ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Механізм нормативної грошової оцінки земель населених рунктів та розрахунок ставок орендної плати
06.12.2010 / Газета: Слава праці / № 48 / Тираж: 1880

Грошова оцінка є капі­талізованим рентним доходом із земельної ділян­ки. Серед напрямів норма­тивної грошової оцінки оцінка земель населених пунктів займає особливе місце. У населених пунктах рентний дохід утворюється завдяки двом основним факторам: зручності місця розташуван­ня земельної ділянки та рівня її облаштування. Тому осно­вним елементом середньої вартості земель є витрати на освоєння та облаштування території. Нормативна гро­шова оцінка забудованої зе­мельної ділянки залежить від коефіцієнта, який характери­зує її функціональне викорис­тання; а також регіонального, зонального та локального коефіцієнта. В основу розра­хунку нормативної грошової оцінки земель сільськогос­подарського призначення покладено метод капіталі­зації рентного доходу, який утворюється при виробництві зернових культур і визнача­ється за даними економічної оцінки земель, проведеної у 1988-1989 роках. Норматив­на грошова оцінка окремої земельної ділянки (території сільськогосподарських угідь, що перебувають у власності або користуванні юридич­них та фізичних осіб, у тому числі земельних ділянок для ведення особистого селян­ського господарства, садів­ництва, городництва, сіноко­сіння та випасання худоби) визначається на основі шкал грошової оцінки агровироб- ничих груп ґрунтів. Загальна нормативна грошова оцінка земельної ділянки визнача­ється сумою добутків площ агровиробничих груп ґрун­тів на їх нормативні грошові оцінки.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки під­лягає індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 № 783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель».

Згідно ст. 7 Закону Украї­ни «Про оцінку земель» від 11 грудня 2003 року № 1378-А/, із змінами і доповненнями, розробниками технічної до­кументації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок є юридичні особи, які отримали ліцензії на прове­дення робіт із землеустрою. Дана технічна документація підлягає державній експерти­зі відповідно до закону. Після отримання позитивного ви­сновку державної експерти­зи, технічна документація з нормативної грошової оцін­ки земель населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною радою. Витяг з технічної документа­ції про нормативну грошову оцінку окремої земельної ді­лянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Статтею 18 вищевказа­ного закону передбачено, що нормативна грошова оцін­ка земельних ділянок про­водиться: розташованих у межах населених пунктів не­залежно від їх цільового при­значення -не рідше ніж один раз на 5-7 років; — розташо­ваних за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення — не рідше ніж один раз на 5-7 років,а не- сільськогосподарського при­значення — не рідше ніж один раз на 7-10 років. На цей час розробляються документа­ції з нормативної грошової оцінки населених пунктів смт. Каланчак та с. Хорли. На ці цілі із місцевого бюдже­ту Каланчацької селищної ради виділено коштів у роз­мірі 53887,00 грн. Хорлів- ська сільська рада замовляє нормативну грошову оцінку, вартість якої 22449 грн. за рахунок коштів, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарсько­го та лісогосподарського ви­робництва. На спецрахунку Хорлівської сільської ради акумульовано таких коштів в розмірі 80342,22 грн.

Постановою Кабінету Мі­ністрів України від 13 грудня 2006 року N° 1724 внесено зміни до Типового договору, оренди землі та затверджено форми розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або кому­нальної власності, грошова оцінка яких не проведена, і за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких прове­дена.

При обчисленні розміру орендної плати за земель­ні ділянки, грошова оцін­ка яких проведена, розмір встановлюється у відсотках нормативної грошової оцінки земельної ділянки. При визна­ченні розміру орендної плати за земельні ділянки, грошо­ва оцінка яких не проведена, розмір встановлюється як кількість (кратність) розмірів земельного податку ділянки. При проведенні нормативної грошової оцінки земельної ді­лянки розмір орендної плати обчислюється заново та вно­сяться зміни до умов догово­ру оренди землі.

Річна орендна плата за земельні ділянки, які пере­бувають у державній або ко­мунальній власності не може бути меншою за трикратний розмір земельного податку та перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки (ст..21 Закону України «Про оренду землі» від 06 жовтня 1998 року № 161 — XIV, із зміна­ми і доповненнями). Указом Президента України від 19 серпня 2008 року №725/2008 «Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» запроваджено плату за оренду земельних ділянок сільськогосподарського при­значення, земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3,0 відсотків нормативної вар­тості ділянки. Тому більшість орендарів внесли зміни, шляхом укладання додатко­вих угод збільшивши розмір орендної плати за оренду земельних ділянок до 3,0 від­сотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю). Збільшили роз­мір орендної плати за оренду земельних ділянок до 3,0 від­сотків такі товаровиробники, як ТОВ «Таврида-Плюс», ТОВ «Вішва Ананда». На заключній стадії оформлення договори оренди ТОВ СП «Українські рисові системи», ЗАТ АПО «Красний Чабан». Але, є такі орендарі, які не поспішають збільшувати розмір, це зде більша невеликі товарови­робники: ф/г «Ярослав», ф/г «Смарагд», ТОВ «Рис Украї­ни», ВАТ «БМУ-24», ф/г «Ванакт», ВАТ «Райагрохім», п/п Ростальна В.і. та інші. Зрозу­міло, що ці товаровиробники не доплачують певні кошти до бюджету у вигляді податку за землю.

Дане питання розгляда­ється щоп'ятниці на засідан­ні постійно діючої комісії по врегулюванню земельних відносин при наданні земель державної власності для сіль­ськогосподарського вико­ристання.

Для переукладання договорів оренди до 3 % необхідно звернутися до Відділу Держкомзему у Каланчацькому районі за адресою: смт. Каланчак, вул. Фрунзе, 6, т. 31866

Автор: ВІДДІЛ ДЕРЖКОМЗЕМУ У КАЛАНЧАЦЬКОМУ РАЙОНІ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.026