ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Про кар'єру — начистоту
02.12.2010 / Газета: Новий день / № 49 / Тираж: 36600

У суспільстві завжди вважалося, що хороша професія — головна запорука успішного майбутнього. Та сьогодні молодим спеціалістаім все важче знайти роботу за фа­хом. Давши вчорашньому студенту знання, чимало вишів у питанні працевлаштування залишають його на­одинці. Тільки не Херсонський державний університет.

Тут організацією першого місця роботи випускників за­ймається ціла когорта фахівців. А ще вартий наслідуван­ня досвід Інституту філологіїта журналістики ХДУ. Кілька років тому його колектив на чолі з директором, докто­ром філологічних наук професором Володимиром Олек- сенком започаткували День кар'єри.

У майбутніх знавців мови і Журналістів, які зараз вчаться на п'ятому курсі, вида­лася унікальна можливість. Не полишаю- чи аудиторії, вони могли зустрітися з по­тенційними роботодавцями і навіть отри­мати поради щодо юридичних нюансів працевлаштування. Цього разу до Інсти­туту філології і журналістики завітали на­чальник відділу освіти Каховської рай- держадміністрації Віталій Грушко, дирек­тор Херсонської чоловічої гімназії Юрій Лисенко, директор радіо «Таврія» Сергій Мовчан, головний редактор газети «Новий день» Анатолій Жупина, письменниця, літературознавець і журналіст Таїсія ІДер- ба, начальник відділу практик, працевлаїщ тування і сертифікатних програм ХДУ Те­тяна Осауленко і начальник навчально-ме- тодичного відділу ХДУ Марія Кузнецова. Хоча сьогодні це дуже поважні та автори­тетні люди нашої області, більшість з них, багато років тому вчилися саме у цих стінах і так само хвилювалися, як скла­деться їхнє професійне майбутнє. Не див­но, що спілкування у колі студентів про­йшло дуже невимушено:

— Я закінчив Херсонський державний інститут імені Крупської у 1996 році. Ви, мабуть, і не пам'ятайте 1996-й, — звернув­ся до молоді директор чоловічої гімназії Юрій Лисенко. —Хриза, яка триває у нашій державі, — ніщо у порівнянні з тодішньою. Вчителі отримували зарплатню цукерка­ми, крупами, суповими наборами і навіть телевізорами тощо. На щастя, сьогодні галузь освіти з кожним роком рухається у напрямі позитивних змін. Але я дуже хотів би націлити вас на те, що перш ніж вчитель досягає великого досвіду і здобуває висо­ку кваліфікацію' (а на це потрібно чимало років), отримує дуже невеликі гроші за свою роботу. Разом з тим, ніхто інший, як вчитель, не має стільки позитиву і натхнення в житті. Адже працює з дітьми і заради дітей.

Комунікабельність, готовність віддава­ти своїй роботі більшість особистого часу і потреба вдосконалюватися упродовж всього життя., — ці та інші особливості про­фесії педагога досвідчені гості озвучува­ли, не прикрашуючи реальних речей. Адже майбутнім випускникам доведеться зіткнутися з цим вже незабаром.

Не секрет, що люди, які сьогодні звер­таються до жителів Херсонщини з екранів телевізорів, радіо та сторінок преси, у більшості є також випускниками Інституту філології і журналістики (в минулому — філфаку). Тож в рамках Дня кар'єри студен­там були дуже цікаві думки запрошених представників ЗМІ. І Анатолій Жупина, го­ловний редактор газети «Новий день», і Сергій Мовчан, директор радіо «Таврія», зауважили, що журналістика—дуже відпо­відальна справа. Вона не вибачає помилок і дилетантства. Зате тим, хто віддається їй сповна, приносить насолоду. І від знайомства з цікавими особистостями, і від мож­ливості знаходитися в епіцентрі подій, і від того, що оволодіваєш головним світовим ресурсом — інформацією.

— Ми дуже тісно співпрацюємо з Інсти- і тутом філології і журналістики, — заува­жив Анатолій Жупина. — Сьогодні у нашій редакції проходять практику майже два десятки ваших студентів. Одного з них, за традицією, візьмемо на роботу. Але для цього він має бути кращим з кращих.

Кожна молода людина винесла з цієї зустрічі неабияку користь. Слухаючи гос­тей, хтось подумки уявляв себе перед цілим класом у маленькій сільській школі, хтось — з мікрофоном (диктофоном) у руці, а хтось — науковцем, який присвя­тить життя тому, аби весь світ дізнався, яка красива і багата наша мова. Головне, що День кар'єри не залишив жодного сту­дента байдужим до свого майбутнього, а значить, і до майбутнього своєї країни.

Автор: Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012