ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Грошова оцінка земель: потреба чи необхідність?
11.11.2010 / Газета: Новий день / № 45 / Тираж: 36600

Останнім часом надходить багато нарікань від громадян, які не можуть отримати витяги про нормативну грошову оцінку земельної ділянки для будівництва та обслуговуван¬ня житлового будинку, садівництва, гаражного будівницт¬ва, щоб надати їх нотаріусам для оформлення спадщини і дарування. Без таких витягів нотаріуси не в змозі посвідчу¬вати угоди, і люди опиняються в безвихідній ситуації.

- Врешулювання зазначеного питання потребує якнай¬швидшого завершення робіт із нормативної грошової оцінки земель нёселених пунктів, — повідомила завідувачка секто¬ру зв'язківці ЗМІ та громад¬ськістю Головного управління Держкомзему Наталія Гаври- люк. — Зацікавленість у цьому насамперед мають виявити го¬лови міських, селищних та сільських рад, оскільки норма¬тивна грошова оцінка земель — потужне джерело постійних надходжень до місцевих бюд¬жетів.

За інформацією відділу оцінки та організації ринку земель, станом на 1 жовтня 2010 року в Херсонській області проведено і затверджено гро¬шову оцінку 112,21 тис. га у 540 населених пунктах, що ста¬новить 78% від загальної кількості. Серед “оцінених” — три міста обласного під¬порядкування (11,2 тис. га), 6 міст районного значення (6,5 тис. га), 29 селищ міського типу (21,3 тис.га), сільських населених пунктів (73,21 тис. га).

Стовідсотково розроблена та затверджена грошова оцін¬ка земель населених пунктів у Білозерському, Бериславсько- му, Великоолександрівському, Великолепетиському, Верхньо- рогачицькому, Високопіль- ському, Горностаївському, Ка- ланчацькому, Каховському, Но- воворонцовському, Скадов- ському, Цюрупинському ра¬йонах, Херсонській міській раді та м. Каховці.

Не проведена грошова оцінка земель 156 населених пунктів, із них 7 населених пунктів на території Новока- ховської міської ради, 30 — в Генічеському, 9 — Голопристанському, 27 — Іванівському, 43 — Новотроїцькому, 39 — Чаплинському, 1 — Нижньо- сірогозькому районах. Окрім того, на сьогоднішній день ви¬никла потреба повторного здійснення нормативної гро¬шової оцінки, термін дії якої закінчився. Мова йде про землі 284 населених пунктів, із них 5 міст районного значення, 28 селищ міського типу, 251 сільський населений пункт.

— У місцевих бюджетах на 2010 рік на повторне прове¬дення нормативної грошо¬вої оцінки земель 40 насе¬лених пунктів передбачено 872,74 тис. грн., із яких 614,65 тис. грн. — кошти, що надходять до бюджетів у по¬рядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виро¬бництва, — розповіла Наталія Гаврилюк. — На сьогоднішній день укладено 13 договорів про повторне проведення нор¬мативної грошової оцінки зе¬мель 20 населених пунктів на суму майже 521 тис. грн.

Всього за укладеними дого¬ворами станом на 1 жовтня 2010 року сплачено 179 тис. грн., з них 126 тис. — кошти, які надійшли від втрат сільсько¬господарського та лісогоспо¬дарського виробництва та 51 тис. грн. — кошти місцевих бюджетів.

—Технічна документація з нормативної грошової оцінки трьох населених пунктів Зеленівської селищної ради м. Херсона (с. Петрівка, с. Богданівка, сел. Сонячне) вже пройшла державну землевпо¬рядну експертизу і на даний час перебуває на затвердженні в селищній раді. Технічна доку¬ментація з нормативної грошо¬вої оцінки земель с. Тягинки Бериславського району, сіл Чкалового, Карло-Марксів- ського, Степового, Вишнево¬го Великоолександрівського району проходить державну експертизу в Головному управлінні Держкомзему у Херсонській області. Технічна документація з повторної нормативної грошової оцінки 15 населених пунктів перебу¬ває у стадії розробки, — уточ¬нила Наталія Гаврилюк.

Нагадаємо, що норматив¬на грошова оцінка земель здійснюється з метою регулю¬вання відносин при передачі землі у власність, спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі-продажу земельної ділянки та права оренди, виз¬начення ставок земельного податку, ціноутворенні, обліку сукупної вартості основних засобів виробництва, визна¬чення розміру внеску до ста¬тутних фондів акціонерних то¬вариств, об'єднань та коопе¬ративів.

Автор: Анатолій НІКОЛАЄВ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015