ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ДЕРЖАВНИМ БЮДЖЕТ: проблеми витрачання коштів
13.12.2010 / Газета: Каховська зоря / № 99-100 / Тираж: 8000

Як показала ревізія за ли­пень 2008 — червень 2010 роїрв, водно-меліоративне господар­ство Херсонської області хро­нічно страждає від недбалості і безгосподарності деяких горе- керівників управлінь меліора­ції та водного господарства від обласного до районного рівня. Інспектування, проведене за зверненням правоохоронних органів та відповідно до пла­ну контрольно-ревізійної робо­ти ГоловКРУ України, виявило масштабні фінансові порушення на загальну суму 36,6 млн.грн.

Державні- контролери обревізу­вали всі структурні підрозділи, під­порядковані управлінню Держав­ного комітету України по водному господарству, які функціонують та знаходяться на території облас­ті. На жаль, діяльність управлінців, зобов'язаних ефективно витрачати бюджетні кошти та використовува­ти наявне майно, не показала від­повідального ставлення до службо­вих обов'язків.

Незважаючи на зусилля влади, направлені на відновлення зрошу­вальної системи області, в окремих районах знищуються меліоративні системи, що дісталися водгоспам у спадщину.

Так, в Цюрупинському міжра­йонному управлінні водного гос­подарства встановлено факти кра­діжки трубопроводу довжиною 1 км на території Подокалинівської сільради. Також за демонтований в січні 2009 року дренажний напірний трубопровід, вартість якого стано­вить щонайменше 500 тис.грн., по­купець розрахувався із водгоспом за ціною на 212 тис.грн. нижчою від вартості труб.

За вказаними фактами обра­ховано завдані державі збитки на суму 417 тис.грн.

Золотобалківську зрошувальну систему після демонтажу здано на металобрухт Бериславським міжра­йонним управлінням водного гос­подарства за заниженою вартістю в сумі понад 78 тис. грн. Причина, як виявилася, — в занижені реальної ваги проданого металу.

В цьому ж водгоспі виявлено нестачу напірного трубопроводу на суму майже 385 тис.грн.

Всупереч вимогам нормативно- правових актів Облводгосп нада­вав у користування водні об'єкти та земельні ділянки водного фонду приватним підприємцям. Начебто поганого в цьому немає. Втім, такі стосунки з орендарями були без договорів оренди, а замість них ді­яли договори підряду на виконання робіт по вирощуванню риби у гід­ротехнічних спорудах. Ось чому до місцевих бюджетів Каховського та Новотроїцького районів не надій­шли довгоочікувані кошти. Навзна­ки — прихована оренда без дозво,- лу обласної ради на загальну суму близько 45 тис. грн.

Розкрадання коштів відбувалося і при проведенні ремонтів та будів­ництв. Лише одним Цюрупинським управлінням водного господарства незаконно сплачені кошти за не- проведені роботи у сумі понад 332 тис. грн.

Перевірки встановили численні факти безгосподарності та розтрат бюджетних коштів.

Приморським управлінням водного господарства придба­но трактор-навантажувач «Амко- дор-211» вартістю 331 тис.грн. для начебто боротьби із повенями та підтопленнями. Проте вказаний трактор виявився непридатним для цих видів робіт і був безоплатно пе­реданий до Генічеського водгоспу.

Постає питання: а чи знав керів­ник Приморського водгоспу, коли оголошував тендер, що такий трак­тор йому взагалі не потрібен? Чи, може, просто було необхідно термі­ново перерахувати кошти потрібній фірмі?

До речі, перевіркою дотриман­ня законодавства при проведенні цього тендера встановлено, що да­ний трактор придбано у фірми, яка запропонувала ціну на 60 тис.грн. вищу, ніж інші учасники тендера.

В Каланчацькому управлінні водного господарства встановле­но, що для боротьби із льодоходом придбана насосна дизельна станція за ціною 124,0 тис.грн. Проте вка­зана насосна станція до водгоспу не була поставлена, а фактично знаходилася на зберіганні у фірми- продавця до 19 квітня.

Напевно керівник Каланчаць- кого управління водного госпо­дарства готувався боротися із по­тужним льодоходом в травні, коли припікає сонце...

Ревізори провели ретельний аналіз законності відчуження май­на.

Скадовським управлінням вод­ного господарства списано 15 по- гружних насосів вартістю 35 тис. грн., однак бурова бригада Кахов­ської меліоративної експедиції, яка намагалася підняти затоплені насо­си, жодного з них не знайшла і з глибини не підняла. Може, насоси здали на металобрухт, а гроші по­клали до кишені?

Заробітна плата в водгоспах та­кож нараховувалася з порушенням законодавства.

Лише по Приморському управ­лінню водного господарства на виплату зарплати 16 машиністам зрошувальних станцій зайво запла­новано та використано понад 77 тис. грн. Треба сказати, що остан­ня насосна станція зупинилася ще у 2001 році.

До речі, кожна шоста насосна станція, яка входить до системи загальнодержавних і міжгосподар­ських меліоративних систем, на території області не працює! А це означає, що з 234 насосних станцій на 36 з них йшло утримання посад 130 машиністів. Таким чином з дер­жавного бюджету профінансовано та витрачено на обслуговування насосних станцій, які не функціону­ють, 4 млн. 297 тис. грн.!

Горностаївським міжрайонним управлінням водного господарства незаконно отримано та сплачено на придбання вугілля 127 тис. грн.

Загалом рядом структурних під­розділів протягом 2008-2010 років було надміру заплановано та ви­користано з державного бюджету майже півмільйона гривень бю­джетних асигнувань.

Службових неподобств чимало. За юридичні послуги, при наявності відомчої юридичної служби, Херсон­ським експлуатаційно-технічним вузлом зв'язку, Каланчацьким, Гор­ностаївським, Генічеським, Цюру­пинським управліннями водного господарства, в порушення вимог законодавства, оплачені юридичні послуги сторонньої організації.

Також мало місце нецільове використання бюджетних коштів, порушення з обліку майна та інші порушення із ведення бухгалтер­ського обліку.

Матеріали ревізії передано пра­воохоронним органам.

Автор: Прес-служба КРУ в Херсонській області

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013