ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Кому потрібна така «допомога»?
18.11.2010 / Газета: Новий день / № 47 / Тираж: 36600

Верхова Рада ухвалила Закон України «Про повернення у державну власність цілісного майнового обмеженою відповідальністю «Херсонський машинобудівний завод»

З інформації на парламентському сайті: «Згідно із документом, Кабінет Міністрів повинен:

здійснити у встановленому порядку заходи, пов'язані з поверненням у державну власність цілісного майнового комплексу ТОВ «Херсонський машинобудівний завод»;

передбачити у проекті закону про Державний бюджет України на 2010 рік необхідні кошти на здійснення заходів, пов'язаних з поверненням у державну власність цілісного майнового комп­лексу ТОВ «Херсонський машинобудівний завод».

Навздогінці за цією звісткою радісний Петро Симоненко телеграму вдарив (стиль збережено): «Повернення Херсонського машинобудівного заводу у державну власність це в першу чергу ваша заслуга результат вашої багаторічної і впертої боротьби за своїправа завдяки активній позиціїтру- дового колективу підприємства а також твердої позиції фракції комуністів у Верховній Раді нам разом вдалося зломити опір олігархічних сил...».

Телеграма, як і названий вище Закон України, не знайшли у колективі комбайнобудівників сподіва­ного схвалення. Натомість вони звернулися до Президента України В. Ф. Януковича, прем'єр-міністра України М. Я. Азарова, Голови Верховної Ради В. М. Литвина. Подаємо текст цього «Звернення».

«Ми, робітники і інженерно- технічні працівники ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний за­вод», звертаємося до вас із приводу ситуації, що склалася навколо під­приємства після прийняття Верхов­ною Радою Закону про повернення заводу у державну власність. Це наш крик душі та благання про допомогу!

Звістка про це «неординарне» парламентське рішення буквально шокувала нас! І надійшла вона саме у той час, коли завод, переживши вкрай важкі часи, почав відроджува­ти вітчизняне комбайнобудування.

Вже близько двох років ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний за­вод» працює у більш-менш стабіль­ному режимі: з конвеєра сходять комбайни «Славутич», жниварки до вітчизняних та іноземних комбайнів, запчастини. Тільки за 10 місяців по­точного року виготовлено та реалі­зовано продукції майже на 60 млн. гривень. Більше того, саме у цьому році ми за власні кошти виготовили і випробували на всіх сільськогоспо­дарських культурах нові потужні ком­байни «Скіф-290» і «Скіф-330». На їх створенні можна зробити ім'я заво­ду, регіону, державі, ввійти у світову історію комбайнобудування.

До заводу знову виявляють інте­рес зарубіжні партнери. У вересні ц. р. під егідою Мінпромполітики Ук­раїни на нашому підприємстві від­булася міжнародна конференція з питань стану та розвитку комбай­нобудування. На поважному зібранні були присутні фахівці з Білорусі, Ро­сійської Федерації, Чехії, Франції і Болгарії.

Учасники конференції прийняли важливі для майбутнього галузі рішення і зробили однозначний вис­новок: налагодження серійного ви­робництва зернозбиральних ком­байнів для потреб України має стра­тегічне значення. Комбайнобудування має бути включене до Національ­ної програми розвитку України в числі державного пріоритету. Роз­робка перспективних зернозбираль­них комплексів на базі комбайнів «Скіф» є інноваційною і може бути основою для оновлення парку зер­нозбиральних комбайнів в Україні.

Та повернемося до ситуації на­вколо нашого підприємства, загост­реної парламентським рішенням. Це рішення є для нас, м'яко кажучи, див­ним. Як тільки завод почав виходити з затяжної кризи, нарощує обсяги виробництва, освоїв випуск сучас­них українських комбайнів, до нього з подачі деяких політиків знову при­кували увагу парламентарі. Вважає­мо, що депутатів найвищого законо­давчого органу країни ввели в ома­ну. Ще раз підкреслюємо: завод відроджується, працюючи на націо­нальну безпеку держави! Кому ж на руку нові простої і застої, поповнен­ня у Херсоні лав безробітних, голод­не життя? За нами ж стоять наші ро­дини — діти, жінки, батьки: А це прак­тично 2 тисячі чоловік!

Як же можна реприватизувати єдине у Херсоні підприємство, яке працює у 5-денному режимі, виконує виробничі плани, майже щоденно приймає на роботу нових спе

ціалістів? Скажіть, будь ласка: де за­раз у Херсоні своєчасно виплачують аванс та зарплату?

Ми твердо переконані: Закон Ук­раїни «Про повернення у державну власність цілісного майнового комп­лексу ТОВ «Херсонський машинобу­дівний завод» вкрай популістський, необгрунтований ні на законодавчо­му, ні на соціальному, ні на економіч­ному рівнях.

Нам зрозуміло одне: мета цього Закону — підняття чийогось (відомо чийого) партійного рейтингу, лобію- вання інтересів бізнес-замовника (зацікавленої у заводському майно­вому комплексі особи). Ні про які інтереси держави і соціальну не­обхідність тут не йдеться!

Виконання пунктів названого Закону призведе до звичайного рейдерського захоплення за допомогою «захисників народу». Тільки ж чиї, повторюємо, інтереси захищають наші обранці?

Не встигло, як мовиться, на доку­менті чорнило висохнути, як регіо­нальні ЗМІ оприлюднили плани херсонського губернатора Миколи Костяка змінити заводське керівницт­во і створити торговельно-виробни­чий холдинг із 50-відсотковою дер­жавною часткою у статутному фонді. Але ж про отих 50% у названому Законі зовсім не йдеться! Ще питання: а де ж ділася доленосна і вирішаль­на для держави акція? Отож-бо!

«Потенційні» власники «одержав- леного» заводу вже поділили ласий пиріг! Не один рік цим «патріотам» держави не дають спокою майже сотня гектарів заводської землі у центрі міста, споруди та електропід­станції на території підприємства. Невже забули, що попереду парово­за небезпечно бігти!

Якщо звернутися до офіційного сайту Верховної Ради і ознайомитися за допомогою юристів із висновками компетентних інстанцій (Головного юридичного управління, парламенту, його науково-експертного управлін­ня), то неважко побачити: прийнятий Закон щодо нашого заводу супере­чить нормам Конституції України таза- гальноправовим нормам.

Так, у пояснювальній записці до проекту Закону від Петра Симоненка і Катерини Самойлик як підстава для прийняття цього Закону фігурує Ст. 41 Конституції України. Є великий сумнів, що наші достойники правиль­но розуміють цю статтю. А саме вона встановлює обмеження примусового відчуження об'єктів права власності! Підставами для примусового відчу­ження майна ця стаття визначає «воєнний та надзвичайний стан». Можливо, під «надзвичайним станом» автори розуміють власні інтереси?

Ще одне і не менш важливе. На­званою статтею чітко передбачаєть­ся повне відшкодування вартості майна, яке примусово відчужується. Іншими словами, очевидна повна некомпетентність авторів Закону щодо правового обгрунтування своїх популістських ідей та дій.

Ми покладаємо надію на те, що у Києві наш голос буде почуто. Не можна виставляти перед світом Ук­раїну як державу, яка знищує влас­ного комбайнобудівника на догоду чиїмось інтересам і амбіціям.

Сподіваємося на ваше розуміння нашої законної тривоги та дієву до­помогу. Зі свого боку запевняємо, що херсонські машинобудівники сповнені бажання розв'язувати одну з найгостріших проблем житниці Європи — забезпечення україн­ського села вітчизняною технікою.

З повагою і великою надією колектив ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод».

Прийнято на загальних зборах 10 листопада 2010 р.».

Автор: Максим ПОЛЬОВИЙ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016