|
У БОРОТЬБІ ЗА ЯКІСНІ КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ
18.11.2010 / Газета: Акценти / № 46 / Тираж: 5000
Цими днями за «круглим столом» у Херсоні зібралися активісти міста, голови громадських організацій, деякі депутати Херсонської міської ради VI скликання та журналісти, аби обговорити громадські пропозиції щодо вдосконалення роботи комунальних підприємств міста. Як пояснив один з організаторів зустрічі, голова Херсонського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул, спонукала зібратися разом учасників круглого столу ситуація, що склалася на ринку житлово-комунальних послуг міста. «Опитування мешканців комунальних будинків та представників ОСББ показало, що майже 64% з них вважають, що ЖЕКи взагалі не надають послуг. За ствердженнями ж ОСББ, після створення товариства стали надаватися всі послуги, за які сплачують їх члени, а якість послуг значно покращилася. Головна причина цієї самостійно обирати собі виконавців послуг, а мешканці комунальних будинків відсторонені від цього процесу. Хто буде їх обслуговувати вирішує балансоутримувач, тобто, міськвиконком. Робити це, згідно до закону, виконавчий комітет має на відкритому конкурсі», — зазначив він. Саме у відкритості таких конкурсів і сумнівалися всі без виключення учасники круглого столу. На сьогоднішній день послуги з утримування будинків та при- будинкових територій надають 11 підприємств різної форми власності, але, за ствердженням організаторів «круглого столу», далеко не всі вони отримують це право на конкурсних засадах. «Найприкрішим є той факт що більшість з таких підприємств мають безліч обґрунтованих та неза- доволених скарг з боку споживачів. Не дивлячись на скарги та обурення мешканців, отримувачів послуг, міський виконком знову передає право обслуговувати ті ж будинки тим же організаціям», — висловив своє обурення присутнім пан Мошнягул. Чому так відбувається і як розірвати «замкнуте коло»? Учасники зібрання дійшли висновку, що стан справ може покращитися, якщо проводити конкурс щорічно та без пролонгації діючих договорів за згодою сторін (як це відбувається зараз), залучивши до конкурсу споживачів послуг, тобто мешканців будинків, враховуючи їхні скарги. Учасники «круглого столу» озвучили, що існує документ («Програма реформування та розвитку ЖКГ України), що вимагає передати весь житловий фонд країни в ОСББ до 2015 року. Наскільки реальні намічені плани, адже у Херсоні ОСББ створено лише у 10% житлового фонду? Як заявили ті, хто зібрався, створення ОСББ ускладнено не тільки паперовою тяганиною але й браком у людей, простих мешканців цих будинків, елементарних знань та вмінь упорядника, Під час зібрання було запропоновано вирішення цієї проблеми шляхом створення своєрідних курсів для майбутніх упорядників. Резолюцією круглого столу стало звернення його учасників до депутатів Херсонської міської ради з пропозиціями створити тимчасову контрольну комісію, що перевірить якість надання послуг з утримування будинків та прибудинкових територій з подальшим ініціюванням проведення конкурсу по тих будинках, де виявляться факти недбалого надання послуг. Автор: Ольга ВОРОБЙОВА
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.019 |