ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Податковий день району
06.12.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 97-98 / Тираж: 3416

У нашому районі пройшла інформаційно-консультативна акція, ініційована Державною податковою адміністрацією у Херсонській об­ласті — День району.

Розпочалася вона, як і належить, з особистого прийому громадян. Заступник голови ДПА області Ар­тем Єропунов в громадській прий­мальні ЦюрупинськоТ податкової інспекції спілкувався, консультував, радив представникам бізнесу нашо­го міста — юридичній особі — швейній фабриці «Юність», фізичним особам — кільком приватним підприємцям. Найбільше запитань виникло у них, пов'язаних із затвердженим Верхов­ною Радою України Податковим ко­дексом.

У цей час журналісти обласних га­зет, радіо та телебачення неформаль­но цікавилися у першого заступника голови ДПІ Оксани Остапенко та у начальника відділу масово-роз'яснювальної роботи обласної подат­кової адміністрації Андрія Ковбеля, як співпрацюється з нашими інвес­торами. Тому що визначена тема По­даткового дня району звучг^іа так: «Інвестиції, як реальне наповнення бюджету».

Невимушена дружня атмосферау стінах податкової інспекції стала приводом відвертої розмови про резерви, які мають платники по­датків. До неї долучилися перший заступник голови райдержадмініст- рації Вадим Безносенко, Артем Єро­пунов та начальник ДПІ в Цюрупинсь- кому районі Галина Крементар. Не змовляючись, усі разом дискутува­ли про останні події: протести при­ватних підприємців щодо розгляду й затвердження парламентом краї­ни основного законодавчого подат­кового документа. Панувала єдина думка: як можна протестувати про­ти того, що не існує? Тобто, основ­ного податкового закону ще не прийнято, а проти нього наперед вчинилися акції. А яка ж питома вага податків від малого бізнесу в бюд­жет області? На що Андрій Ковбель відповів: невисока.

Галина Крементар повідомила учасникам зустрічі, що сьогодні ко­лектив ДПІ в Цюрупинському районі обслуговує 4265 юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Надход­ження до державного бюджету за 10 місяців цього року становлять 16,4 млн. грн., до місцевого — 33,2 млн. грн. Темп росту у порівнянні з відпо­відним періодом минулого року до державного бюджету — це 126 відсотків, а до місцевого -117.

З вище названих показників вип­ливає, що бізнес в нашій країні ніхто й не збирався притісняти. Якби так ста­лося, то, напевно, інвестори з інших країн швидко б згортали свій бізнес. Але вони й не думають над цим, а весь свій комплексний потенціал націлю­ють на продуктивну працю.

Красномовно про це свідчить прикладдіяльності потужного інвес­тора в нашому місті — заводу буді­вельних сумішей компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)». Досить назва­ти цифри: за десять місяців поточного року підприємство перерахува­ло до бюджету понад 8,5 млн. грн., що становить 14,4 відсотка від за­гальної суми надходжень.

Минулий 2009 рік теж був, незва­жаючи на кризу, добрим в економіч­ному й виробничому плані. У бюд­жет надійшло різних видів податків' та обов'язкових платежів майже 8,7 млн. грн.

Як платник податків ТОВ з інозем­ними інвестиціями «Хенкель Бау­технік (Україна)» обрав консолідова­ний порядок сплати податку на при­буток. Обчислюється він розрахун­ково: виходячи із загальної суми податку, нарахованого Головним підприємством, розподіленого пропорційно питомій вазі суми ва­лових витрат та амортизаційних відрахувань філії.

Такий порядок сплати податку на прибуток суттєво впливає на форму­вання бюджету нашої області і не за­лежить від результату фінансово-гос­подарської діяльності філії.

Учасники Податкового дня райо­ну здійснили прес-тур на Цюрупинсь- кий філіал компанії «Хенкель», де їх зустріли директор Віктор Криворука та менеджер із зв'язків з громадські­стю Ярослава Доценко. З короткої інформації про «Хенкель Баутехнік (Україна)» дізналися, що це українсь­ка кампанія з іноземними інвестиція­ми, яка виробляє і реалізує свою про­дукцію в Україні. Частина продукції йде на експорт до Білорусі і Молдо­ви. Компанія відрізняється систем­ним підходом, пропонуючи готові си­стеми облицювання, теплоізоляції і оздоблення фасадів, системи улаш­тування підлоги, гідроізоляції. Також в асортименті — матеріали для підго­товки поверхні під оздоблення, шту­катурки, клеї для шпалер, «рідкі цвя­хи», герметики, монтажна піна і побу­тові клеї. Асортимент компанії налічує понад400 найменувань.

За 12 років діяльності компанія постійно інвестує кошти в розвиток місцевих підприємств. Понад 90 відсотків сировини завод закуповує у місцевих виробників (цемент, пісок, дерев'яні піддони).

Цюрупинський завод будівельних сумішей ком­панії «Хенкель Баутехнік (Україна)» — це четвертий завод компанії в Україні. Його введено в експлуата­цію у жовтні 2007 року з по­тужністю понад 150 тис. тонн асортиментної про­дукції на рік. У вересні 2008 року запрацювала ще одна нова лінія заводу. Виробни­ча потужність — 80 тис. тонн на рік, отже, сумарна по­тужність заводу становить 230 тис. тонн асортимент­ної продукції на рік.

До того ж на підпри­ємстві працевлаштовують лише місцевих жителів. Тому на сьогоднішній день задіяно 100 жителів міста та навколишніх сіл.

За три роки роботи компанія «Хенкель Бау­технік (Україна)» виділила місту Цю- рупинську значні кошти, а також бу­дівельні матеріали на різні соціальні проекти.

Ступивши на найчистішу терито­рію заводу (зауважте, чистота, що аж не віриться, там,, де виготовляють будівельні суміші, де в склади надхо­дять пісок, цемент), розпочали екс­курсію. Поетапне, за схемою техно­логічного процесу виробництва про­дукції, відвідування цехів, складів, го­ловної лабора­торії, супроводжу­валося розповід­дю Віктора Криво­рука.

Перший об'єкт-склад піску. При­сутніх проінфор­мували, що пісок, як сировину, пе­ред тим, як пода­ти у виробництво, доводять до «ки­п'ятіння», тобто в бункерах при ве­личезній темпе­ратурі його вису­шують.

Тут же хер­сонські журналі­сти запитали у директора: «Чи використовуєть­ся Цюрупинський пісок?» На що надійшла одно­значна відповідь, що пісок доставляють з Карда- шинських кар'єрів, його структура відповідає вимогам технології виго­товлення продукції.

Прес-групу разом з податківця­ми ознайомили з виробничими по­тужностями, які повністю автомати­зовані. Що підтвердило головну тезу підприємства безвідходного вироб­ництва та екологічно чистого для на- вколишнього середовища. Еко- логічність Цюрупинського заводу підтверджена Висновком державної екологічної експертизи.

Якість продукції засвідчена Міжнародним сертифікатом високого рівня. Для співробітників компанії на всіх заводах «Хенкель Баутехнік (Ук­раїна)» створені умови, які відпові­дають європейським вимогам без­пеки праці, надано соціальний па­кет, заробітна плата на 10-15 відсотків вища за середню по регіону.

Про здобутки компанії «Хенкель» можна розповідати безкінечно. Діяльність її налічує понад 100 років. І, звичайно, цюрупинчанам пощас­тило мати на своїй території потуж­ного інвестора. Тим більше, як відзна­чив Віктор Криворука, що вони були піонерами, а вже рівняючись на «Хен­кель», прийшли в місто інші інвесто­ри — «ДУНАПАК» та Дніпропетровсь­ка Компанія, які й розташувалися майже поряд.

Звичайно, ніхто не применшує й такий факт, як вигідність транспорт­них розв'язок — морської, річкової, залізничної та автомобільної — у ком­плексі.

Значить, в нашій області і, зокре­ма, в Цюрупинському районі, є великі резерви економічно-фінансового розвитку та його зростання, яке при вмілому використанні, тобто залу­ченні інвесторів, працюватиме на підвищення добробуту всієї держави.

- Податковий день району, без сумніву, пройшов вдало, позитивно, цікаво для всіх його учасників. Напев­но, принесе й свої плоди, — так відзначили журналісти обласних за­собів масової інформації.

А спільні інформаційно-консульта- тивні акції, які постійно проводить ДПА області, засвідчують про прозорість її діяльності. Також безперечно те, що інформованість громадян для них стає важливим фактором. Адже кожен плат­ник податків бажає, щоб внески служи­ли зміцненню держави.

Автор: Елла СИДОРЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014