ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Соцзахист працює на благо людей
23.11.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 93-94 / Тираж: 3416

Колектив управління праці та соціального захисту населен­ня райдержадміністрації прагне знайти ефективні способи до­несення інформації про надання субсидій та іншої державної допомоги.

Як це вдається, розповідає начальник Світлана ФІЛІПОВА.

До речі, Світлана Борисівна — високопрофесійний фахівець в питаннях державної соціальної політики. Висока відпові­дальність, повага до людей, чуйність, небайдужість — саме ці риси відзначають в ній, як керівника, спеціалісти колективу.

Вона завжди вислухає відвідувача. Особливо чуйна начальник управління до людей поважного віку, інвалідів.

Але насамперед в роботі Світлана Борисівна покладається на закон. У неї саме Закон — усьому голова.

Можливо, тому немає скарг від населення на роботу колекти­ву управління, зникли безкінечні черги, взагалі, кожен виконує свою справу.

і про те, що зроблено за 10 місяців по державних соціальних допомогах — теж в розповіді С. Філіпової.

Світлано Борисівно, болюче питання для населення — субсидії. Яка ситуація зїх оформленням у нашому районі?

Колектив відділу державних соц­іальних допомог та субсидій з 1 сер­пня працював з 7 до 19 години. Роз­повсюджено буклети щодо спроще­ної системи надання населенню суб­сидії на підприємствах, установах, у громадських місцях, а також, хто цього бажав, отримав особисто.

Щоденно працює дві «гарячі лінії» (2-15-75,7-12-24), не раз повідом­ляв про це «Вісник Олешшя», оголо­шення прикріплені також настендах у всіх сільських та селищних радах, на підприємствах.

Окрім цього, спеціалісти постійно приймають громадян. Інформатор консультує в управлінні, причому без реєстрації, але людина повинна мати з собою документ, що засвідчує осо­бу.

Розмір субсидії визначається ав­томатизовано, а якщо є підвищення тарифів, то перерахунок проводить­ся без звернення громадян.

Обсяг підготовчих операцій для призначення субсидії-широ­кий. Колектив управління нечи- сельний, як практично можна здійснити цю роботу?

Ми звернулися у Центр зайня­тості населення з проханням поре­комендувати спеціалістів, які стоять на обліку по безробіттю, щоб прове­сти інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення щодо призначення субсидії. І 23 чоловіки (як виконувачі громадської роботи) пра­цюють в цьому напрямку. А вже спец­іалісти управління працюють безпо­середньо з документами. Адже 80 відсотків повідомлень від людей надходить неправильно оформле­ними. Зокрема, без особистих підписів, неправильно заповнені особові рахунки підприємств, декла­рації. Тому доводиться запрошува­ти на бесщу, щоб врегулювати незро­зумілі питання.

Світлано Борисівно, управлі­ння виступає як контролюючий орган дотримання законодавства про працю. Можете назвати серед працедавців порушників?

Найболючіше питання для пра­цюючих — оплата. Спеціалісти на­шого управління провели 67 пере­вірок підприємств, організацій різних форм власності щодо своє­часної виплати заробітної плати в розмірі не менше мінімальної. У ході перевірок консультували, ви­дали 35 рекомендацій по виявле­них недоліках.

Коли реєструються колективні договори, то спеціалісти перевіря­ють їх відповідність до чинного за­конодавства.

Згідно з оперативними даними, на кінець жовтня виявлена забор­гованість по заробітній платі по двох економічно активних підприє­мствах в сумі 275,7 тисячі гривень. Це МКП «Водоканал» — 146,1 ти­сячі гривень, МКП «Цюрупинськкомунгосп» -129,6 тисячі гривень.

Відзначу, що у жовтні в цих підприємствах пройшли позитивні зміни, заборгованість по заробітній платі зменшилася на 51 відсоток.

Перевіряємо й умови праці. За десять місяців обстежено 52 підприємства району, щодо виявле­них порушень прийняті відповідні до закону дії.

Районна «Програма зайня­тості населення на 2010-11 p.p.» передбачає створення нових ро­бочих місць у місті та районі. Є по­зитивні зрушення?

Щомісяця обстежуємо реальну картину створення робочих місць, співпрацюючи з Центром зайнятості населення, державним реєстрато­ром, управлінням агропромислово­го комплексу райдержадміністрації.

Вище названа програма вико­нується, про це свідчить те, що за десять місяців нинішнього року ство­рено 912 нових робочих місць, а планувалося 560.

Світлано Борисівно, до управ­ління звертаються за державною соціальною допомогою. Процеду­ра збирання документів нелегка, особливо для сільських жителів...

Соціальна Служба нелегка, звертаються по державну допомогу люди, в основному, малоімущі.

Начальники відділів, головні спец­іалісти управління постійно виїжджа­ють в населені пункти району, праг­нуть своєчасно кваліфіковано й не- упереджено розглядати скарги,

звернення громадян, оперативно їх вирішувати. Видаємо виготовлені листівки з повною інформацією про види допомог та переліком необхі­дних документів.

Світлано Борисівно, будь-ласка, назвіть цифри державної допомоги пільгової категорії на­селення.

В управлінні перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі 18203 особи, які мають право на пільги. їм надається різного виду державна допомога. Скажімо, до Дня Перемоги разову грошову до­помогу, яка передбачена Законами України, отримали 2659 чоловік на — суму 654 тисячі гривень.

Грошова допомога готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу призначена та вип­лачена 1081 людині на суму 544,8 тис. грн.

Видані талони для проїзду в міському та приміському автомоб- 1 ільному транспорті. Таким правом скористались 18 тисяч пільговиків району на суму 583,7 тис. грн.

З початку року пільговим про­їздом залізничним транспортом скористалося 12668 чоловік на суму 64,4 тис.грн.

За рахунок субвенції з державно­го бюджету підприємствам — нада- вачам послуг за 10 місяців за надані житлово-комунальні послуги пере­раховано 2 946,3 тис. грн.

Можемо із загальної когорти пільговиків виділити допомогу громадянам-чорнобильцям?

На проведення компенсаційних виплат громадянам, які постраж­дали внаслідок Чорнобильської ка­тастрофи, з державного бюджету надійшло та профінансовано 93,1 тис. грн. За рахунок коштів з облас­ного бюджету забезпечено меди­каментами за 10 місяців 98 чо­ловік, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЄС, на суму 22,3 тис. грн. та зубопротезу- вання проведено 4 чоловікам на суму 2,2 тис. грн.

Оздоровлено в санаторіях та са­наторно-оздоровчих комплексах Ук­раїни семеро дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастро­фи, та 8 інвалідів з числа ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС на загальну суму 45,2 тис. грн.

- Дякую за розмову. Напевно, інформація, якою поділилися в нашій бесіді, буде цікавою для на­селення.

Автор: Елла СИДОРЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.021