ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Сьогодні навігація, завтра—авіація?..
14.11.2010 / Газета: Новий день / № 46 / Тираж: 36600

Любителі поживитися свіжиною із підводних «комор» стають ще винахідливішими

Природоохоронці, які стере¬жуть від браконьєрів акваторії Нижнього Дніпра, Приазов'я і Північного Причорномор'я (від Червоного Перекопу до Тендрівської коси) стривожені. Якщо діло і далі так піде, то вже найближчим часом у водоймах можуть щезнути найцінніші по¬роди риб — осетрові.

Уперше на вишуканий вид браконьєрства інспектори Держрибоохорони натрапили у березні на Чорному морі — у районі курортного селища За¬лізний Порт Голопристанського району.

— Ми звернули увагу на двох чоловіків, які надто часто і надов¬го виходили в море, — розпові¬дають інспектори управління Херсондержрибоохорони Андрій Боб і Григорій Базенко. Встано¬вили стеження. І ось однієї ночі оперативній групі вдається пере¬хопити човен, що поспішав до берега. Але у човні не виявилося ні знарядь лову, ні живих ре¬сурсів... Невже провал?

Правоохоронці вирішили ре¬тельно обстежити ту частину бе¬рега, звідки катер «невдалих» рибалок виходить у море. І от він, речовий доказ! При світлі фар державні інспектори вияви¬ли кукан, а на кукані — трофей.

—І трофей солідний, — уточнює Андрій Боб. — Дві севрюги, сім білуг, 16 особин російського осетра... Загаль¬на вага улову — 138 кіло¬грамів, загальний збиток — 17 580 гривень!

—Браконьєри нині винахід¬ливі як ніколи! — обурюється Григорій Базенко. — Вони на¬ловчилися «запам'ятовувати» місця встановлених знарядь лову в акваторії моря за допо¬могою навігаційних приладів. Встановив сітку, виждав якийсь час і в певний час витрусив улой. Кукани з рибою на берег доставляються не відразу. З метою конспірації їх ненадовго залишають у прибережній воді на якорях, і тільки-но випаде сприятливий момент, улов притьма опиняється на суші!

—А з підпільних рибалок хоч один потрапив у інспек¬торські сіті?

—На Азові браконьєрським промислом займалися два брати Г.і Г — мешканці Гені- чеського району їх ми вираху¬вали і майже впіймали за руку. Але хлопці-приазовці задали такого драпака, що навіть швидкісним човном із япон¬ським мотором «Сузукі» не вдалося б наздогнати...

Ніякої розмови з братами, ясно, не вийшло. Відповідно не складено і протоколу за фактом. Обмежилося актом про вияв¬лення та вилучення «безгоспного» майна — улову себто.

Все ж знайомий катерок таки наштовхнувся на інспек¬торів'. Та знову невезіння.

— Катер виявився порожнім і навіть старанно помитим, — зауважує держрибоохоронець Григорій Базенко. — Дивимо¬ся на браконьєрів, а вони тільки нахабно посміхаються: «Прогулювалися морем!».

Правоохоронці вирішили взяти зухвальців на мушку. Були розроблені і проведені спільні заходи за участі інспекторів-оперативників Головного державного управління Держ- комрибгоспу України.

У ході відпрацЬвання аква¬торії 23 жовтня о 21.30 у пізнЬо- вечірньому морі вдалося затри¬мати човен із громадянами Г. (одним із братів-браконьєрів) і Д. Азартні хлопці слідів замес¬ти на цей раз не встигли.

— У човні були виявлені живі ресурси, занесені до Червоної книги України, — дістає запис¬ника інспектор Андрій Боб. — Дві білуги, осетер російський і камбала-калкан. Сума збитків, завданих водному господар¬ству, становить 2995 гривень.

—І що тепер?

—Сподіваємося, що цього разу уникнути покарання не вдасться, — вважає колега Анд¬рія Григорій Базенко. — Хоча названий випадок — поодино¬кий, але за ним простежується злочинне браконьєрське угру¬повання, яке знає море їж, як знають його дипломовані іхтіо¬логи, і розпоряджається дер¬жавною рибою, як власною.

Чи довго це триватиме, не скаже ніхто. Браконьєрство піднялося на такий щабель дос¬коналості, з якого «зсадити» його навіть таким принциповим дер- жінспекторам, як Григорій Базен¬ко і Андрій Боб, і при їх нинішніх повноваженнях не так просто.

Потрібні жорсткіші закони, після прочитання яких на «мо¬ціони по морю» нікого б не тяг¬нуло. А поки що тягне. По¬одинці і групами...

Автор: Василь ГАЙ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013