальном, прекрасная маркиза, всё хорошо, всё хорошо!» Але ж в Херсоні «згоріла» підготовка до зими: за звичним «пра­вилом» останніх років «зима прийде несподівано». У десятках відомчих будинків живуть люди чи нелюди? Влада до них ставиться як до нелюдів: знаючи, що відомств уже давно немає, на баланс міста ці безгоспні будинки не бере — принципово! Тисячі городян у відомчих багатоповерхівках зі звич­ним для Херсона букетом проблем — тепло, вода, ліфти, дахи — покарані вла­дою особливо цинічно: вони позбавлені права створити ОСББ на базі своїх будинків. Адже для переоформлення їх і на крок до себе не підпустять ні в «Херсонобленерго», ні в «Херсонгаз».

Чому? А ніяких документів немає у цих будинків, вони не є господарськими суб'єктами. Це будинки-примари, і тисячі їхніх мешканців, з точки зору місцевої влади, — теж безтілесні при­мари. Скільки таких будинків? Тільки по бавовняному комбінату «зависли» 54.1 в них живуть люди, а не привиди!

Зрозуміло, що набагато більше в Херсоні будинків, що значаться «під крилом» міськжитлоуправління, жеківських. Хтось перевіряв, наскільки ЖЕКи підготували їх до надходження тепла? Ні, інакше про це поспішили б відзвітувати. Що це означає? Те, що навіть коли ТЕЦ подасть тепло в систе­му (якщо зможе це зробити на постійній основі: адже ще кілька днів тому з виділенням лімітів на газ була серйоз­на проблема), тепла в квартирах реаль­но не буде. Почнуться пориви в не- протестованих внутрішньобудинкових мережах. Мікрорайону «Корабел» у цьому році простіше: тут «Тепло- комуненерго» реально подало тепло, багатоповерхівки готові його прийня­ти. А Таврійський, на жаль, вимерзне, тому що ТЕЦ сама по собі — величезна проблема. Мешканцям «спальних» мікрорайонів Херсона можна тільки поспівчувати. Адже нинішня херсонська влада «підставила» їх з усіх боків. З одного боку — непідготовлена до опалювального сезону ТЕЦ, з іншого — свавілля електроенергетиків (з мов­чазної згоди «батьків міста»). Адже як за­раз: ввімкнуву квартирі електрорадіатор, перевищив споживання у три кіловати — автоматика відключає квартиру! «Сиди, бидло, в темряві і холоді?! Що стосується важкого положення ТЕЦ, то воно могло б бути набагато простішим — і з технічною підготовкою, і з фінансами на газ, якщо б ті, хто сьогодні біля керма Херсона, дотримувалися звичайної практики: відзвітувати за резуль­татами 9 місяців, залишки грошей (вони, як правило, в бюджеті міста є) перерозподілити на «больові точки». От і отримала б ТЕЦ підтримку. А, може, підсумки не підводили, щоб «мінус» нікому не афішувати? А «мінус» справді є — та такий, що мало не здасться. На 20 мільйонів гривень «проторгували­ся»! Ні, цьому, звичайно, є пояснення, і воно звучить у нас з усіх мерських трибун: у країні — криза. Мабуть, за 65 кілометрів від нас, у Миколаєві, вже — інша країна. Там кризи немає. Проблеми є, але про них відкрито го­ворять — і закривають їх.

«Хвороби» ТЕЦ — окрема розмова. Захотіли б вирішити її проблеми — вже давно вона від міністерства була б передана місту. Невигідно це «зацікавленим особам»! Приємніше її довести до банкрутства. Що з успіхом і робиться шляхом відрізання від ТЕЦ великих абонентів. За рахунок міського бюджету побудували поблизу лікарні імені Лучанського добру котельню. І в лікарні тепло, і в кількох прилеглих житлових будинках. Але іншим городя­нам від цієї котельні не тепло, а дуже- Навіть холодно. Тому що котельня ця передана приватній фірмі, гроші «за тепло отримує вона, а місто тут нібито і ні при чому.

Є й інші нюанси майбутньої зими. Згадаймо страшну ожеледь минулої зими і запитаймо владу: ти пісчано- соляну суміш на цю зиму закупила? Ні, відповідає влада, вона'у нас з минулої зими залишилася, ми зекономили. Так чого ж ви економили?! Хтось на­жився на економії, а сотні людей, чиї руки-ноги були поламані на крижаному склі, ще й за гіпс у травмпункті плати­ли?! А запас борошна в місті на випадок снігових буранів є? Задала це питання на нашому хлібокомбінаті. У відповідь — зди­вування: «Та вони б хоч розрахувалися за програму «Муніципальний хліб»...» Буде така ожеледь, як минулого року, — на маршрутки надії немає. А про «Херсонелектротранс» наша «турботлива» херсонська влада заздалегідь подумала?! Тролейбусам потрібна не «лиса» гума, а зимове «взуття». Гроші на це відшукали? А що з зарплатою у тролейбусників? Якщо те ж, що у працівників «Міськсвітла», то' буде херсонцям «темна». У «Міськсвітлі — комунальному підприємстві! — люди 4 місяці без зарплати. Безлад на цьому підприємстві за актом КРУ еквівалентний 2,2 мільйона гривень. Готове місто до зими? Так, такі речі до звітів не по­трапляють... Про все вищевикладене краще дуже «голосно мовчати», чим активно і займається нинішня херсонська влада».

Автор: Галина БІРЮКОВА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016